reklama
reklama

Rozmowa z burmistrzem Andrychowa przed II turą wyborów

Polityka, Wiadomości, Rozmowy przy kawie, 16.04.2024 19:53,
Miała być debata, ale nie ma. Na kilka dni przed drugą turą wyborów rozmawiamy z urzędującym od 2010 roku burmistrzem Tomaszem Żakiem.
Rozmowa z burmistrzem Andrychowa przed II turą wyborów

Podobnie, jak przy okazji poprzednich wyborów smaorządowych, planowaliśmy przeprowadzić debatę kandydatów na burmistrza Andrychowa. Nie udało się przed pierwszą turą, przed drugą turą również, ponieważ nie wszyscy kandydaci byli zainteresowani udziałem w takiej debacie. Jedynym chętnym do wzięcia udziału w debacie był urzędujący burmistrz Andrychowa Tomasz Żak.

Debaty nie ma, są więc rozmowy z kandydatami. Na kilka dni przed drugą turą wyborów rozmawiamy z Tomaszem Żakiem. Czy będą podwyżki cen za wywóz śmieci, czy wróci całodobowa opieka lekarska, jak zachęcić młodych do pozostania w Andrychowie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w nagraniu poniżej.

Zobacz wcześniejsze rozmowy:reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

andrychów_góra, 18.04.2024 09:47

Widziałem spot wyborczy Żaka , nakręcony w Roczynach z weterynarzem. Dlaczego nie wspomniał w tym spocie , że rondo , które powstaje w Roczynach , finansujemy my , mieszkańcy Gminy. Pomimo , że droga jest Powiatowa, to Żak sfinansował to rondo dla 2 powstających prywatnych firm, które powstają przy ul. Sportowej i Środkowej. Jedna firma, która cały czas ma zlecenia z Urzędu, czyli od Żaka na różnego rodzaju remonty, a druga nie ma już możliwości rozwoju w obecnym miejscu, więc buduje nowy obiekt przy ul. Środkowej. Rondo jest tym firmą potrzebne do wjazdu Tirów. Znowu 1,5 mln złotych dla kolegów T.Żaka. A w innych wioskach ludzie chodzą po błocie bo obiecane prawie 9 lat temu drogi , do dzisiaj nie są wykonane. Apeluję do Was, Drodzy Wyborcy .Idżmy 21 kwietnia na wybory i zmieńmy ten układ Zakolandii, dla wspólnego dobra.

Skalpel, 17.04.2024 21:40

Tu przykład ile warte są warte słowa Tomasza . Tak pięknie opowiadał przed poprzednimi wyborami "Od ośmiu lat nie podnosimy podatków i obiecuję, że gdy zostanę wybrany na kolejną kadencję podatków na rzecz gminy Andrychów nie podniosę - mówi burmistrz Andrychowa Tomasz Żak"

Bento, 17.04.2024 11:37

@panie Tomaszu Żaku - czy mógłbyś się odnieść, potwierdzić lub zaprzeczyć ? czy będziesz milczał i dalej i dalej, mydlił oczy kolejnymi obietnicami bez pokrycia ? andrychów_góra, 17.04.2024 11:03 "... Jeżeli chodzi o Panią Beatę Smolec , to nie tylko praca w Starostwie . To kilkanaście lat pracy w Andrychowie w Pomocy Społecznej. Kiedy nie chciała startować z Twoich list , to ją po prostu zwolniłeś. Została beż pracy, z dwójką małych dzieci. Takie postępowanie było ohydne..."

Bento, 17.04.2024 11:33

@Archanioł Michał - "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania" B.F.

kukus, 17.04.2024 11:25

A ja tam zagłosuje na Żaka a wy się dalej napinajcie w internecie. Czy przegra czy wygra ważne że oddany głos będzie.

