reklama
reklama

Rozmawiamy z kandydatką na stanowisko burmistrza Andrychowa

Polityka, Wiadomości, Rozmowy przy kawie, 17.03.2024 15:50,
Pytamy o jej plany dla Andrychowa, ale poruszamy też inne kontrowersyjne sprawy.
Rozmawiamy z kandydatką na stanowisko burmistrza Andrychowa
Beata Smolec z Sułkowic od kilku lat jest wicestarostą powiatu wadowickiego. W wyborach 7 kwietnia ubiega się o stanowisko burmistrza Andrychowa, jej komitet wyborczy wystawia także kandydatów na radnych miejskich we wszystkich okręgach w gminie Andrychów.

Pytamy o jej plany dla Andrychowa i gminy, czy w mieście powinien powstać zakład zgazowywania odpadów, czy powinno odbyć się referenym w tej sprawie? Jak zagospodarować pustoszejące centrum Andrychowa? Czy rondo w Roczynach jest potrzebne? Poruszamy także wiele innych spraw.
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

melisa, 23.03.2024 16:50

Drodzy andrychowianie, gdyby GŁUPOTA była lżejsza od powietrza, to wszyscy komentatorzy byliby już w kosmosie! Ale nie jest, to się powyżej objawiła :)

Ashley, 23.03.2024 12:52

Drodzy andrychowianie, przeczytajcie pierwsze zdanie tego artykułu w którym Pan burmistrz płacze, że lał się hejt i krytyka jak rozpoczynali rewitalizację Pańskiej Góry. Przygotujcie się na obrzydliwości które pojawią się w sieci a uderzać będą w obie panie kontrkandydatki. Haki, świństwa i kłamstwa które pojawią się w sieci uderzą w nie same i w ich rodziny. Myślcie kochani!!! Ktoś ma wielkie pieniądze żeby to robić, bo panicznie boi się stracić to co do tej pory miał i na co jeszcze ma ochotę.

Janik, 19.03.2024 11:18

Wszyscy wiedzą jaki problem ma pani BS, to nie tajemnica i lepiej skupić się na własnym zdrowiu, a nie kandydować. takie osoby kandydować nie powinny. nie wiemy jakie decyzje i pod jakim wpływem byłyby podejmowane %%%%

bot, 18.03.2024 20:22

https://dorzeczy.pl/kraj/563151/ejchart-wiezniowie-wyjda-wczesniej-z-zakladow.html

Bento_A.A., 18.03.2024 18:01

nie, to nie reklama innego portalu, to zwrócenie uwagi na kompetencje, poziom dyskusji, jakość wypowiedzi, takie elementarne zasady, które w tamtej rozmowie są, a tutaj ich nie ma. Półtorej godziny rozmowy, która była przyjemnością, a te pół godziny sztuczek tutaj słabego marketingowca ciężko było przetrwać. Takie moje spostrzeżenie. Nie trzeba się z nim zgadzać, nie trzeba komentować, jak się to odbiera inaczej proszę bardzo, ja po prostu widzę różnicę klas i to tyle

Bento_A.A., 18.03.2024 17:57

Tak, potwierdzam ja i Bento to dwie niezależne osoby. Nawet się nie znamy:) Bento to najpiękniejszy nick na tym portalu :)

Bento, 18.03.2024 17:19

Chciałbym tylko napisać, że Bento_A.A. ma ze mną tyle wspólnego co burmistrz Tomasz Żak z obecnością na ostatniej sesji rady miejskiej, czyli nic. To taka próba podszywania się nowej osoby, pod pseudonimy osób piszących tu od lat. Przed wyborami popularne zjawisko. Pozdrawiam.

