reklama
reklama

Rozmowa z burmistrzem Andrychowa Tomaszem Żakiem na finiszu jego trzeciej kadencji

Polityka, Wiadomości, Rozmowy przy kawie, 26.02.2024 17:45,
Pytania w trudnych tematach do burmistrza Andrychowa. Co odpowiedział?
Rozmowa z burmistrzem Andrychowa Tomaszem Żakiem na finiszu jego trzeciej kadencji
Pod koniec kadencji i przed nowymi wyborami samorządowytmi (7 kwietnia) rozmawiamy z burmistrzem Andrychowa Tomaszem Żakiem, który rządzi gminą Andrychów od jesieni 2010 roku. Będzie się ubiegał o reelekcję.

- To była trudna kadencja. Nikt się nie spodziewał, że wszystkie plagi na nas spadną - mówi Tomasz Żak.

Pytamy go o sukcesy i porażki, o budzące emocje plany budowy w Andrychowie zakładu minaralizacji odpadów. - W Andrychowie nie powstanie spalania odpadów - mówi T. Żak. Co zatem powstanie? - Technologia (planowanego zakładu) jest kosmiczna, można tak powiedzieć - mówi. Komentuje też plany zwołania referendum w tej sprawie, przedstawione przez radnych PiS.


Pytamy też burmistrza o zadłużenie gminy, zdaniem opozycji - rekordowe. - Kredyty to jest narzędzie finansowe, z którego należy korzystać - mówi burmistrz w wywiadzie.

Pytamy ponadto, kiedy Andrychów doczeka się porządnej hali sportowej, w miejsce tej przy ulicy 1 Maja, czy w drugiej połowie roku opłaty za wywóz śmieci pójdą w górę i o komentarz do oceny "dostatecznej" wystawionej burmistrzowi przez Ewelinę Szypułę, która również ubiega się w tych wyborach o stanowisko burmistrza. - Szanowna pani, troszeczkę pokory by się przydało - radzi jej.

Burmistrz zapowiedział też, że w marcu gmina ogłasza przetarg na remont zamku, ponieważ w poniedziałek (26.02) gmina otrzymała już ostateczną decyzję konserwatora zabytków tej sprawie.


reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

andrychów_góra, 23.03.2024 10:48

Tak dla rozrywki na niedzielę .Umowa 2023-01-02 z Gabinet Weterynaryjny M.Z.Zielińscy spółka cywilna-34 682,00 zł , uwaga:Przedmiotem umowy jest całodobowa (dotyczy również dni wolnych od pracy i świąt) opieka weterynaryjna nad bezdomnymi zwierzętami. Czyli gmina może finansować całodobową opiekę dla zwierząt ale już dla ludzi nie. Dedykuję to tym wszystkim hejterom co tak krytykują pomysł utworzenia całodobowej opieki zdrowotnej ,dla nas mieszkańców.

zużyty zdzisek, 22.03.2024 23:40

Uwaga . Konkurs. "Gdzie jest szwagier". Szukamy szwagra burmistrza.

#KONKRETY, 20.03.2024 12:01

https://www.filemail.com/d/njhhpadfvxxmuel

Bento_A.A., 18.03.2024 17:57

Tak, potwierdzam ja i Bento to dwie niezależne osoby. Nawet się nie znamy:) Bento to najpiękniejszy nick na tym portalu :)

Bento, 18.03.2024 17:18

Chciałbym tylko napisać, że Bento_A.A. ma ze mną tyle wspólnego co burmistrz Tomasz Żak z obecnością na ostatniej sesji rady miejskiej, czyli nic. To taka próba podszywania się nowej osoby, pod pseudonimy osób piszących tu od lat. Przed wyborami popularne zjawisko. Pozdrawiam.

Bento_A.A., 18.03.2024 15:38

@Slone jezioro nawet śmierci człowieka nie uszanowałaś i tam ten syf swój wylałaś, kopiuj Wklej, kopiuj Wklej, pamiętasz? Pani Studniarz wczoraj Wielkim Postem się wspierała, Ty dzisiaj śmierć dyrektorki wykorzystujesz do szerzenia swojej ilu to już letniej nienawiści? Jak nisko upadliście z tej żądzy zemsty i władzy.

Slonejezioro, 18.03.2024 13:59

Hej Andrychów czy może lepiej Gierszewska ? Widać jak manipulują budżetem. Na strefie jest strata 7.273.941 zł nie licząc kilkaset tysięcy zł na ekspertyzy i dodatkowo koszty procesów, za które zapłacił Urząd Miejski- czyli my podatnicy, z naszych kieszeni. Nieprzewidziane Problemy oraz koszty to ponad 16 milionów zł. Inaczej mówiąc to pieniądze wyrzucone w błoto. Ale Żakolandia na czele z Don Corleone naszego urzędu i jego prawdziwą prawą ręką , jakim jest Don Wasztyl wyprowadza co miesiąc z Naszego Budżetu od lat dziesiątki a nawet setki tysięcy zł miesięcznie na różnego rodzaju spółki , powiązane z Don Corleone. W radach i Zarządach tych spółek siedzą sami znajomi Don Corleone i jego świty. Nam mieszkańcom za to podnoszą podatki i opłaty. Karmią Nas wybujałymi obietnicami jakie Don Corleone wymyśla znowu prze wyborami. Może pokaże nam ten Dom Seniora , który miał wybudować w Roczynach . Może niech ma odwagę powiedzieć , że obniżył wszystkim nauczycielom wysokość dodatku motywacyjnego i nie płaci 9% tylko 3.5% bo tak ustalili z Szafrańskim. Jeżeli jeszcze nie przejrzeliście na oczy to czas najwyższy. Drodzy mieszkańcy Żakolandia tego nie zmieni, więc musimy to zmienić My sami . Wybory 7 kwietnia są doskonałą okazją aby odsunąć całą Żakolandię od władzy.