andrychów_góra, 17.04.2024 11:03

Debatować ,to można z kimś , kto jest kompetentny. Ty nie jesteś. Gdyby nie Wasztyl , nie wiedziałbyś w ogóle jak zarządzać Gminą . Wszyscy w Urzędzie wiemy , że jesteś tylko figurantem. Co ja słyszę ? Żak mówi o problemach zdrowotnych Pani Smolec. Tomku , może Ci odświeżę pamięć. Jak byłeś jeszcze dyrektorem PZU , to przypadkiem nie miałeś problemów ,,zdrowotnych" , o których wiedzieli wszyscy ? Jakie miałeś kompetencje, do zarządzania Gminą w 2010 roku ? Żadne. Z PZU - agenta ubezpieczeniowego , na stanowisko burmistrza. Dzisiaj zarzucasz Pani Smolec ,że nie ma kompetencji? Jesteś hipokrytą jakich mało. Fajnie ,że Wadowice 24 , przypomniały Twoje problemy zdrowotne z 2014 roku. Pisałeś ,że wątrobę masz całą i wystartujesz w wyborach. Czy to nie była choroba filipińska? Ty masz czelność mówić o drugiej osobie w ten sposób? Twoje i Żakolandii sposoby przypominają działanie SB z minionej epoki. Czy informacje o TW- Zdzisław, które są do dzisiaj w IPN, coś Ci mówią. Miałeś w 2010 roku , złożyć wniosek o autolustrację. Zrobiłeś to? Z tego co wiem , to nie , bo nie miałeś odwagi. Jeżeli chodzi o Panią Beatę Smolec , to nie tylko praca w Starostwie . To kilkanaście lat pracy w Andrychowie w Pomocy Społecznej. Kiedy nie chciała startować z Twoich list , to ją po prostu zwolniłeś. Została beż pracy, z dwójką małych dzieci. Takie postępowanie było ohydne i rodzi pytanie , czy Ty w ogóle masz jakiekolwiek uczucia? Jestem przekonany ,że nie.Czy w Twoim życiu liczy się tylko władza i kasa ? Zero empatii dla innych. Pani Beata poradziła sobie , po wyrzuceniu jej przez Ciebie. Została Dyrektorem Domu Pomocy Społecznej, w Izdebniku i radziła sobie świetnie . Teraz była v-ce Starostą przez 5 lat. Dzięki jej zaangażowaniu do Andrychowa wpłynęło ponad 60 mln złotych. Pani Beat Smolec, pokazała Swoją postawą ,że to właśnie przyszła Pani Burmistrz . Pierwsza kobieta w Andrychowie , która poradzi sobie z problemami Naszej Gminy. Czas na zmiany. 21 kwietnia zagłosujmy na Beatę Smolec.

bonifacy, 17.04.2024 10:52

To już koniec

Koniczynka, 17.04.2024 10:14

Z tego wszystkiego wynika, że kandydatki unikając debaty, bezpośredniej konfrontacji czegoś się boją, lub mają coś do ukrycia. Ciekawie będzie jak nowi radni pokażą swoje dochody i majątki. Za co kupili samochody, domy, działki....

Feel Free, 17.04.2024 09:45

@Redakcja: "Szanowna redakcjo mamNewsa, proszę sprawdzić i poinformować Czytelników, czy Sąd Okręgowy w Krakowie wydał już certyfikat uznający burmistrza Żaka za Prezydenta republiki francuskiej, o co równo miesiąc temu wnioskowała radna Alicja Studniarz?"

Archanioł Michał, 17.04.2024 09:28

WYGRAJMY RAZEM- BEATA SMOLEC. I to RAZEM JEST NAJWAŻNIEJSZE.

Archanioł Michał, 17.04.2024 09:27

W całej tej ustawce zwanej wywiadem brakuje mi jeszcze kwiatów na koniec i uścisków serdecznych. Bo RANDEZ-VOOS się udało: redaktorka śliczna , pan ZUŻYTY ale GADANE MA.

Archanioł Michał, 17.04.2024 09:23

@Nezuko uważaj bo wiadomo kto wilk i wiadomo kto owce. A są apelacyjny już wyraził sie : KARAĆ BĘDZIEMY ZA ZBRODNIOMYŚL.

Zakolog, 17.04.2024 09:19

Szanowna redakcjo mamNewsa, proszę sprawdzić i poinformować Czytelników, czy Sąd Okręgowy w Krakowi wydał już certyfikat uznający burmistrza Żaka za Prezydenta republiki francuskiej, o co równo miesiąc temu wnioskowała radna Alicja Studniarz? Taki dokument wydaje się ważnym prognostykiem w kwestiach zdrowotnych, oceniających, czy pan Kandydat podoła.