stopspalarni, 18.03.2024 16:41

co do Pani Smolec - długa nużąca rozmowa. Ale nie o to chodzi. Chodzi o to że ma wśród swoich fajnych i ideowych ludzi ale sama... kończyła te same studia co Żak - tak samo dopłacane z kasy podatników chociaż zarabiają krocie. Co rusz jej sweet focie z Żakiem oglądamy. Otaczają ją ludzie związani z Żakiem. Tak samo jak p. Żak chwali się że wydawała publiczne pieniądze . Podsumowując dla kilku osób z jej komitetu mamy zaufanie ale do niej samej i pana Kobielusa za grosz. O wiele łatwiej nam sobie wyobrazić jak po wyborach rach ciach dogaduje się z panem Żakiem niż to że jest jego faktyczną konkurentką. Obyśmy się mylili. Jeśli tak będzie to jeszcze przed wyborami przeprosimy - słowo.

stopspalarni, 18.03.2024 16:32

bento - to jakaś autoreklama konkurencyjnego portalu? A piekny bogaty Andrychów ani nie jest taki piękny jak mógłby ani bogaty - chyba że 100 mlilinów długu jakie będą spłacać nasze prawnuki to objaw "bogactwa" Do tego jeśli Żak wygra grozi nam buodwa spalarni - jeszcze większy dług, jeszcze większe korki, obawy ludzi o zdrowie, i spadek wartości mieszkań i domów bo kto kupi mieskanie albo dom w 20 tysięcznym mieście utkanym ze spalarni?

Bento_A.A., 18.03.2024 15:22

jak ktos chce posłuchac świetnej rozmowy to polecam wywiad Pana Kierczaka z Panem Hrabią z Kęt (polecam to pani co przygotowała kandydatkę do rozmowy:) - Ja nie wiem, czy Pan hrabia nadaje się na burmistrza , ale kultura wypowiedzi, słownictwo (nie uśmiecha się co chwilę do kamery, nie recytuje) tego się słucha z przyjemnością, szacunek dla przeciwników, prawda. Posłuchajcie co mowi o Andrychowie, jak docenia to miasto. Ale wiadomo tylko człowiek o szerszych horyzontach jest w stanie docenić to, co dzieje się u nas. Atutem nie jest to, że się tu urodziło i nic na świecie nie widziało. Ja nie jestem z Andrychowa, ale mieszkam tu ponad 20 lat. świat jest piękny, bogaty, powiew dobrych inwestycji dzięki burmistrzowi jest świetny, nie chce żyć znowu w przaśnym zaściankowym miejscu, a taka jest ta rozmowa.

Slonejezioro, 18.03.2024 14:03

Świetna, spokojna i merytoryczna rozmowa z Przyszłą Panią Burmistrz. Nie to co obiecuje nam znowu stara ekipa. Widać jak manipulują budżetem. Na strefie jest strata 7.273.941 zł nie licząc kilkaset tysięcy zł na ekspertyzy i dodatkowo koszty procesów, za które zapłacił Urząd Miejski- czyli my podatnicy, z naszych kieszeni. Nieprzewidziane Problemy oraz koszty to ponad 16 milionów zł. Inaczej mówiąc to pieniądze wyrzucone w błoto.Nie wliczają Ale żakolandia na czele z Don Corleone naszego urzędu i jego prawdziwą prawą ręką , jakim jest Don Wasztyl wyprowadza co miesiąc z Naszego Budżetu od lat dziesiątki a nawet setki tysięcy zł miesięcznie na różnego rodzaju spółki , powiązane z Don Corleone. W radach i Zarządach tych spółek siedzą sami znajomi Don Corleone i jego świty. Nam mieszkańcom za to podnoszą podatki i opłaty. Karmią Nas wybujałymi obietnicami jakie Don Corleone wymyśla znowu prze wyborami. Może pokaże nam ten Dom Seniora , który miał wybudować w Roczynach . Może niech ma odwagę powiedzieć , że obniżył wszystkim nauczycielom wysokość dodatku motywacyjnego i nie płaci 9% tylko 3.5% bo tak ustalili z Szafrańskim. Jeżeli jeszcze nie przejrzeliście na oczy to czas najwyższy. Drodzy mieszkańcy Żakolandia tego nie zmieni, więc musimy to zmienić My sami . Wybory 7 kwietnia są doskonałą okazją aby odsunąć całą Żakolandię od władzy.