Andrychów, 16.03.2024 18:21

To może przeanalizujmy to, co do tej pory nam zaproponowała kandydatka: pierwszy radny - parki kieszonkowe z klocków lego; drugi radny - miasteczko minecrafta z wizualizacją z Bierunia; trzeci radny - przerobienie pałacu na stodołę; czwarty - likwidację linii autobusowych i straży miejskiej! program wyborczy marzenie! O jakich potrzebach kobieto piszesz? Spotkania jakby garnki na wsi sprzedawali - otwieracze do butelek, do słoików, dzisiaj pewnie korkociagi wjechały. Sztuczna inteligencja chyba to wszystko stworzyła, ale nie wiem, czy wiecie ona ciągle błędy popełnia i trzeba weryfikować to, co napisze:) # na zdrowie!

czas na zmianę, 16.03.2024 15:45

TAK dla Beaty Smolec! Tej Gminie potrzeba spokoju, otwartości i wsłuchania się w głos ludzi. Pani Beata jest gwarantem harmonii i pokoju. Jej niezwykłe kompetencje oraz bogate doświadczenie sprawiają, że będzie skutecznym rozwiązaniem dla naszych problemów. Jednak to jej dobroć serca i bezinteresowna chęć pomocy sprawiają, że jest jedynym godnym kandydatem na Burmistrza, jedyną osobą gotową przynieść pozytywne zmiany do życia naszej społeczności.

Feel Free, 29.02.2024 14:25

@beskidmaly - Rozumiem, miłego wypoczynku w takim razie życzę. Już Ci nie zawracam głowy, trudny czas za i przed Tobą faktycznie. Dziękuję bardzo w imieniu swoim i całej społeczności Gminy Andrychów za wyczerpującą odpowiedź w sprawie informacji podanych przez wójta Tomasza Żaka w sprawie najnowocześniejszej, najbardziej ekologicznej, najbardziej innowacyjnej technologii w tej chwili w Europie, a może i na świecie i trwających procedur, które nie wiadomo kiedy się skończą. My harujemy dla dobra Andrychowa godziny na dobę i nigdy nie potrzebujemy wypoczynku ;-) P.S. Wklejam Ci taki guru-cytat, jak wrócisz z urlopu to napisz proszę, czy wiesz kto i kiedy to powiedział: "Myślę, że wolę mówić o tych pozytywnych rzeczach, a nie negatywnych. NIE PRZYPOMINAM SOBIE żebyśmy nie dokończyli tak na prawdę jakiejś inwestycji. Nie wszystko się oczywiście udaje zrealizować, bo mieszkańcy i JA sam mam jeszcze większe oczekiwana niż to co udało nam się zrobić. Ale no nie uważam, że niezrealizowanie czegoś z jakichś tam powodów jest porażką." Wasze hasło wyborcze dla Tomasza Żaka powinno brzmieć "Skromność i pokora, a nie Smolec, Szypuła i Stwora", zezwalam na użycie bez opłaty licencyjnej i tajnych patentów.

beskidmaly, 29.02.2024 13:48

Najwięcej miałeś ty do gadania jak burmistrz się pomylił i zamiast pyroliza użył słowa hydroliza . To razem z żakologiem najwięcej mieliście do dogadywania .Nareszcie od was odpocznę. Nie ma mnie do niedzieli .Pozdrawiam!

Feel Free, 29.02.2024 12:53

@beskimaly - Halo, wstawaj. Do roboty, jest już prawie południe. Bo wyborcy czekają na odpowiedź. Rozważamy nadal teoretyczną różnicę między BŁĘDEM wójta Żaka podczas reklamy przedwyborczej, a celowym KŁAMSTWEM. Definicje masz wklejone niżej. Osobiście to mogę głosować na człowieka, który się myli, bo to jakże ludzkie, każdy z nas się myli, jeszcze jak przyznaje się do tego i wyciąga błędy z pomyłki to jest na dobrej drodze do świętości. Natomiast nie zamierzam osobiście głosować na człowieka, któryby mnie celowo, świadomie, perfidnie okłamywał uśmiechając się do mnie do kamery... I wiedząc do tego, że to może wyjść na jaw. I to kłamał na moją szkodę. I myślę, że dla Mieszkańców przygotowujących się do wyborów to też ma zasadnicze znaczenie. Bo jeśli ktoś celowo by kłamał w tak ważnej sprawie jak instalacja do cudownej przemiany śmieci za 170 mln na naszej wspólnej, gminnej działce... to co my mamy myśleć o pozostałych słowach, obietnicach i wyjaśnieniach tej osoby. Bo wiesz napisać 50 pochwał na swój temat, to żadna sztuka. Przy odrobinie pychy każdy potrafi. Widzisz władza psuje... bardzo psuje ludzkie charaktery, zwłaszcza podatne na zepsucie. Tylko nieliczni przechodzą próbę. A my Wyborcy coś z tym co kilka lat robimy lub tkwimy w konsekwencjach swoich wyborów, i do tego fundujemy je bliźnim. P.S. Jak nie wiesz co napisać to masz niedaleko, proponuję zapytać co masz nam odpowiedzieć. Będziemy czekać. Przyjmiemy wszystko. Oczywiście Wasze milczenie jest jeszcze bardziej znamienną odpowiedzią... Wiem, że jest ciężko. Nam wszystkim też, to nasze wspólne i ważne sprawy... nasze wspólne życie w tej gminie.

Feel Free, 28.02.2024 23:53

Beskid! zacznijmy od definicji wg Słownika Języka Polskiego słów: "błąd" i "kłamstwo". Mogłeś przeczytać, to kilka zdań zaledwie, miałeś po pracy dość czasu. Cytat z Ciebie: "Do błędu trzeba umieć się przyznać wiec to zrobił." Stawiam tezę, że celowo używasz słowa błąd zamiast słowa kłamstwo. Aby zająć się dalszym procesem dochodzenia prawdy musieliśmy wyjść od definicji. Daj znać co dalej z tym zrobisz.

beskidmaly, 28.02.2024 21:23

Feel! od definicji -czego?

Feel Free, 28.02.2024 21:00

https://sjp.pwn.pl/slowniki/b%C5%82%C4%85d.html

Feel Free, 28.02.2024 21:00

https://sjp.pwn.pl/slowniki/k%C5%82amstwo.html

Feel Free, 28.02.2024 21:00

Zacznijmy od definicji...