Nezuko, 17.04.2024 09:10

Wilk, chociaż to ostrożny, przecie że żarłoczny, Postrzegł ścierwo, chciał dostać i wpadł w dół poboczny. Siedzi w jamie a wzdycha; wtem owieczki słyszy. Patrzą w dół, aż wilk w jamie siedzi, ledwo dyszy. Odezwał się na koniec, rzekł do nich powolnie: «Nie wpadłem, za pokutę siedzę dobrowolnie: Trzeba czynić pokutę za boje, za groźby, Za to, żem was pożerał…» Owce zatem w prośby: «Wynidź z dołu!…» «Nie wyjdę!…» «My będziem podnosić…» Droży się wilk, na koniec dał się im uprosić. Jęły się więc roboty i tak pracowały, Że go ze dna samego jamy wydostały. Wyszedł, a zawdzięczając nierozumnej kupie, Pojadł, pogryzł, podusił wszystkie owce głupie. [Ignacy Krasicki] Wilk i owce P.S. Ignacy nie miał jeszcze przyjemności brać z zaświatów udziału w pozwach w trybie wyborczym w sądzie apelacyjnym.

poziomka, 17.04.2024 08:31

Bardzo dziwne, że ten pan poszedł na wywiad bo tam go nie atakują a nie miał czasu na spotkanie z mieszkańcami Targanic od których dużo by się dowiedział. hahahah mieszkańcy daję pod rozwagę jest jeszcze trochę czasu na ważne decyzje i podziękowanie gościowi.

Feel Free, 17.04.2024 08:14

1. wójt Żak mówi, że nie wie czemu panie nie chciały wziąć udziału w debacie z nim...dobre 1. albo faktycznie nie rozumie, co o nim bardzo źle świadczy jako o polityku i człowieku, 2. albo dobrze wie i bezczelnie wykorzystuje mimo to ten fakt w wywiadzie, który jest rozpaczliwą próbą walki o władze. Obstawiam 2. ponieważ zaczyna wywiad od tematu zdrowia kandydatki i ataku podstępnego ataku na kompetencje, oczywiście nie wprost, półsłówkami, stawia zarzuty, nie podając faktów ale deprecjonując od początku nieobecną przecież kandydatkę. Do tego nie mając pojęcia jak wygląda praca wicestarosty, bo nigdy takiej pracy nie wykonywał! Jest przekonany, że tylko on ma ciężką i stresującą pracę. Panie Tomku my od dawna wiemy, że pan robi wszystko najlepiej, ma pan na to nawet certyfikaty kupowane za nasze pieniądze, pan zawsze dobrze, wszyscy inni źle ;-) Szanowni Mieszkańcy - wilk nigdy nie stanie się wegetarianinem, nawet na starość... Ale oczywiście możecie głosować na wilka! W demokracji wolno, a nawet jest to dość częste. MIESZKAŃCU Gminy Andrychów: OTWÓRZ OCZY NA TO CO SIĘ DZIEJE I W CZYM BIERZESZ UDZIAŁ I PRZESTAŃ UDAWAĆ, ŻE TO CIĘ WSZYSTKO NIE DOTYCZY I NIE OBCHODZI. NIE WIERZ W KŁAMSTWA. SZUKAJ PRAWDY. GDY JĄ ZNAJDZIESZ: IDŹ GŁOSOWAĆ. TWOJA PRZYSZŁOŚĆ W TWOICH RĘKACH. POWODZENIA