Koniczynka, 18.03.2024 10:42

Największa gmina w powiecie wadowickim a nie ma nic. Wszystko w Wadowicach, szpital, opieka całodobowa, dyżur nocny apteki, ZUS, urząd skarbowy, nawet targu w Andrychowie nie ma. I który burmistrz - kandydat zagwarantuje że to przywróci??? Żaden. I to jest problem. Szypułowa bajki opowiada, Smolec trudno ją ocenić jakim by była burmistrzem, a Żak nic nie przywrócił... Czyli jaki wniosek??? Wszyscy do koryta się pchają za kasą.... Kobielus kolejny gdzie dyżury aptek, gdzie opieka całodobowa??? Karetka tyle lat stała pod chmurką... I wszyscy mają w dupie mieszkańców. A teraz wszędzie tylko banery, plakaty... 8 kwietnia wizerunki poznikają i będzie bicie kasy, pchanie swoich gdzie się tylko da. A mieszkaniec może tylko sobie ponarzekać.

Koniczynka, 18.03.2024 10:35

Nowak teraz tak pół żartem pół serio... Trzeba zmienić miejsce zamieszkania na Wadowice. PiS okłamał wyborców. Andrychów nadal wykluczony komunikacyjnie. Poseł Polak ze swoją już była dyrektor pokoiku Szypułową kompletnie nic nie zrobili by przywrócić dla mieszkańców opieki całodobowej, by przyjrzeć się dyzurom aptek. A teraz Szypułowa chce być burmistrzem a Polak uciekł do Wadowic. Miej pretensje do nich 16 lat był posłem ona dyrektorem pokoiku. 8lat mieli pełną władzę i co??? I jajo. To za co poseł u dyrektorka brali kasę???

Andrychów, 18.03.2024 10:01

no tak, w żadnym razie prawdy nie mówić, przypudrować, pozwolić wygłosić wyuczone frazesy i niech się gawiedź cieszy, ale może by tak jednak pokopać głębiej i powiedzieć ludziom prawdę, różowa i niebieska marynarka to nie są argumenty wyborcze, otwieracze to nie są argumenty, myślą że andrychów to zaścianek i można ludziom kit wciskać

Pesz, 18.03.2024 09:42

No właśnie koniczynka,na takie rzeczy jak oskarżanie kogoś publiczne jest paragraf.Tak że czymaj lejce na wodzy,bo w końcu ci z ręki wypadną.A tak jak już pisałem wcześniej, żeby komitet z którym trzymasz nie ucierpiał.

Rafał Nowak, 18.03.2024 06:57

Zgadzam się z tym, że praca aptek to biznes, dlatego też gmina mając środki finansowe może spróbować się dogadać z właścicielami aptek w sprawie dodatkowego finansowania. Co do opieki zdrowotnej to się nie zgadzam. Dzwonienie na 112 OK, ale proza życia jest inna. Podam przykład. Osoba starsza po hospitalizacji zgłasza duszności w niedziele nad ranem. Wzywa karetkę. Przyjeżdżają podają wziewny steryd i mówią, żeby pojechać do Wadowic do lekarza po receptę po lek. Osoba starsza więc musi poprosić rodzinę, aby zabrali go do Wadowic po receptę i do apteki. Drugi przykład. Osoba źle się czuła. Wezwano karetkę. Przyjechali i wzięli na SOR do Wadowic. Tam po 5 godzinach czekania stwierdzono, że nic jej niema. Wypisano do domu o godzinie 2:00 w nocy. I teraz co dalej taryfa do domu? Trzeci przykład. Osoba przyjmuje leki w postaci zastrzyków. Jest sobota rano. Osoba nie ma samochodu musi jechać do Wadowic na zastrzyk. Czwarty przykład. Osoba o godzinie 22:00 ugryziona przez szerszenia. Wstrząs. Dzwonienie na 112 przyjadą za około 15 minut bo karetki nie ma bo pojechali do wypadku. Mija 30 minut karetki nadal nie ma. Rodzina musi sama zabrać osobę do Wadowic. Nie przyjęli na SOR. Po zastrzyk odczulający trzeba było iść do lekarza w ramach opieki całodobowej. Piąty przykład. Osoba starsza, nieporadna przypadkowo nadepnęła na tzw. cewnik, ból. Dzwoni na 112. Nie przyjadą bo to nie jest zagrożenie życia. Trzeba było jechać do Wadowic. Lekarz założył nowy cewnik. Może jak ktoś jest młody i ma samochód to dojazd do Wadowic mu nie przeszkadza, ale w innych przypadkach może być różnie. To chyba nie są przykłady chodzenie z nudów do lekarza?