Feel Free, 28.02.2024 20:57

@beskidmaly - i znowu zmiana tematu. Co ma piernik do wiatraka? Wracajmy na ziemię. Co Ty wypisujesz ?

Zakolog, 28.02.2024 20:31

Tak! To prawda. Kubień nawet gdyby chciał się przyznać, to nie ma szans zdążyć, bo zawsze jesteście od niego szybsi w przyznawaniu mu jego błędów.

beskidmaly, 28.02.2024 20:04

Do błędu trzeba umieć się przyznać wiec to zrobił. To tylko Kubień nigdy nie potrafi przyznać się do błędu.- on jest nieomylny!

Zakolog, 28.02.2024 19:44

@beskidmaly - a co się tak Wódz wystraszył, że dziś u Ojca Dyrektora Nycza zabezpieczająco prostuje swoje deklaracje z wywiadu w mamNewsa. Pamiętaj władza choć bardzo się boi, nigdy nie może pokazać swojego strachu. A Tomusiowi chyba zwieracze zaczynają puszczać. Wstrząśnij i nie mieszaj, bo się nam chłop do 7.04.2024 roku całkiem rozklei.

Feel Free, 28.02.2024 19:27

@beskidmaly - małe wtyczki w urzędzie to ja mam, ale nie powiem gdzie i ile. Natomiast Ty w urzędzie funkcjonujesz na poziomie stałego połączenia jaźni z głównodowodzącym.

beskidmaly, 28.02.2024 18:23

Mam małą wtykę w urzędzie to wiem. Zostawię pisanie na po pracy.Pozdrawiam!

zużyty zdzisek, 28.02.2024 18:07

Beskidmały. Już teraz wiem, że ty to Mirosław W. Nerwy puściły? Każdy może pisać co chce tylko, że ty robisz to w godzinach pracy. Teraz wiem, skąd taka 57 tysięczna nagroda od burmistrza. Odrywasz się od roboty a tu trzeba przygotować projekt Kosmodromu. Bo wy lubicie kosmiczne inwestycje. Do roboty, a pisanie zostaw sobie po pracy.

Zakolog, 28.02.2024 18:01

Ludwik z Mańkiem! 14.03br jest sesja rady miasta będzie to omawiane zapraszam! - beskidmaly skąd wiesz co będzie na sesji? Tego nawet przewodniczący Romuś nie wie, ponieważ porządek obrad jest przyjmowany w głosowaniu przez radnych.

Bento, 28.02.2024 17:48

@beskidmaly - proponuję olać te złośliwości Feel Free, gościa pewni zazdrość zżera, że Żakowi tak wszystko się udaje mimo tylu przeszkód. I przypominam się z odpowiedzią: "wprowadza w błąd w trakcie całego wywiadu, jest to w zasadzie stek obietnic przedwyborczych. Ale miałem akurat na myśli moment od 19-tej minuty "Trwają procedury i ja nie wiem jak one się skończą. Od ponad roku fachowcy znający się na tego typu technologiach procedują to wszystko w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska." I kawałek dalej "Ale myślę, że warto powalczyć o te środki i o tą instalację ponieważ, to jest najnowocześniejsza, najbardziej ekologiczna, najbardziej innowacyjna technologia w tej chwili w Europie, a może i na świecie." Mogłeś nie dosłyszeć, ja też dopiero za czwartym razem zrozumiałem ten genialny plan."

beskidmaly, 28.02.2024 17:38

Zużyty zdzisek! zdradzę ci jeszcze jedno po 5 latach starania się o decyzję i zatwierdzenie zakresu remontu u Wojewódzkiego konserwatora zabytków jest zgoda na rozpoczęcie remontu .Po 8 latach posuchy i dyskryminacji andrychowskich wniosków o pieniądze teraz przyszły lepsze czasy .Oby te dobre czasy trwały przez najbliższe 5 lat, ale to tylko od was zależy.

Feel Free, 28.02.2024 17:31

Beskidmaly ma rację. Wszystko faktycznie idzie po myśli wójta. Dzwonił moment temu Elon Musk, pyta czy może zrobić przelew w dolarach australijskich, ewentualnie w hrywnach. Kupi też resztę strefy, tu płatność przelewem. Mówi, że ekstra ten murek nowy i widok też jest gites, tylko pale stabilizujące sobie załatwi głębiej, bo tak lubi czuć taki nadmiar bezpieczeństwa. Z SOPO już załatwione. Będziemy montować sterowniki do Starlinków od lipca. Ale wyrzutnia dopiero za 2 lata, bo jest jakaś obsuwa przez Bidena. Niech żyje Tomasz Żak i Mirosław Wasztyl !

Bento, 28.02.2024 17:21

@beskidmaly - wprowadza w błąd w trakcie całego wywiadu, jest to w zasadzie stek obietnic przedwyborczych. Ale miałem akurat na myśli moment od 19-tej minuty "Trwają procedury i ja nie wiem jak one się skończą. Od ponad roku fachowcy znający się na tego typu technologiach procedują to wszystko w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska." I kawałek dalej "Ale myślę, że warto powalczyć o te środki i o tą instalację ponieważ, to jest najnowocześniejsza, najbardziej ekologiczna, najbardziej innowacyjna technologia w tej chwili w Europie, a może i na świecie." Mogłeś nie dosłyszeć, ja też dopiero za czwartym razem zrozumiałem ten genialny plan.

zużyty zdzisek, 28.02.2024 17:19

Wygląda mi na to, że beskidmały to zakonspirowany Mirosław. W. Bo wice burmistrz Goliatem nie jest.Czyli idąc do wasztyla porozmawiasz z beskidem. Dwa w jednym. Teraz konkret. Modne ostatnio słowo: 1)Strefa zwana nieekonomiczną - projekt - budowa- wtopa- sąd. 2) Pańska Góra - projekt- budowa- wtopa - sąd. 3) basen kryty - projekt - budowa- wtopa - sąd 4) zamek - oddane pieniądze bo projektu brak - wtopa. Na razie tyle.

beskidmaly, 28.02.2024 17:08

W jaki sposób burmistrz wprowadza w błąd mieszkańców powiedz w którym momencie wywiadu może nie dosłyszałem .

beskidmaly, 28.02.2024 17:05

Ludwik z Mańkiem! 14.03br jest sesja rady miasta będzie to omawiane zapraszam!