Olszyna, 17.04.2024 07:08

No i wyjaśniło się. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej. To czego nie ma, jak opieki świąteczno-nocnej, to dlatego, że się nie da. Nie da się i już...spokój. To inni spieprzyli sprawę. Trudnych tematów w wywiadzie nie było, typu: rekordowe długi czy tematu spalarni wykonanej w kosmicznej technologii na którą nie zgodziły się urzędy. Sugerowanie na wstępie wywiadu, iż kontrkandydatka jest wątłego zdrowia ewidentnie nie było na miejscu. Może jakoś się kobiecie uda jeszcze tą kadencje przeżyć- Bajden w USA wygląda gorzej, a całym 300mln narodem rządził. Częste pokonywanie trasy Andrychów-Kraków też wiąże się z podwyższonym ryzykiem uczestniczenia w śmiertelnym wypadku drogowym. Co do tego wybitnego doświadczenia w zarządzeniu pana burmistrza...pani Smolec jest osobą wykształconą i chyba już też coś w swoim życiu robiła. Zarządzanie gminą to też praca zespołowa. Pan obecny burmistrz, z tego co wiem, przed burmistrzowaniem w Andrychowie prezesem Orlenu nie był. No chyba, że te wszystkie projekty to sam pan Żak po nocach pisze. Bardzo rozbawiła mnie kwestia tych miejsc pracy tworzonych w strefie ekonomicznej. Interesowało by mnie przedstawienie jakieś statystyki mówiącej o tym, ile to osób znalazło pracę w tych przedsiębiorstwach i jakie są ich uposażenia. Nie chodzi mi o uposażenia prezesa/ właściciela i jego córki szefowej działu ale o normalnych pracowników. Domyślam się, iż tych stworzonych miejsc pracy jest relatywnie mało, a pensje raczej niewiele odbiegają od najniższej krajowej. Muszę się zgodzić jednak z burmistrzem w jednej sprawie -rzeczywiście szkoda, iż debata się nie odbyła. Ogólnie po tym wywiadzie moje serce wypełniło się spokojem- gdy pan Żak wygra i w kolejnej kadencji zrealizuje swoje obietnice, będziemy już wszystko mieli wyprowadzone na prostą- kraina szczęśliwości, tylko leżeć i odpoczywać. No może jeszcze tylko te długi pospłacać.

Jaśnie Pan, 17.04.2024 01:25

Ważne że wątroba cała

Jaśnie Pan, 17.04.2024 01:22

Jeśli już coś Pan Burmistrz sugeruje kontrkandydatce w wywiadzie o zdrowiu to cofnijmy się w czasie

Jaśnie Pan, 17.04.2024 01:21

https://www.wadowice24.pl/nowe/polityka/499-burmistrz-po-powrocie-ze-szpitala-watrobe-mam-cala-startuje-w-wyborach.html

Feel Free, 17.04.2024 00:18

Chciałbym przypomnieć, że to SZWAGIER Tomasza Żaka jest w zarządzie spółki Energia Andrychów, spółki która ma budować instalację do termicznego przetwarzania śmieci w nieujawniony sposób przy Białej Drodze. I tym się wójt Żak ani jego wielbiciele do dzisiaj nie pochwalili. Gdy nepotyzm wyszedł na jaw DZIĘKI ZAANGAŻOWANYM OBYWATELOM burmistrz wymyślił na poczekaniu podczas zebrania przedwyborczego tekst, że szwagier to nie jest jakaś bliska rodzina... Chciałbym również przypomnieć, że decyzję środowiskową na wybudowanie w Andrychowie instalacji do termicznego przetwarzania odpadów w ilości 17 tysięcy ton rocznie, o którą wniosek do UW złożył Żak już w 2022 roku nie chwaląc się o tym ani raz publicznie zgodnie z obowiązującym prawem wydaje burmistrz Andrychowa. Czyli burmistrz wydaje decyzję środowiskową praktycznie sam sobie. Chciałbym również przypomnieć słowa wójta Żaka: "Trwają procedury i ja nie wiem jak one się skończą. Od ponad roku fachowcy znający się na tego typu technologiach procedują to wszystko w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska. Ale myślę, że warto powalczyć o te środki i o tą instalację ponieważ, to jest najnowocześniejsza, najbardziej ekologiczna, najbardziej innowacyjna technologia w tej chwili w Europie, a może i na świecie." Mówił to z uśmiechem przed kamerami mamNewsa, do tej samej dziennikarki... wtedy gdy już dawno NFOŚ wydał negatywną ocenę złożonego wniosku i nie zostało nawet złożone odwołanie od tej decyzji, bo nie było do tego podstaw i szans na jej zmianę. Nie wyobrażam sobie jak można w ogóle w kontekście tylko tych nawet informacji rozważać głosowanie na Żaka. Jak można zaufać takiemu kandydatowi ? nad czym z resztą zastanawia się podczas filmiku propagandowego z rejonu osuwiska, już nawet sam kandydat Tomek Żak... podobno nieaktywnego osuwiska, bo nadal czekamy na wynik wizyty geologów po zgłoszonych interwencjach. "Jeśli mi państwo zaufają..." to też słowa Tomasza Żaka, z filmiku, którego jako materiału reklamowego nie można komentować. Życzę każdemu dorosłemu Wyborcy wyciągnięcia właściwych wniosków dla siebie i dla całej społeczności gminy Andrychów przy urnach wyborczych. Można oczywiście głosować na podstawie propagandy, plotek, i wierząc w roztaczane przez Żaka iluzje będące w sprzeczności z logiczną prawdą i rzeczywistością. MIESZKAŃCU Gminy Andrychów: OTWÓRZ OCZY NA TO CO SIĘ DZIEJE I W CZYM BIERZESZ UDZIAŁ I PRZESTAŃ UDAWAĆ, ŻE TO CIĘ WSZYSTKO NIE DOTYCZY I NIE OBCHODZI. NIE WIERZ W KŁAMSTWA. SZUKAJ PRAWDY. GDY JĄ ZNAJDZIESZ: IDŹ GŁOSOWAĆ. TWOJA PRZYSZŁOŚĆ W TWOICH RĘKACH. POWODZENIA P.S. @Redakcja mamNewsa, jeśli, którakolwiek z powyższych informacji jest nieprawdziwa uprzejmie proszę o usunięcie wpisu.