kukuruźnik, 17.03.2024 23:43

Może ktoś widział kipiącą energią p. Smolec. Ale tu widzimy zmęczoną życiem, nieco znudzoną starszą kobietę. Mowa ciała pokazuje ponadto że w kilku przynajmniej momentach mówi coś innego niż naprawdę myśli - potarcie nosa, rozbiegany wzrok.... no i ta żenująca, nachalna filuterność. Nudne i denerwujące. PS. Faktycznie otwieracze nie były szczęśliwym pomysłem.

kredytyzaZaka, 17.03.2024 21:56

tym chce niszczyć p. Smolec "zalolandia" i dlatego im zależy że to ona była przeciwnikiem Żaka. Cyniczni okrutni ludzie

kredytyzaZaka, 17.03.2024 21:54

MarcinW, 14.03.2024 22:30 no nie w godzinach pracy przy biurku za pieniadze podatnikow Andrychów, 14.03.2024 22:29 na imprezie szaleć można, gorzej jak ta impreza do pracy się przenosi. Takie standardy! Obserwator, 14.03.2024 22:25 Marcin W, a co tam impreza ? Niech się odezwie ten co nigdy nie poszalał na imprezie, normalna sprawa MarcinW, 14.03.2024 22:23 Kobielus nawet do szpitala jeździł namawiać p. Beatke żeby startowała. Chcą jej rękami pomścić Żaka. Porażka Panie Kobielus wstyd !!! Jak wyjdzie na światlo dzienne film z imprezy w starostwie to Pani Beata może to ciężko przeżyć. Tego Pan nie wziął pod uwage tylko Pana interesy są ważne

kredytyzaZaka, 17.03.2024 21:54

"radzio1997, 14.03.2024 22:14 Jedynka od kandydatki Smolcowej jest w blokach startowych do powrotu do urzędu na stanowisko burmistrza, bo kandydatka pewnie za niedługo na rentę pójdzie ze względu na stan zdrowia...i coś mało banerków ma po płotach. Boi się, że ludzie sobie o niej przypomną?"

kredytyzaZaka, 17.03.2024 21:53

"koniczynka" który jeszcze tdzień temu siał jad wobec pani Smolec nie zwiariował. Udaje przyjaciela bo za to mu zaczęli płacić. Zakolandii zależy że pani Smolec dostała się do drugiej tury bo to wymarzony przeciwnik. Kobielusa i innych chca przejąć a p. Smolec gdyby to niszczęście wydarzyło będą za przeproszeniem "rozjeżdżać" Próbkę tego czym dali już. Wyżej cytaty z członków zakolandii.

Koniczynka, 17.03.2024 21:50

Nowak dyżurów nie ma aptek oraz opieki medycznej i nie będzie. Po prostu to jest biznes i nie opłaci się otwierać w nocy apteki. A jeśli chodzi o opiekę medyczną to nie ma do tego lekarzy, a ludzie chodzili z nudów i z katarem o północy do lekarza. Taka jest prawda. Do godziny 18 jest ośrodek zdrowia. A po 18 w nagłych przypadkach jest numer alarmowy 112.