Bento, 28.02.2024 17:00

@beskimaly - bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Pozdrawiam. P.S. Czyli nie widzisz żadnego problemu w tym, że burmistrz Tomasz Żak wprowadza celowo w błąd podczas wywiadu całą lokalną społeczność ?

beskidmaly, 28.02.2024 16:59

Czy ty nie rozumiesz Maniek ze urząd nie posiada jeszcze decyzji środowiskowej. No i co z tego ze złożyli wnioski jak nie dostała wydana decyzja środowiskowa. Napisałem wcześniej nie ma decyzji nie ma inwestycji. Przyjdz jutro do urzędu i sam sobie porozmawiasz z burmistrzem Wasztylem.

ludwik, 28.02.2024 16:56

beskidmały - jeśli to ty pokpiłeś sprawę z kasą z NFOŚiGW to zamilcz po prostu!!!!!!

maniek, 28.02.2024 16:51

Swoją drogą - znaleźć się na liście z dofinansowaniem koło 140 czy 150 mln i potem wypaść z niej to trzeba " umieć".

maniek, 28.02.2024 16:50

Beskid Mały. Czy ty kiedyś powiedziałeś choc zdanie prawdy? Wiesz ile razy Burmistrz ( i wiceburmistrz ) mówili o złożonych do nfos wnioskach? Chcesz go ratować a traktujesz swoim wpisem jak półgłówka za którego gminna spółka składała wnioski na które i tak nie miała szans dostać kasy. Lepiej zajmijcie się ustaleniem kto zawalił sprawę bo jeśli będziesz brnąć w kłamstwo do reszty skompromitujesz tego który ci płaci

beskidmaly, 28.02.2024 16:36

Bento! Budowę takiej instalacji jest możliwość finansowania z kilku zródeł i w jednym żródełku nie żródle wody już nie ma .Nawet gdyby była to i tak Andrychów nie miałby szans skorzystać bo urząd nie posiada Decyzji środowiskowej. Zasada prosta- nie ma decyzji nie ma inwestycji. Decyzja jest procedowana ale jeszcze troszeczkę jeszcze trzeba poczekać. Pozdrawiam!

Bento, 28.02.2024 16:20

@beskidmaly - jesteś naszym jedynym sensownym kontaktem z magistratem. Mam więc prośbę o wyjaśnienie o co chodzi z tym tekstem. "TRWAJĄ PROCEDURY I JA NIE WIEM JAK ONE SIĘ SKOŃCZĄ. Od ponad roku fachowcy znający się na tego typu technologiach procedują to wszystko w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska. [...] Oczywiście trzeba spełnić wszystkie wymogi formalne, które pozwolą nam na otrzymanie tych pieniędzy. [...] Ale myślę, że warto powalczyć o te środki i o tą instalację ponieważ, to jest najnowocześniejsza, najbardziej ekologiczna, najbardziej innowacyjna technologia w tej chwili w Europie, a może i na świecie." Jak do tego ma się sprostowanie pani Szypuły od Polaka w temacie nieprzyznania dotacji ?

beskidmaly, 28.02.2024 15:34

Panie Radny napisał pan w komentarzu ze gmina w momencie objęcia stanowiska burmistrza przez Pana Tomasza Żaka była zadłużona niecałe 15 mln złotych. Jest to nie prawda i kłamstwo ..Zadłużenie to nie tylko kredyt ale również nie zapłacone inwestycje. Dodaj pan do tej kwoty tylko basen odkryty ok 23 mln i już ta kwota jest ok 37 mln zł. A mniejszych kwot parę by się jeszcze znalazło.

Feel Free, 28.02.2024 14:58

@krl13 - tak, niestety wybór stoi przed nami trudny, nie mamy jednoznacznie dobrej opcji. Natomiast wstrzymanie się od głosu to jak oddanie głosu na Żaka, bo wiele osób ma interes aby zostało tak, jak jest. I oni pójdą głosować. Tylko jak można głosować na kogoś, kto łga w żywe oczy w sprawie instalacji do przerobu śmieci za 170 milionów ? Wbrew faktom, które każdy może sprawdzić? Tego nie rozumiem. Równie ważny jest wybór radnych. Bo do wielu nieprawidłowości i szkód by nie doszło, gdyby czytali ze zrozumieniem projekty uchwał, zadawali pytanie i potrafili wyrazić swoje zdanie. Niestety, jedni głosują bez zrozumienia, lub się boją przeciwstawić wójtowi, a tych drugich jest za mało i nie mają siły przebicia, lub są z PiS-u i samo to budzi negatywne nastawienie części wyborców. A nawet grupa "nie bo nie" przegapiła tak istotne zapisy jak zmiana studium. Tragedia. To jak podpisywać kredyty i darowizny nie czytając co się podpisuje. Różnica taka, że ich nic to nie uczy, bo kwity i uchwały obciążają nas wszystkich, a nie tych co głosowali. NIE dla kłamców i ignorantów. Jakakolwiek zmiana jest nadzieją na coś innego niż do tej pory. Całą pracę tak naprawdę wykonuje mnóstwo osób, których i tak nie wybieramy, wykonują po prostu polecenia i swoją pracę.

krl13, 28.02.2024 11:42

Dwa razy burmistrz wspomina o potrzebach mieszkańców, na początku i na końcu tej rozmowy, w której nota bene grubo jest smarowne, aż uszy więdną ???? Jeżeli urzędowi zależy na głosie mieszkańców, to wskazane jest wprowadzenie BUDŻETU OBYWATELSKIEGO, dzięki któremu będą realizowane prawdziwe potrzeby mieszkańców a nie fanaberie urzędnicze (jak chociażby ta nowa droga pod Pańską Góra) za ciężkie pieniądze. Szkoda, że Tomek ma słabych konkurentów, bo jednak jakaś świeżość by się przydała, ale nie na poziomie jego oponentek. Ja się prawdopodobnie wstrzymam od głosu, bo żadna z opcji mnie nie urządza.

