reklama

To miasto doczekało się obiektów sportowych na miarę XXI wieku

, Gospodarka, Wiadomości, 04.08.2022 12:08, eł
Przeszły niebagatelną przebudowę.
To miasto doczekało się obiektów sportowych na miarę XXI wieku
Na stadionie MKS Kalwarianka w Kalwarii Zebrzydowskiej dużo się zmieniło w ostatnim czasie. Tamtejsze obiekty sportowe przeszyły gruntowny remont.

- Śmiało można powiedzieć, że obiekty Kalwarianki to teraz prawdziwy raj dla aktywnych osób. Każdy, kto uprawia sport, znajdzie tutaj coś dla siebie! Samorząd kalwaryjski od lat inwestuje w bazę sportową, wcześniej powstały nowe boiska sportowe w Zebrzydowicach, Brodach czy Leńczach, a obecna inwestycja w Kalwarii Zebrzydowskiej to przysłowiowa wisienka na torcie – twierdzi Tomasz Baluś z Referatu Działalności Gospodarczej i Promocji kalwaryjskiego magistratu.

Stadion Kalwarianki niedawno wzbogacił się o bieżnię lekkoatletyczną, z której już od początku roku korzystają mieszkańcy. Ale najważniejszą i najkosztowniejszą inwestycję stanowiła przebudowa bazy noclegowej oraz nadbudowa pawilonu sportowo-turystycznego. Dzięki temu w budynku ilość miejsc hotelowych wzrosła do ponad 50. Na pawilonie umieszczono nowe logo klubu i nazwę obiektu.

Przebudowane zostały również korty tenisowe w sąsiedztwie budynku Kalwarianki. Mają one teraz nawierzchnię poliuretanową, są oświetlone i wyposażone w nowy sprzęt, który będzie można wypożyczać. Co więcej, obok kortów powstała wypożyczalnia rowerów. Jest w niej 20 jednośladów o różnych parametrach.

Dodatkową atrakcją ma być powstająca właśnie ścieżka spacerowa, która połączy stadion z aleją Jana Pawła II.

Na przebudowę obiektów Kalwarianki gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na łączną kwotę około 5,5 mln zł, zaś na remont kortów pozyskała dotację w wysokości 760 tys. zł z rezerwy ogólnej premiera Mateusza Morawieckiego.

Poświęcenia zmodernizowanych obiektów dokonał biskup Robert Chrząszcz, a w symbolicznym przecięciu wstęgi uczestniczyli senator Andrzej Pająk, poseł Filip Kaczyński, radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Danuta Kawa, prezes MKS Kalwarianka Piotr Zadora, dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Turystyki Andrzej Burdek, burmistrz Kalwarii Augustyn Ormanty, przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Janusiewicz, małopolska wicekurator oświaty Halina Cimer i miejski radny Marcin Zadora.

Uroczyste otwarcie „nowej” Kalwarianki połączono ze Świętem Gminy Kalwaria Zebrzydowska. Na scenie wystąpili Bogusław Morka, Sarsa, a także lokalni artyści. Miłym akcentem było uhonorowanie zawodników MKS Kalwarianka, którzy wywalczyli awans do IV ligi. Prezes Piotr Zadora otrzymał z rąk burmistrza symboliczny czek na kwotę 12 500 zł, a zawodnicy zaprezentowali się w strojach z nowym logo, nawiązującym do 100-lecia klubu, który przypada w przyszłym roku.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

maris, 04.08.2022 13:00

Dla kobiet widać zabrakło parasoli... wstyd, wstyd, wstyd

tomekx, 04.08.2022 12:41

Jak widzę te pisowskie szopki to mi się niedobrze robi