Rafał Nowak, 17.03.2024 21:14

Dzień dobry Pani kandydatka mówi o piciu kawy, inwestycjach w szkoły no OK. Po pierwsze w szkoły średnie inwestuje powiat a nie gmina. Ale ja mam inne pytanie. Od lat w gminie Andrychów nie ma APTEK dyżurujących w niedziele i święta i OPIEKI MEDYCZNEJ. Trzeba jeździć do Wadowic albo do Kęt po leki i pomoc medyczną. Co z tym kandydaci planują zrobić? i to jest prawdziwa potrzeba mieszkańców a nikt się nad tym nie pochyli.

Koniczynka, 17.03.2024 21:02

tomasznasz... A skąd ty wiesz bucu jakie Beata ma zdrowie??? Nie siej tutaj propagandy... Bo na bezpodstawne oskarżenia a tym przypadku pomówienia jest paragraf. I pamiętaj w sieci nikt nie jest anonimowy... Czyżby aż tak Żakowcy bali się Beaty??? No fakt w drugiej turze może z Żakiem wygrać...

radzio1997, 17.03.2024 20:39

Wszystko może i fajnie ale otwieracze jako gadżet to samozaoranie:;););), Każdy rozdaje taki gadżet w jakim świecie żyje :)

Andrychów, 17.03.2024 20:34

@obiektywizm zobacz proszę, jakie konta obserwują KWW Smolec na insta... Indie, Turcja itp. Dopisani już na listy wyborców?

marcin1970, 17.03.2024 20:27

Szczerze - czy ktoś ktokolwiek był w stanie tego wysłuchać w całości? Łącznie z komitetami wyborczymi??? Po pierwszych kwestiach - kandyduje bo lubię wyzwania (czy jakoś tak) a potem przejście po kilku fragmentach miałem dość. Jak ktoś lubi wyzwania to bungie, sport etc. Reszta to ble ble zadowolonego z siebie polityka, który na stołku zarobił krocie - z punktu widzenia mieszkańca. Pozostałych z tych chyba 30 minut nie chciało mi się słuchać - przyznaje bez bicia

obiektywizm, 17.03.2024 19:50

Śmieszne jest to że armia wynajętych trolii przez pana Ż w każdym poście o Pani Beacie tak martwią się o zdrowie tej Pani. Byłem na spotkaniu w swojej miejscowości z Panią i kipiała zdrowiem optymizmem ciepłem. Widać że kobieta wie jak coś może się zmienić i nie potrzebuje do tego wynajętej firmy pijarowej z fejk kontami na FB.

obiektywizm, 17.03.2024 19:46

Śmieszne jest to że armia wynajętych trolii przez pana Ż w każdym poście o Pani Beacie tak martwią się o zdrowie tej Pani. Byłem na spotkaniu w swojej miejscowości z Panią i kipiała zdrowiem optymizmem ciepłem. Widać że kobieta wie jak coś może się zmienić i nie potrzebuje do tego wynajętej firmy pijarowej z fejk kontami na FB.

Maja, 17.03.2024 19:39

Niestety komentujący trolle nie odrobili pracy domowej albo piszą nieprawdę gdyż Pan Kobielus przez 5 lat był w opozycji. Nie byłoby tak gdyby 2 osoby nie zdradziły swoich wyborców za 30 srebrników... Wygląda na to że ktoś chyba albo musi płacić więcej pieniędzy firmie wynajętej albo ją zmienić.

Andrychów, 17.03.2024 18:41

poradnik poczatkującego marketingowca rządzi! no cyrk! może by w tym kotarbinie jakiś kurs w tym temacie zrobili, bo ta rozmowa to świetny materiał do analizy, jak tego nie robić :) ten uśmiech co 4 sekundy, ten filuterny wzrok, ja na pląsy jeszcze tylko czekałek... no wszystko w tym poradniku piszą, ale to nie dotyczyło takich wyborów:) :) chciałech napisac o kompetencjach, no ale to wszyscy słyszeli, nie ma o czym

Zakolog, 17.03.2024 18:01

O Boże! Pięć i pół roku na funkcji starosty i zero, słownie zero pojęcia o budżecie i finansach jednostki samorządu terytorialnego. Mirek, bardzo Cię proszę, jesteś to winny mieszkańcom, zaproś Betty i Maciusia na kilka lekcji z zakresu finansów publicznych. Wiem, że rzeczywisty stan andrychowskiej kasy, to jest tajne specjalnego znaczenia, ale jak te dwa geniusze dorwą się do stołków bez znajomości tego faktu, to dopiero będziemy mieć przej....!

tomasznasz, 17.03.2024 18:01

powiedziałem raz i tyko raz powtórzę - szkoda, wielka szkoda że kandydatka nie postawiła na zdrowie w tym roku. świat nie kończy się na polityce. Może nawet zaczyna się bez polityki. Nie wiem kto ją zachęcał do kandydowania po tym co przeszła ale dziwię się

tomasznasz, 17.03.2024 17:59

burmistrzem powinna być osoba z dobrym zdrowiem. inaczej mamy wybory na wiceburmistrza w tym przypadku niestety np Macieja Kobielusa. Czyli żadnej zmiany by nie było.

referendum, 17.03.2024 17:54

Zero zdziwienia że tzw zakolandia promuje panią Smolec nawet przypisując jej zasługi jakich nie ma. W końcu listy Pani Smolec otwierają w Andrychowie osoby związane z panem Żakiem - radny od niego w poprzednich latach Maciej Kobielus i wice burmistrz od pana Żaka w poprzednich latach. Wiedzą o niej i o nich bardzo wiele to gdyby coś w drugiej turze albo ich przejmą albo politycznie "pożrą"

maniek, 17.03.2024 17:48

Koniczynka nie kupuj z kobiety. Olszyny, osiedle pod pańska góra, Lenartowicza to kasa rządowa i bliżej do załatwienia miała pani Szypuła. Za kase na Olszyny to chyba nawet p. Żak dziękował posłowi Polakowi

Koniczynka, 17.03.2024 17:29

Beata napewno ma duże doświadczenie i w gminie i w powiecie... Zrobiła razem z Żakiem ogromne inwestycje, jak remonty Metalowców, Włókniarzy Lenartowicza. To kilometry dróg, chodników, setki nowych miejsc parkingowych... Dochodzą jeszcze Olszyny. Wiadomo że wszystkiego nie da się zrobić od razu, lecz etapami. Była bardzo dobrym pracownikiem OPS. Pomagała bezinteresownie i za darmo!!!!!! Ludziom i mieszkańcom miasta i gminy Andrychów. Udzielała rad i porad prawnych... Napewno to jest godny przeciwnik dla Tomasza Żaka w drugiej turze wyborów.

Jarek, 17.03.2024 17:19

Tylko Beata Smolec! Doświadczenie w samorządzie, kontakty w powiecie, 13 lat Tomasza Żaka już wystarczy

czas na zmianę, 17.03.2024 17:04

Pani Beata Smolec zasługuje na najwyższe uznanie za swoją ogromną wiedzę i doświadczenie, które wnosi do każdej dziedziny, w którą się angażuje. Jej głęboka znajomość problematyki społecznej oraz umiejętność skutecznego rozwiązywania trudności stanowią fundament jej działalności. Jednocześnie, mimo swojego imponującego dorobku, Beata pozostaje osobą niezwykle skromną i serdeczną, zawsze gotową słuchać i pomagać innym. Jej ciepło oraz otwartość w kontaktach sprawiają, że jest nie tylko autorytetem w swojej dziedzinie, ale także wzorem do naśladowania jako osoba. BRAWO Pani Beato, sercem za Panią.