Feel Free, 16.04.2024 23:52

@czas na zmianę, 16.04.2024 22:47 TAK dla Pani Beaty Smolec." TAK, w obecnej sytuacji jedyny rozsądny wybór. Wybór mniejszego zła. Z resztą się nie zgadzam, lub będę uważnie obserwował przyszłe FAKTY, jak już Tomasz złoży ślubowanie jako radny. Pani Smolec nie jest idealnym kandydatem, ale przy Żaku można przymknąć czasowo oko na niedoskonałości. Za 5 lat i tak będziemy zmieniać burmistrza, lub wcześniej.

Lolipop, 16.04.2024 23:27

Czekam jak ludzie, którzy agitują za Żakiem bo przy nim mają dobrze, będą potem stali pod drzwiami Pani Smolec i na nowo się kajać i układać ????

Lolipop, 16.04.2024 23:26

:)

Jaśnie Pan, 16.04.2024 23:22

Mogliście zapytać dlaczego nie mieszka w gminie Andrychów

czas na zmianę, 16.04.2024 22:47

TAK dla Pani Beaty Smolec. Przyszedł czas na zmiany w Andrychowie, a Beata Smolec jest gotowa, by nimi pokierować! Jej determinacja, doświadczenie i oddanie sprawie społecznej czynią ją idealnym kandydatem na Burmistrza. Beata Smolec to osoba, która wie, jak stawić czoła wyzwaniom i przynieść pozytywne zmiany do naszej społeczności. Razem możemy budować lepszą przyszłość dla naszego miasta. #CzasNaZmiany #BeataSmolec #Andrychów

Turboplazmotron, 16.04.2024 22:44

Przecież to zwykły Clickbait. Plotki.

Turboplazmotron, 16.04.2024 22:39

Koniczynko droga Aniu powinnaś się uspokoić bo nie będziesz mogła zasnąć.

szpp, 16.04.2024 21:51

coś mi się wydaje że tym razem żak może przegrać

Zakolog, 16.04.2024 21:47

Przepraszam szanownych komentatorów, ale nie jestem już wstanie słuchać tego żakolenia Jego Certyfikowanej Zajebistości. Czy pan kandydat nakreślił plan spłaty odsetek i rat kapitałowych w obecnym roku budżetowym ze wskazaniem obszarów z których będzie musiał zabrać środki? Domyślam się, że Szwagier jest wyłączony z procesu oszczędności? A planowany reengineering będzie dotyczył tylko inwestycji dla mieszkańców, z wyłączeniem premii dla Napoleona z Oświęcimia.

bonifacy, 16.04.2024 21:45

Czasem aż oczy bolą patrzeć,jak się przemęcza dla naszego klubu prezes Ochódzki Ryszard,naszego klubu ,Tęcza"Ciągle pracuje!Wszystkiego przypilnuje,i jeszcze inni,niektórzy,wtykają mu szpilki.To nie ludzie-to wilki!To mówiłem ja -Jarząbek Wacław,trener drugiej klasy.Niech żyje nam prezes sto lat.

Feel Free, 16.04.2024 21:10

beskidmaly - instalacja do termicznego przetwarzania śmieci w procesie zgazowywanie, czy pirolizy to spalarnia, w uproszczeniu spalarnia, i nie ma sensu wyjaśniać 100x wyjaśniać wszystkich szczegółów, skoro nawet autor pomysłu Tomasz Żak nie odróżnia hydrolizy od pyrolizy. Dla Mieszkańców nie ma żadnego znaczenia czy będzie to klasyczna spalarnia, czy plazmowa, czy do zgazowywania; efekt są takie same, przy czym zgazowywanie jest procesem droższym, i zdanym na niepowodzenia z powodów technologicznych. P.S. Kiedy wójt Żak złożył wniosek o wydanie decyzji środowiskowej ? bo nie pochwalił się do tej pory Mieszkańcom Andrychowa, ani w tym filmiku ?

Skalpel, 16.04.2024 21:06

beskidmaly nie denerwuj się tak bardzo. Dostaniesz się do Rady , przecież Tomek nie będzie chciał być szeregowym Radnym. Dorobisz do emerytury, spoko. A co do PIS to przecież kiedyś startowałeś z ich listy .

beskidmaly, 16.04.2024 20:55

Ty pachołku pisowski trzymasz standard bardzo wysoki. Co miał powiedzieć o spalarni jak takowa nigdy w Andrychowie nie będzie budowana. Ty sobie spalarnie zrób w ogródki pod grilem.

Skalpel, 16.04.2024 20:40

Burmistrz zachęca żebym pójść na wybory. To pójdźmy i zagłosujmy na Beatę Smolec. Namówiłeś Mnie.

Feel Free, 16.04.2024 20:39

@tomekx - Tomku, trzymasz standard, bardzo niski ale standard, to co napisałeś to cyniczny argument, użyty w celu próby zniechęcenia do udziału w wyborach. Żałosna odmian argumentu ad populum, który próbuje przekonać ludzi do działania na podstawie przekonania, że wynik wyborów jest przesądzone. Każdy głos ma znaczenie, udział w wyborach jest podstawą dla funkcjonowania demokratycznego społeczeństwa. Usiłujesz zaklinać rzeczywistość. Natomiast doszło co najmniej 2000 osób odpornych na tomko-klątwy. Polityka miesza Ci się z profetyzmem. MIESZKAŃCU Gminy Andrychów: OTWÓRZ OCZY NA TO CO SIĘ DZIEJE I W CZYM BIERZESZ UDZIAŁ I PRZESTAŃ UDAWAĆ, ŻE TO CIĘ WSZYSTKO NIE DOTYCZY I NIE OBCHODZI. NIE WIERZ W KŁAMSTWA. SZUKAJ PRAWDY. IDŹ GŁOSOWAĆ. TWOJA PRZYSZŁOŚĆ W TWOICH RĘKACH. POWODZENIA

Feel Free, 16.04.2024 20:32

Poziom szczerości wobec Mieszkańców: -100. Oczywiście nic pan Tomaszu Żaku nie powiedziałeś o planie budowy spalarni śmieci przy ulicy Biała Droga, w tym tworzyw sztucznych pod nazwą instalacja zgazowywania odpadów, szacowany koszt 190 milionów złotych, przez spółkę Energia Andrychów z panem Markiem Karasiem w zarządzie. Wiesz pan już kto ma wydawać decyzję środowiskową ? Czemu się pan tym nie pochwali na kilka dni przed wyborami ? Prosiłbym także o jasną odpowiedź na pytanie: czy szwagier to rodzina? a jeśli tak to na ile bliska ? Od tego zależą losy wielu rodzin, które teraz zauroczone pana osobą nie wiedzą jak traktować swoich szwagrów.

tomekx, 16.04.2024 20:28

Po co iść na wybory skoro i tak wiadomo że Tomasz Żak wygra