zużyty zdzisek, 27.02.2024 17:15

Kłamstwo założycielskie. W 2011r Tomasz Żak po pojawieniu się informacji o jego współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa na sesji 31. marca mówił tak: cyt." W chwili obecnej jest toczone postępowanie w sprawie a nie przeciwko i dokąd nie zostanie postawiony jakikolwiek zarzut Burmistrz nie jest oskarżony o współpracę. W związku z tym Burmistrz poprosił, aby do momentu wydania postanowienia przez Prokuratora wstrzymać się od komentarzy. Procedura wymaga tego, że po analizie dokumentów Prokurator wydaje postanowienie o tym czy wszczyna postępowanie lustracyjne czy nie. Jeżeli postanowienie będzie dla Burmistrza korzystne i nie zostanie wszczęte postępowanie lustracyjne oświadczam, że wystąpię do Sądu o wszczęcie po-stępowania autolustracji" koniec cytatu. Nigdy o taką procedurę nie wystąpił. Czego się bał? Że kłamstwo wyjdzie na jaw. Ale ludzie tego pokroju tak mają.

beskidmaly, 27.02.2024 15:53

Rzad w Polsce przejęła Platforma z trzecią Drogą tym samym zakończyła się dyskryminacja Gminy Andrychów 8 lat wystarczy. Trzeba wybrać na burmistrza Pana Zaka i pieniędzy będzie płynął strumień jak przez ostatnie 8 lat do tych gmin gdzie rządził pis. np Wadowice, Spytkowice itp.

Skalpel, 27.02.2024 13:43

Coś mocno odgrzewana ta kiełbasa wyborcza. Wizualizacje tych nowych pomysłów burmistrza były już publikowane.

tomekх, 27.02.2024 12:32

AMEN-dt

Bento_A.A., 27.02.2024 11:43

głosujmy na Żaka, jest najlepszym burmistrzem, tylko on jest w stanie załatwić nam kosmiczną metodę hydrolizy śmieci, wszyscy nam będą zazdrościć takiego nowoczesnego burmistrza, tylko musimy wybrać tych samych radnych, bo są najlepszą ekipą współpracującą z panem burmistrzem, trzeba się tylko pozbyć tej Studniarz i Kubienia bo są z PiS-u

Feel Free, 27.02.2024 11:27

@Bento_A.A. - ja jestem chaosem, wszystkie komentarze tu piszę, sam ze sobą... nie przypominaj mi o tym, to mi wcale nie pomaga xD

leon, 27.02.2024 11:02

Zielona kończyna najwięcej ma do powiedzenia przecież wie o czym pisze.Nauczy się całować po rękach i może zostać wójtem .

Bento_A.A., 27.02.2024 11:00

@Archanioł Michał @politolog @Feel Free @Bento

politolog, 27.02.2024 10:35

Jeśli chodzi o ten wywiad to po policzeniu następnego i następnego i następnego przypadku kiedy pan burmistrz rozjechał się z prawdą przestałem słuchać. Przyłączam się do nadziei że to uroda pani dziennikarz sprawiła że np nie pamiętał że halę przy dabrowskiego obiecał 5 lat temu jak poprzednio starał się o urząd i pensje burmistrza :) Podobnie w innych przypadkach tak mu chyba zaparlo dech podczas rozmowy że pokręcił strasznie :)

Archanioł Michał, 27.02.2024 10:34

@Bento_A-A piszesz o tych radnych co to ZDRADZILI swoich wyborców by dać większość w radzie dla zdziśka. Szacunek ?! To zwykłe pendolone sprzedawczyki. Wyborcy wystawią im ocenę.

politolog, 27.02.2024 10:30

Ciekawy wątek pojawił się w innym miejscu o wynajmowaniu propagandzistów którzy burmistrza będą chwalić a jego konkurentki niszczyć. Kto wynajął i za ile - liczę że kiedyś dowiemy się. Jestem takze ciekawy czy na studiach WSB które ukończył pan burmistrz Żak (z dofinansowaniem podatników) był poruszany wątek przychylnego pijaru na całego dla swojego i czarnego pijaru dla konkurencji - za grubą kasę? Jeśli tak to czy uczelnia uznaje to za etyczne? Czy zatrudniła by wykładowcę który podpisuje umowy na czarny pijar na zlecenie swoich klientów? Mam nadzieję że nie. Tak czy siak witamy na forum zatrudnionych propagandzistów ze Śląska??? ("radzio","andrychów", "janik" itd itd) i życzymy im owocnej pracy na rzecz obrony dobrego imienia burmistrza Żaka:) oby was zleceniodawca (z kimkolwiek macie umowę) nie "ograł" was jak p. Żak wielu mieszkańców gminy którzy mu kiedyś zaufali.

Koniczynka, 27.02.2024 10:20

Najwięcej do powiedzenia mają ci, co tak naprawdę nie mają zielonego pojęcia o tym co piszą... PiS zawsze siało propagandę, nienawiść i skłócali Polki i Polaków. Przykład, opowiadali ile to uchodźców murzynów zaleje Polskę a sami za kasę dawali wizy i to PiS wpuścił do Polski ogromną ilość bambusów.

Bento_A.A., 27.02.2024 10:05

chaos piszący pod kilkoma linkami juz sie chyba sama w tym wszystkim pogubiła... z tych wpisów wnioskuję, że w jej ocenie mieszkancy andrychowa to jakas niemyśląca masa ludzi, która wybrała niemyślących radnych, a ona jedna jaśnieoświecona zstąpiła na ten biedny lud i wniesie swój kaganek oświaty... hola hola... otóż to właśnie mieszkańcy andrychowa, ktorzy sa obrażani w prawie każdym wpisie wybrali swoich radnych i należy się im szacunek... mieszkańcom i radnym!

Archanioł Michał, 27.02.2024 10:03

Sprawdź w słowniku co znaczy słowo MERYTORYCZNIE i potem go używaj. Podpowiem, bzdury i kłamstwa do merytoryki się nie zaliczają.

Karola156, 27.02.2024 10:02

Nie da się czytać jak manipulujecie. Rzekoma spalarnia o której piszecie nie ma nic wspólnego ze spalarnią, ktora ma powstac u nas, bo tam nie ma ognia, dymu i nie ma toksycznego odoru. Kłamiecie i manipulujecie, sieje ferment. Sorry ale tylko wieczne narzekanie, a u nas sie dzieje. fajnie, ze ma powstac nowa hala widowiskowa czy przebudowany stadion. jak ktos nie chce widziec jak sie miasto rozwija to nie zobaczy i jeszcze hejtem będzie siać.

Archanioł Michał, 27.02.2024 09:59

@andrychów ty napij się kawy i bierz się do roboty w tym Urzędzie bo nie za to ci płacę byś zdziśkowi kampanie w necie robił.

Feel Free, 27.02.2024 09:37

@beskidmaly - jest znacznie gorzej niż piszesz. Wójt się z jego punktu widzenia nigdy nie myli. To znaczy myli się, ale o tym nie wie i nie przyjmuje informacji od innych. Wie zawsze najlepiej. To część jego wypowiedzi... A druga sytuacja w tym filmiku to taka kiedy po prostu próbuje wmawiać ludziom nieprawdę z punktu widzenia faktów obiektywnych lub obiecuje coś w celu osiągnięcia konkretnego celu. Ten cel się nazywa "wybierz mnie". Oczywiście po mowie ciała da się rozpoznać kiedy co kiedy robi, ale to powiedzmy zadanie dociekliwych. Jeszcze więcej trudu wymaga sprawdzenie, co jest prawdą, a co nie. I większość ludzi tego nie robi. Głosują na wrażenie ogólne. My, statystyczni obywatele mylimy się codziennie, ale bierzemy na to poprawkę podejmując decyzję o zakupie -jak Ty to piszesz- kamerki do auta za 20 złotych... i wydajemy na to swoje pieniądze. Dramat sytuacji polega na tym, że ten pan co nawet tym razem okulary założył (jak się domyślasz nie jest to przypadek, tylko wynik przyswajania informacji gdy był jeszcze słuchaczem WSB) ubiega się o stanowisko burmistrza... wydaje nasze pieniądze, zaciąga w naszym imieniu kredyty. Widzisz różnicę ? P.S. Poczekaj na ciąg dalszy i porównaj informacje podawane przez wójta Żaka jako prawda z faktami. Poniżej masz wpisy i odsyłacze do materiałów oraz przemyślenia ludzi, którzy mieszkają i/lub pracują w tej gminie. W sieci i BIP-ie jest reszta. Oczywiście możesz nadal wierzyć we wszystko co gada Żak, bez weryfikowania tych słów. Jest wolność wyznania. Ale powielisz w ten sposób największy błąd naszych radnych. To jest nawet gorsze niż wizje Żaka. Różnica między Andrychowem a przykładowym Sanokiem jest właśnie taka, że tam radni weryfikują podawane im informacje, plany i dyskutują nad nimi. I często odrzucają skutecznie plewy od ziarna. A w Andrychowie ? bezmyślna grupa podnosi rękę nie rozumiejąc nawet często nad czym głosują. Lub z niewiedzy albo strachu głosują "jak inni". To mówi nawet Twój guru w filmie. Studium zagospodarowania radni przegłosowali nie wiedząc, że umieszczają w nim opcję termicznego przetwarzania odpadów. Nie wiedzieli, co planują. Dowiedzieli się o tym po roku, po roku do nich dotarło co jednomyślnie przegłosowali. Pomyśl, dlaczego im nie powiedziano, i dlaczego nie przeczytali nad czym głosują. Sami wszechwiedzący. Więc my dalej będziemy tu dyskutować i weryfikować, bo komuś kto sam o sobie mówi "niewierny Tomasz"... no wiesz. Trzymaj się beskidmaly, bo będzie trzęsło; i miłej pracy życzę. P.S. Gratuluję wpisu, udało Ci się bez epitetów (◕‿◕)♡

Andrychów, 27.02.2024 09:24

zabolało "dyskutujących", ach jak zabolało, bo merytorycznie, bo na poziomie, bo tyle zrealizowanych projektów, bo kolejne plany... argumenty i dokonania.. chapeau bas Panie Burmistrzu! #niedlaszczujni

beskidmaly, 27.02.2024 08:47

Sami uczeni - nigdy żaden z was się nie pomylił . Szczególnie przed kamerami czujecie się pewni i bez stresu. Chyba przed tymi co macie w autach za 20 zł. Sami wszechwiedzący.

Archanioł Michał, 27.02.2024 08:18

Brednie i mijanie śię z prawdą z uśmiechem na twarzy - zdzisłąw w pełnej krasie.

matek81, 27.02.2024 08:03

Czy to pyroliza czy hydroliza, niech pokażą pięć takich zakładów w Europie które funkcjonują 24 h na godzinę, oni nie mają pojęcia o tym i powtarzają regułkę z vice której ich ktoś nauczył. Długu ponad 100baniek, a oni będą robić inwestycje za grube miliony a prowadzić to będą trzy wielkie andrychowskie firmy ( jedna by zbankrutowała gdyby nie pomoc gminy) - śmiech na sali. Weź pan kończ wstydu oszczędź, Mam nadzieję że kto posłuchał tego wywiadu wie, ze na Żaka głosować nie można.

Feel Free, 27.02.2024 00:37

Nasz kłopot polega na tym, że gość, który nie odróżnia pirolizy od hydrolizy daje sobie od kilku lat wciskać kit komuś kto dobrze odróżnia quasi-pirolizę od quasi-ekonomii i quasi-ekologii... a kto ma ogromną ochotę coś wcisnąć nam na kredyt zaciągnięty rękami radnych i Żaka, czego nie udało się zrealizować w innym mieście. Na szczęście nad naszym cesarzem jest RIO, NFOŚ, Wydział Prawny i Nadzoru Urzędu Wojewódzkiego, a przede wszystkim rządu ludu.

Jarek, 26.02.2024 23:54

Burmistrz się minął z powołaniem. W pisaniu bajek z pewnością przebiłby Baśnie Andersena

Turboplazmotron, 26.02.2024 22:57

Ewidentnie nie rozróżnia hydrolizy od pirolizy. Ale ważne żeby mówić spokojnie i przekonująco to ciemny lud wszystko kupi.

maniek, 26.02.2024 22:52

Przecież temu co mówi Żak zaprzeczają oficjalne dokumenty. Także te wytworzone w urzędzie już za Żaka. Jedyne wytłumaczenie to to że burmistrzowi dech zaparlo i zaczął pleść trzy po trzy na widok Pani Redaktor. Innym dla mnie byłoby to że burmistrz celowo kłamie ale w to nie chcę wierzyć. Bosze... Miej litość dla tego biednego człowieka i dla zatrudnionych propagandzistów radzia, Janika i innych.

Feel Free, 26.02.2024 22:49

""...twierdzi, że można zagospodarować odpady komunalne w taki sposób, aby jeszcze pozyskać dużo tańsze ciepło. Gorąco optuje za stworzeniem w mieście nowoczesnej, ekologicznej instalacji termicznego unieszkodliwiania odpadów w oparciu o technologię mineralizacji. – Obszar ciepłownictwa to równia pochyła, obszar gospodarki odpadami komunalnymi został fatalnie przez ostatnie lata prowadzony i doprowadzony do tego, że koszty są przeolbrzymie – podkreślał ... – Podczas wystąpienia nie padło zbyt wiele konkretów. Mianowicie radni dopytywali o koszty związane z instalacją, procedurę przygotowania inwestycji, możliwości dofinansowania i co najważniejsze – jaki wpływ będzie to miało na ceny śmieci dla mieszkańców. Niestety, te kwestie nie zostały wyjaśnione. Jestem dosyć sceptycznie nastawiony, chciałbym mieć więcej danych, brakuje podstawowych informacji, na ten moment poruszamy się w sferze abstrakcji ..." Mieszkańcom Gminy Andrychów proponuję zgadnąć kto i kiedy to napisał/powiedział. Po obstawieniu zakładów można sprawdzić właściwą odpowiedź w sieci. Miłej zabawy

mareczek, 26.02.2024 22:26

Ps. Oficjalnie za burmistrza Żaka wiadomo że jest koło 100 milionów zadłużenia. A ktoś wie ile zadłużenia kryje się w spółkach założonych za p. Żaka???? Serio pytam.

mareczek, 26.02.2024 22:24

Jedno tylko mnie zastanawia czemu burmistrz plecie o wielkim zadłużeniu za pietrasa skoro w dokumentach urzędu Żaka stoi wyraźnie że było to koło 15 mln. Kto mu podsunął te bzdury o wielu więcej. Bo przecież Burmistrz Zak nie mógłby tak ostentacyjnie kłamać? Skąd. Ktoś go musiał wrobić!!!

mareczek, 26.02.2024 22:23

Jedno tylko mnie zastanawia czemu burmistrz plecie o wielkim zadłużeniu za Żaka skoro w dokumentach jego urzędu stoi wyraźnie że było to koło 15 mln. Kto mu podsunął te bzdury o wielu więcej. Bo przecież Burmistrz nie mógłby tak ostentacyjnie kłamać? Skąd. Ktoś go musiał wrobić!!!

mareczek, 26.02.2024 22:20

Wróbelki cwierkaja że na Śląsku jest firma pijarowska której szef wykładal takiemu jednemu pijar. Potem ten wykładowca miał swojemu uczniowi zaoferować pomoc polegająca na tym że nauczy go jeszcze większej propagandy i większej umiejętności w kłamstwie a na dodatek jego pracownicy - Janiki i inni będą z jednej strony robić pijar temu uczniowi a z drugiej atakować konkurentow ucznia . Całość ucznia kosztuje marne 10 tysiecy na miesiąc. Ale ucznia stać bo dorobił się super majątku. Ciekawe tylko ile wykładowca odpala Janikowi i innym za stek kłamstw i przepraszam za wyrażenie lizodu...wobec klienta szefa? Ps. To że piszę to tutaj to sprawa oczywista czysty przypadek. pan Burmistrz na pewno nie obrazi się że pod tekstem o jego wywiadzie bo ma przecież czyste sumienie

Wolny Człowiek, 26.02.2024 22:03

Piękne słowa się przyjemnie wciskają w usta, miejmy nadzieję że ludzie już się nie nabiorą kolejny raz na bajki. Na kredyt inwestycje to każdy potrafi zrobić

zużyty zdzisek, 26.02.2024 21:19

Ludzie. Czy wy jesteście w stanie coś zrozumieć z tego bełkotu o spalarni? Przecież to uwłacza inteligencji każdego z słuchających tego potoku bzdur. Słusznie zauważył Zakolog, że gość coś mamrocze o hydrolizie dyfuzyjnej. Kosmiczna technologia, kosmiczne wizje, kosmiczne koszty. Ja pierdziele. Kosmiczne, kosmiczne lekarza, lekarza.Kooooosmoooos.

leon, 26.02.2024 21:17

Na temat kończynki można wiele mówić ogromna wiedza i doświadczenie w pisaniu bzdur .Łubu dubu łubu dubu kończyna na wójta.Bruksela chce zakazać palenia gazem chyba że kosmicznym zezwoli.

Feel Free, 26.02.2024 21:16

Mam nadzieję, że brednie wygłaszane w trakcie filmu zostaną sprostowane w rzetelny sposób. Film jest wyłącznie świetną ilustracją tego, jakie można pleść androny do kamery z powodu uporczywego pędu do władzy.

