reklama
reklama

Sprawa budowy nowej siedziby Starostwa Powiatowego odłożona

Polityka, Wiadomości, 26.02.2024 13:28, red
Przed wyborami żadne decyzje nie będą podejmowane.
Sprawa budowy nowej siedziby Starostwa Powiatowego odłożona
W tegorocznym budżecie powiatu wadowickiego zabezpieczono 650 tys. zł na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej budowy nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Wadowicach. Obiekt ma powstać przy ulicy Karmelickiej w Wadowicach – na działce po wyburzonym jakiś czas temu starym szpitalu [na zdjęciu].


Do nowego gmachu przeniesione zostaną praktycznie wszystkie wydziały starostwa. Ma powstać pięciokondygnacyjnym budynek o powierzchni całkowitej 11,5 tys. m2.

Gotowa jest już koncepcja budowy, ale to dopiero początek. Brakuje projektu budowlanego, a co za tym indzie – pozwolenia na budowę. Do budowy zatem jeszcze daleka droga. Wymaga wielu uzgodnień i konsultacji.

Sprawa była niedawno omawiana podczas posiedzenia zarządu powiatu. Członkini zarządu Małgorzata Targosz-Storch zaproponowała, aby decyzję dotyczącą opracowania projektu budowy pozostawić nowo wybranemu zarządowi powiatu, a - przypomnijmy - wybory samorządowe odbędą się w kwietniu tego roku. I tak też zdecydowano. Sprawa budowy nowej siedziby starostwa wróci zatem po wyborach.
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy