reklama
reklama

Kandydatka na burmistrza Andrychowa oficjalnie rozpoczęła kampanię [FOTO]

Polityka, Wiadomości, 16.03.2024 19:28,
Moda na konwencje wyborcze dotarła do Andrychowa.
Kandydatka na burmistrza Andrychowa oficjalnie rozpoczęła kampanię [FOTO]
W ostatnich dniach dwie kandydatki na burmistrza Andrychowa – Ewelina Szypuła i Beata Smolec - zorganizowały kilka spotkań otwartych z mieszkańcami w miejscowościach w gminie Andrychów.

W sobotni (16.03) wieczór w kinie Beskid w Andrychowie małą konwencję wyborczą zorganizował komitet wyborczy wyborców Eweliny Szypuły.


Przedstawiono kandydatkę na burmistrza - Eweliną Szypułę, kandydatów radnych oraz plany dla gminy Andrychów. Na listach do Rady Miejskiej jest sporo nowych osób, z tego komitetu - jak się okazuje - kandyduje także większość radnych, którzy w 2018 roku uzyskli mandat kandydując z listy PiS.

Spotkanie prowadziła Jagoda Szydłowska, uczestniczka programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

W kolejny dniach – kolejne spotkania kandydatów z mieszkańcami. W przyszłym tygodniu organizuje je także burmistrz Tomasz Żak.

foto: WB

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

#KONKRETY, 20.03.2024 16:00

https://www.filemail.com/d/njhhpadfvxxmuel

kaczor, 17.03.2024 18:16

najlepsze jest to że to zakolandia i wynajęci przez firmę pjarowską trolle które mają atakować panią Szypułę robią jej najlepszą reklamę. Ta panika widoczna w komentarzach, to ciągle wałkowanie zapodanego przez szefa tematu, to jest niesamowite

kaczor, 17.03.2024 18:13

"Z pewnością pani Ewelina ma większe osiągnięcia niż pan Żak w 2010 roku. Brak wielkich (małych chyba też) osiągnięć p. Żaka przed 2010 nie przeszkadzał mu startować w 2010 roku wwyborach, ubiegać się o glosy i wygrać je. Na tle ówczesnego pana Żaka obie kandydatki są obecnie u startu ewentualnych rządów lata świetlne przed nim."

kaczor, 17.03.2024 18:11

Maju... ktos już pisał. "Pani Szypuła pomagala osobom. W tym mojej rodzinie - w sprawie związanej z ops. Do takiego jednego pana w tej sprawie nie szlo się dostać bo albo w rozjazdach albo na urlopie albo zajęty i nie miał czasu." "Pani Szypuła pomagala osobom. W tym mojej rodzinie - w sprawie związanej z ops. Do takiego jednego pana w tej sprawie nie szlo się dostać bo albo w rozjazdach albo na urlopie albo zajęty i nie miał czasu."

Koniczynka, 17.03.2024 17:15

Mają.... Szypułowa ma zero doświadczenia. Przez 16 lat siedziała w pokoiku u Polaka i przez tyle lat kompletnie nic nie zrobili dla miasta i gminy Andrychów. Nawet potrzeb mieszkańców nie poznała. Dopiero przed wyborami ankietę zrobiła, co ludzie chcą, czego oczekują. Czyli co??? Wychodzi na to że przez 16 lat!!!!!!! Kompletnie się tym nie interesowała, bo i po co. A teraz mówi o komunikacji miejskiej. To PiS okłamało wyborców. Gdzie te PKSy??? Andrychów nadal jest wykluczony komunikacyjnie. Zero osiągnięć. Jak to leciało.... Dyrektor pokoiku Posła Polaka, prezes stowarzyszenia czegoś tam, kierownik domu... Dobre. Jakby została burmistrzem, to wice byłby były poseł Polak. Czyli układy, układy i układy. PiS w czym jest dobry???? W machlojkach, obietnicach i dzieleniu Polek i Polaków.

Maja, 17.03.2024 16:44

Chciałbym się dowiedzieć ( na prawdę bez hejtu), jakie doświadczenie ma Pani Szypuła w prowadzeniu jakiejkolwiek placówki samorządowej lub jakiekolwiek w zażądaniu.W żadnym z materiałów wyborczych nie mówi o doświadczeniu. Wszyscy tutaj wiemy ( z wyjątkiem wynajętych trolii którzy hejtują obie kandydatki) jak działało, a raczej jak nie działało biuro M.P. więc raczej się doświadczenia tam nie zdobywało. Rozumiem że można nie lubić swojego szefa ale to nie pracuję w jednym miejscu tyle lat.

Obserwator, 17.03.2024 16:38

To nie jest krytyka tylko opinia. Żaden z kandydatów na burmistrza nie ma z tym problemów i przyjmuje to na klatę, ale jeśli zaczynają pisać opinie o Pani Szypule to już obrońcy lamentują że trolle opłacani jakby wielka krzywda się jej działa. Niestety jeśli się kandyduje to trzeba brać pod uwagę fakt że nie wszyscy będą klaskać, jeśli ktoś ma z tym problem to widocznie powinien zająć się czymś innym mniej wystawowym

Archanioł Michał, 17.03.2024 16:31

@Marek ty chyba nie doświadczyłeś co znaczy myśleć inaczej niż Żak. Wielu zna to mrożące uczucie. Kiedy zdzisław nadużywa swojej władzy. Niestety. :((

Marek , 17.03.2024 16:18

Ponadto mieszkańcy Andrychowa są różni i nie nazywał bym ich trollami.

Marek , 17.03.2024 16:13

Chyba Pani nie doświadczyła tego co przez ostatnie osiem lat można było zrobić z kimś o odmiennych poglądach. Takie mamy przecież wszyscy i to powinno być szanowane a nie zwalczanie.

aga33, 17.03.2024 16:06

Po drugie na mamnewsa widać ewidentny wysyp nowych nicków które mają obsesję na punkcie pani Szypuły a ich jedynym celem jest atakowanie jej. Jeśli ktoś jak ja miał wątpliwości czy autentycznie wynajęto przeciwko niej firme pijarowska z opłacanymi trollami, to już tych wątpliwości nie ma. Niby taka słaba pani Szypula, nic nie robiła a jednak trzeba na nią nasłać opłacanych trolli. Hmm.

aga33, 17.03.2024 15:59

Po pierwsze w tym kraju od ponad 30 lat można swobodnie pytać tylko trzeba mieć do tego charakter a nie czekać aż władze przejmą "moi"

Marek , 17.03.2024 15:46

Nikt nie atakuje Pani Eweliny, tylko po ostatnich zmianach w kraju chyba można już pytać nie obawiając się represji. Do każdego z kandydatów jest wiele pytań.

zużyty zdzisek, 17.03.2024 15:25

A w sumie referendum to masz rację. Przyjaciółmi nie zostaniemy. Inna forma ekspresji. Ja tylko przypominam fakty. Jak kogoś uraziłem. to przepraszam.

referendum, 17.03.2024 15:22

"W Andrychowie trzeba zmiany rządów bo co za długo to nie zdrowo... W kraju zmieniany rządy co osiem lat, w nas po ponad 13 latach rządów pana Żaka i jego stałej ekipy to koniecznosc!!! Widać to dobrze po nagrodach w urzędzie. To masakra przy takim zadłużeniu gminy i dla mnie dowód ostateczny na konieczność zmiany władzy" Dokładnie pani Agnieszko. Widać też po tym że nie odpuszcza się w Andrychowie tematu spalarni mimo oporu ludzi. Nieoficjalnie mówi się że gdyby pan Żak wygrał temat wraca.

referendum, 17.03.2024 15:19

Zużyty Ździsek - obowiązkiem według nas było przypomnieć. O tym. Tylko od razu dla jasności - przyjaciółmi nikt z nas i ty nie zostaniemy bo językiem i zachowaniem jesteś jak cała ta zakolandia. Może macie różne poglądy a może tylko udajecie z tymi z zakolandii że się różnicie ale takie same z was typki zachwycające się sobą że uderzyły w człowieka. Nas interesuja problemy mieszkańców, niedopuszczenie do katastrofy jaką była by budowa spalarni a nie ulżenie sobie czy wypełnienie poleceń szefa atakując pania Szypule czy kogokolwiek innego!!! Zwracając uwagę na to kto jest na czele list pani Smolec i jak ona sama zachowuje sie chcieliśmy powiedzieć że to nie będzie żadna zmiana w polityce. Tyle żeby wyjaśnić Tobie i innym.

Tadek, 17.03.2024 15:01

Bardziej mi imponował charyzmą Kubień jak startował na burmistrza. Tutaj szału nie ma

Marek , 17.03.2024 14:59

Pnie "Zużyty Zdzisławie" dlaczego się Pan irytuje rozsiewając gorycz i nieprawdę. Bardzo bym prosił aby przeglądnąć swoje szeregi a tam Pan znajdzie wielu T.W.

andrychowianka2, 17.03.2024 14:56

To straszne jak atakują panią Szypulowa. Gdyby każdy z tych trolli chociaż połowę tego zrobił co ona..... Ale taki to chyba poziom tej zakolandii. Nic dla ludzi nie robić i tylko brać pieniądze i nagrody za siedzenie w necie i niszczenie kobiet i andrychowian

andrychowianka2, 17.03.2024 14:52

Pan Żak nie miał zdaje się żadnych osiągnięć jak startował na burmistrza. To znaczy może miał ale w Oświęcimiu czy gdzie tam bywał.

andrychowianka2, 17.03.2024 14:50

Pani Szypuła pomagala osobom. W tym mojej rodzinie - w sprawie związanej z ops. Do takiego jednego pana w tej sprawie nie szlo się dostać bo albo w rozjazdach albo na urlopie albo zajęty i nie miał czasu.

Pesz, 17.03.2024 14:50

Panie Kowal, słuszna racja co do koniczynki.Obserwujemy i śledzimy tok,w którym ona się wyraża.Sami się gubią,my już prawie wiemy co to za osoba.Opracowalismy już panią koniczynkę,i wiadome jest któremu komitetowi pomaga.Tylko Niech się liczą z konsekwencjami sowich działań, żeby nie cierpieli inni.Dlatego szkoda nerwów na takich ludzi.

Marek , 17.03.2024 14:48

To nie atak, to pytania podstawowe na które myśle że większość chciałam by usłyszeć odpowiedź, poza deklaracją "świetlna przyszłość". A co do nagród, to środowisko z którego wywodzi się reprezentantka słynie z hojność ale wobec swoich.

zużyty zdzisek, 17.03.2024 14:41

I jeszcze jedno. Z tego co wiem w 2010 r T.W Zdzisław miał wielkie osiągnięcia. Jako agent, z dobroci serca i społecznie przeprowadzał staruszki przez zebry. ( przejścia dla pieszych). Żeby to robić trzeba było mieć pseudonim. Zdzisław.

Marek , 17.03.2024 14:41

Pytanie kolejne, czy jako burmistrz Pani Szypuła będzie reprezentowała sprawy gminy jak do tej pory, wielokrotną nieobecność bądź brakiem zainteresowania. Czy też nastąpiła metamorfoza która spowoduje że po wyborach faktycznie sprawy gminy i mieszkańców będą Pani Ewelinie bliskie.

aga33, 17.03.2024 14:39

W Andrychowie trzeba zmiany rządów bo co za długo to nie zdrowo... W kraju zmieniany rządy co osiem lat, w nas po ponad 13 latach rządów pana Żaka i jego stałej ekipy to koniecznosc!!! Widać to dobrze po nagrodach w urzędzie. To masakra przy takim zadłużeniu gminy i dla mnie dowód ostateczny na konieczność zmiany władzy.

zużyty zdzisek, 17.03.2024 14:37

Marek. Trolu. Co to znaczy jakikolwiek osiągnięć? Nie nauczyli was na tej zdziskowej farmie troli pisać poprawnie? Napisz jeszcze skąd mieszkańcu bo nie wiem czy nie z Sosnowca od jakiegoś doktorka.

aga33, 17.03.2024 14:35

Jedno jest pewne. Andrychów potrzebuje zmiany rządów i to nie tylko dlatego że za pana Żaka dług urósł do 100 mln a po jego wygranej grozi nam spalarnia budowana w dodatku przez prywatnego a wiec liczącego tylko na zysk.

aga33, 17.03.2024 14:33

Drogi panie Marku. Z pewnością pani Ewelina ma większe osiągnięcia niż pan Żak w 2010 roku. Brak wielkich (małych chyba też) osiągnięć p. Żaka przed 2010 nie przeszkadzał mu startować w 2010 roku wwyborach, ubiegać się o glosy i wygrać je. Na tle ówczesnego pana Żaka obie kandydatki są obecnie u startu ewentualnych rządów lata świetlne przed nim.

Kowal, 17.03.2024 14:27

Koniczynka, jak zawsze atakuje krytyką.Niewiem czy w komputerze masz jedną i tą samą trzcionke napisaną? jak już pisałem zejdź na ziemię.

Marek , 17.03.2024 14:24

Jako mieszkańcy. Prosili byśmy bardzo o przedstawienie jakikolwiek osiągnięć Pani Eweliny poza bycie Dyrektorem w Biurze Posła, który poza wieloletnią kadencją nie posiada szczególnych osiągnieć na rzecz Gminy.

zużyty zdzisek, 17.03.2024 14:09

Referendum. Faktycznie Pani Perończyk to żywcem viceburmistrz od żaka. To ona robiła mu kampanię w 2010r. Dobrze, że o tym fakcie przypomniałeś. To się zapomina. W urzędzie pewnie poruszenie.

referendum, 17.03.2024 13:48

Startujecie kto chce i głosujecie na kogo chcecie ale nie róbmy zamętu w głowach ludzi. Ps. Ponieważ to tekst o p. Szupulowej to fakt że przypuścili na nią oponenci totalny atak i żadna tajemnica nie jest że za tym stoi także wynajęta firma pijarowska która ma pomagać w niszczeniu jej opinii. Nawet część tzw. zakolandii jest tym zniesmaczona. Ale jeśli chce p. Szypuła być burmistrzem musi sobie z tym poradzić. Taki test przed wielkimi wyzwaniami.

referendum, 17.03.2024 13:43

Najważniejsze zagadką - ktoś zna jakąś publiczną wypowiedź p. Smolec przeciwko spalarni jaka chce budować p. Żak. Bo my nie. Zadaliśmy sobie trud poszukania takiej wypowiedzi pani Smolec i nie znaleźliśmy. Niestety przy okazji znaleźliśmy jak słodko o nim mówiła gdy była w tak zwanym radiu zakolandii.

referendum, 17.03.2024 13:40

Czas na zmianę - przecież liderami list Beaty Smolec w Andrychowie są ludzie kojarzeni z Tomaszem Żakiem. Wice burmistrz od T. Żaka i jego radny M Kobielus. Wy serio myślicie że wyborcy mają zanik pamięci i nie pamiętają poczatku tych " karier"? Jeśli B. Smolec chciała by być alternatywą to dała by jako liderów list w Andrychowie ludzi którzy są alternatywą dla obozu o. Zaka a nie kojarzą się z nim.

nick1, 17.03.2024 12:57

Czas na zmianę - słoneczko ty nasze naiwne :) zgadnij kto wprasza się do radia za zgodą Burmistrza i prosi o wspólne zdjęcie?

nick1, 17.03.2024 12:57

Czas na zmianę - słoneczko ty nasze naiwne :) zgadnij kto wprasza się do radia za zgodą Burmistrza i prosi o wspólne zdjęcie?

nick1, 17.03.2024 12:57

Czas na zmianę - słoneczko ty nasze naiwne :) zgadnij kto wprasza się do radia za zgodą Burmistrza i prosi o wspólne zdjęcie?

robol, 17.03.2024 12:49

Cath akurat nie pisałem o panu tylko o zalewie nowych nicków typu "Andrychów" "radzio" "obserwator". Ps. Fakt że jest wynajęta firma pijarowska i częścią jest pracy jest atakowanie p. Szypuły to temat znany.

cath, 17.03.2024 12:42

@robol Tak ciężko zrozumieć że ktoś może mieć inne zdanie niż Ty? I nie trzeba być wynajętym.Mnie jakoś kandydatka PiS nie przekonuje zarówno jedna jak i druga.Mogę mieć swoje zdanie? I nikt mi za to nie płaci chyba że Tobie płaci…

Obserwator, 17.03.2024 12:41

Kampania bardzo oszczędna , radnych wprowadzą, kandydatka odpadnie w 1 turze. Taka moja opinia

robol, 17.03.2024 12:01

Nigdy w żadnych wyborach nie zagłosuje za kandydatami jakim kampanię sponsoruje przemysł śmieciowy jaki chce budować spalarnie w Polsce. Taki jeden pan odpada więc. U mnie w firmie widać jak na dłoni co takiego układy panow robią , ile syfu

robol, 17.03.2024 11:58

Cos słabo dziś działają hejterzy z firmy pijarowskiej wynajęci do atakowania p. Szypuły. więcej jadu trolle.

zużyty zdzisek, 17.03.2024 11:07

Do "czas na zmianę". Tej gminie potrzeba spokoju, otwartości i wsłuchania się w głos ludzi. To wszystko się zgadza. I to właśnie niesie ze swoim przekazem Pani Ewelina Szypuła. Do tego trzeba stwierdzić, że jest osobą młodą dającą nadzieję młodemu pokoleniu. Konkretna, inteligentna, wykształcona. Czas na zmianę. Czas na kobietę. Czas na Ewelinę Szypułę.

czas na zmianę, 17.03.2024 10:32

TAK dla Beaty Smolec! Tej Gminie potrzeba spokoju, otwartości i wsłuchania się w głos ludzi. Pani Beata jest gwarantem harmonii i pokoju. Jej niezwykłe kompetencje oraz bogate doświadczenie sprawiają, że będzie skutecznym rozwiązaniem dla naszych problemów. Jednak to jej dobroć serca i bezinteresowna chęć pomocy sprawiają, że jest jedynym godnym kandydatem na Burmistrza, jedyną osobą gotową przynieść pozytywne zmiany do życia naszej społeczności. Jej przywództwo będzie fundamentem dla wspólnej, lepszej przyszłości dla wszystkich mieszkańców.

Koniczynka, 17.03.2024 09:48

Konwencja na której Szypułowa poopowiadała bajki. Tak to można podsumować. Co zrobiłaś dla miasta i gminy Andrychów przez ostatnie 16 lat z posłem Polakiem???!!!! Biłko to największe nieporozumienie na listach wyborczych. Kubień i Studniarz nadaje się do nowej rady. Reszta to kandydaci wyssani z palca. I jeszcze jedno dlaczego Szypułowa boi się startować w barwach PiSu??? Boi się, czy wstydzi???

beskidmaly, 17.03.2024 09:22

szpp! Wielkie brawa za rozsądek i mądrość polityczną!

szpp, 17.03.2024 01:53

Zagłosuje na kandydata któtry nie jest finansowany przez pana j z roczyn ale z tego co widzę to szypułowa odpada

Burakz wiejskiej , 17.03.2024 00:27

no i super , zapraszamy wszystkich chętnych do koryta

Łowca Dziewic, 16.03.2024 21:14

https://www.mamnewsa.pl/gospodarka/gmina-andrychow-moze-znalezc-sie-pod-kreska-bo-juz-balansuje-na-krawedzi