Obserwator, 26.02.2024 21:14

PIS miał 8 lat przegrali i słusznie ,teraz czas przewietrzyć urzędy gdzie rządzi wiele lat jedna osoba bo to nie jest nic dobrego dla społeczności tej miejscowości

Obserwator, 26.02.2024 21:12

Gminy Wieprz i Wadowice mają znikome zadłużenie i teraz nie muszą się martwić. Gminy rządzone wiele lat przez ludzi z PO/PSL mają bardzo duże zadłużenia. Na chłopski rozum kredyt to ostateczność. Ale co tam zadłużyć gminę, przecież burmistrz tego nie będzie musiał spłacać mieszkając w Krakowie

Obserwator, 26.02.2024 21:09

Kredyty się zaciąga na inwestycje które potem przyniosą zysk na tyle duży żeby potem ten kredyt z odsetkami spłacić. Tutaj natomiast brane były kredyty na inwestycje najmniejszej troski , odsetki i te kredyty będziemy spłacać latami. Te inwestycje na kredyt można porównać do zwykłego Kowalskiego. Człowiek zarabia najniższą krajową ale ma widzimisię żeby np. kupić skuter śnieżny za 100 tysięcy i bierze na niego kredyt. Skuter śnieżny potrzeba dla niego najmniejszej troski, odsetki obciążenie budżetu Kowalskiego ogromne.

Janik, 26.02.2024 21:06

Wy serio nie chcecie zobaczyć, że to kompeteny, doświadczony człowiek? Ja tam wolę żeby zarządzał gość, co ma głowę na karku, ma kompetencje i doświadczenie, a nie jacys pisowcy, co fejki sieją o spalarni albo osoba, która swój problem zdrowotny powinna leczyć w zaciszu domowym. Ja z takiego zestawu wybieram doświadczenie, konkret i zaangażowanie. A wy tylko lamentować potraficie a nikt zobaczyć nie chce, że miasto idzie do przodu.

Archanioł Michał, 26.02.2024 21:01

Warto zacytować by zrozumieć co ten gość gada, a raczej BREDZI. "Podczas wrześniowej Sesji Rady Miejskiej w Andrychowie radna Alicja Studniarz zapytała o poziom zadłużenia Gminy Andrychów. Radna prosiła o dane na temat poziomu aktualnego długu w porównaniu do zadłużenia w roku 2010, gdy władzę w gminie przejmował aktualny burmistrz Tomasz Żak. . Zadłużenie Gminy Andrychów na dzień 31.12.2010r. z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczek wynosiło 14.946.697,00 zł, co przy osiągniętych dochodach budżetowych na dzień 31.12.2010r. w wysokości 99.588.158,97 zł, stanowi 15,01 proc. osiągniętych dochodów."

Ashley, 26.02.2024 20:53

W tym wywiadzie to pan Żak już całkiem odleciał, szkoda tylko że nie do Krakowa! To co mówi ma się do prawdy nijak! Tylko manipulacje, uśmiechy, bajki, obrażanie ludzi i zaklinanie rzeczywistości. Co inwestycja to wtopa i sprawy w sądzie a w gminie brud dziurawe drogi i błoto w sołectwach. Ale nasz pupil jest z siebie Tak zadowolony że " klękajcie narody".Jak się andrychowianie dadzą nabrać kolejny raz to za cztery lata nie będzie w tej gminie co zbierać!

Zakolog, 26.02.2024 20:51

@Feel Free proszę Cię, nigdy nie cytuj Koniczynka bez wcześniejszego ostrzeżenia! Teraz muszę mój ekran komputera wyczyścić z efektu paroksyzmów śmiechu.

Feel Free, 26.02.2024 20:41

Andrychów ma najlepszą sytuację finansową w Małopolsce ;-)

Feel Free, 26.02.2024 20:39

"Jest to jeden z lepszych burmistrzów w całym województwie małopolskim."

Feel Free, 26.02.2024 20:38

http://zagorz24.pl/2019/10/sanok-co-z-wywozem-odpadow-nowa-technologia-szansa-video-00e8po-1639/

Feel Free, 26.02.2024 20:35

https://www.portalsamorzadowy.pl/osoba/marek-karas,18114.html

Koniczynka, 26.02.2024 20:31

Na temat burmistrza Żaka można wiele mówić, ale nikt nie podważy jego ogromnej wiedzy i doświadczenia w zarządzaniu gminą Andrychów. Jest to jeden z lepszych burmistrzów w całym województwie małopolskim. Wywiad konkretny,rzeczowy i rzetelny. Radni z PiSu zostali trafieni i zatopieni. A jakaś tam Ewelinka ocenę to niech wystawi sobie i swojemu Kamilkowi.

Feel Free, 26.02.2024 20:29

https://tygodniksanocki.pl/wp-content/uploads/2019/11/TS42.pdf

Feel Free, 26.02.2024 20:28

https://rejestr.io/krs/1006536/energia-andrychow

radzio1997, 26.02.2024 20:05

Po dzisiejszym wywiadzie z Żakiem dużo mi się wyjaśniło, nawet bardzo dużo! Szkoda, że wcześniej się tym nie zainteresowałem, to co ludzie na osiedlu gadają to nie prawda ! z tym zakładem... fajny gość ten burmistrz!

Zakolog, 26.02.2024 20:05

Jezu! Tomek, ta ja z beskidmaly już ponad dwa tygodnie tłukę ten propagandowy przekaz dla Twoich baranków, a Ty tak ostentacyjnie dupy dajesz. Jaka k... hydroliza i to jeszcze wysokotemperaturowa, czy Ty z …. na głowę się zamieniłeś? Co Ty biogazownie z rolniczego szamba chcesz budować? I do tego jeszcze te wysysanie tlenu z wody. A z tym głównym geologiem kraju, to już pojechałeś po całości. Tłumaczyliśmy nie osuwisko powstało przez firmę, tylko jak już, osuwisko (stan geologiczny) spełzło na skutek działania firmy. Następnym razem poćwicz wypowiedzi przed lustrem, bo nic z naszych lekcji nie skumałeś.

Łowca Dziewic, 26.02.2024 19:22

Jeden wiele inwestycji, duża część na kredyt, do części z nich będzie trzeba dokładać , ciekawe ile w skali roku kosztuje oświetlenie Pańskiej Góry. Druga co zrobiła będąc w biurze poselskim Polaka ? Nawet kampanię poselską robili jakimiś świstkami papieru gdzie inni mieli wielkie bilboardy i nie tylko

Koniczynka, 26.02.2024 19:08

Ewelinka Szypuła to niech sama sobie wystawi ocenę za ostatnie 8lat u boku posła Polaka. Odpowiedź brzmi pała z wykrzyknikiem.