reklama
reklama

Wyniki wyborów sołtysów i Rad Sołeckich w gminie Kęty

Polityka, Wiadomości, 26.02.2024 09:54,
Jest kilka zmian - nowy sołtys wybrany został m.in. w Bulowicach.
Wyniki wyborów sołtysów i Rad Sołeckich w gminie Kęty

W niedzielę (25.02) po raz pierwszy stali mieszkańcy sołectw Gminy Kęty mogli wybierać Sołtysów i członków Rad Sołeckich nie na zebraniu wiejskim ale, jak w wyborach powszechnych, w głosowaniu tajnym, w lokalu wyborczym. Głosowanie odbyło się w godz. 8:00 -16:00.

Jest kilka zmian - nowy sołtys wybrany został m.in. w Bulowicach.


Wyniki Wyborów Sołtysów i Rad Sołeckich w poszczególnych sołectwach Gminy Kęty


SOŁECTWO BIELANY

Wyniki wyborów Sołtysa:

1. Iwanowicz Krzysztof lat 49 – 229 głosów

2. Raj Janusz lat 62 – 208 głosów

3. Babiuch Elżbieta Beata lat 47 – 100 głosów

4. Pawlusiak Agnieszka lat 39 – 20 głosów


Wyniki wyborów członków Rady Sołeckiej:

Bertolin Wiesław Józef lat 60 – 333 głosy

Dziubek Andrzej lat 30 – 293 głosy

Żurek Małgorzata lat 63 – 269 głosów

Grunwald Grzegorz lat 55 – 238 głosy

Płonka Andrzej Grzegorz lat 57 – 236 głosów

Maciąga Adam lat 52 – 229 głosów

Żmudka Piotr Paweł lat 44 – 222 - głosy

Kapica Katarzyna Zofia lat 45 – 210 głosów

Grunwald Józef lat 63 – 186 głosów

Chwierut Jacek Marek lat 39 – 182 głosy

Płonka Grzegorz lat 54 – 151 głosów

Klęczar Marek Józef lat 53 – 132 głosy

Pawełek Konrad Jan lat 31 – 129 głosów

Hrapkowicz Sławomir lat 47 – 127 głosów

Frekwencja: 37,88%

Wybranych kandydatów oznaczono kolorem zielonym.



SOŁECTWO BULOWICE

Wyniki wyborów Sołtysa:

1. Biczak Krzysztof lat 25 – 537 głosów

2. Kruczała Janusz lat 60 – 342 głosy


Wyniki wyborów członków Rady Sołeckiej:

Matyszkowicz Marek lat 45 – 525 głosów

Korzonkiewicz Grzegorz Jan lat 48 – 456 głosów

Bielecki Jakub Krzysztof lat 22 – 384 głosy

Matyszkowicz Barbara lat 66 – 364 głosy

Pilarczyk Sebastian Kamil lat 28 – 358 głosów

Niedziela Grzegorz lat 33 – 340 głosów

Matusiak Katarzyna Ewelina lat 39 – 335 głosów

Sucheta Janina Elżbieta lat 67 – 317 głosów

Fabija Krzysztof Bogumił lat 44 – 311 głosów

Zięba Michał Mariusz lat 42 – 305 głosów

Adamus Roman lat 63 – 277 głosów

Adamus Robert Józef lat 30 – 264 głosy

Gałuszka Zbigniew Eugeniusz lat 69 – 221 głosów

Biłek Zofia Franciszka lat 64 – 176 głosów

Płonka Tadeusz lat 55 – 173 głosy

Frekwencja: 22,64%

Wybranych kandydatów oznaczono kolorem zielonym.



SOŁECTWO ŁĘKI

Wyniki wyborów Sołtysa:

1. Tlałka Aneta Małgorzata lat 49 – 247 głosów

2. Drabek Andrzej Jerzy lat 53 – 133 głosy


Wyniki wyborów członków Rady Sołeckiej:

Bienia Krystian Paweł lat 28 – 229 głosów

Michalak Adam Krzysztof lat 38 – 214 głosów

Drabek Edward lat 67 – 181 głosów

Grzywaczewska Agnieszka Maria lat 42 – 167 głosów

Płonka Ewa lat 63 – 164 głosy

Urbańczyk Zdzisław lat 64 – 146 głosów

Nowak Lucyna Emilia lat 39 – 144 głosy

Korczyk Adam Mieczysław lat 51 – 141 głosów

Żmudka Edward Józef lat 73 – 128 głosów

Ficek Kinga Maria lat 40 – 120 głosów

Wąsik Ewelina Stanisława lat 39 – 113 głosów

Jankowska Barbara Sabina lat 42 – 103 głosy

Mądro Grzegorz lat 45 – 94 głosy

Żmuda Janusz Fryderyk lat 59 – 86 głosów

Majda Bartłomiej Mateusz lat 25 – 85 głosów

Raj Magdalena lat 40 – 80 głosów

Dyrdoń Renata Stanisława lat 48 – 57 głosów

Frekwencja: 35,98%

Wybranych kandydatów oznaczono kolorem zielonym.



SOŁECTWO MALEC

Wyniki wyborów Sołtysa:

Krawczyk Maria lat 62

Głosów ZA – 276
Głosów PRZECIW - 35


Wyniki wyborów członków Rady Sołeckiej:

Mitoraj Władysław lat 69 – 207 głosów

Krawczyk Wojciech lat 47 – 200 głosów

Wadoń Łukasz lat 43 – 187 głosów

Jonkisz Ewa lat 51 – 160 głosów

Olejarz Roman lat 71 – 148 głosów

Czechowska Renata Teresa lat 55 – 142 głosy

Paw Grzegorz Mateusz lat 39 – 132 głosy

Kasperek Marcela Franciszka lat 73 – 131 głosów

Kozłowski Wojciech Grzegorz lat 49 – 129 głosów

Maciąga Agnieszka Dorota lat 49 – 127 głosów

Zoń Adam Piotr lat 36 – 126 głosów

Mitoraj Paulina Danuta lat 36 – 121 głosów

Hałat Magdalena Katarzyna lat 35 – 106 głosów

Płachta Angelika lat 41 – 64 głosy

Frekwencja: 28,22%

Wybranych kandydatów oznaczono kolorem zielonym.



SOŁECTWO NOWA WIEŚ

Wyniki wyborów Sołtysa:

Kusak Dorota Grażyna lat 60
Głosów ZA – 107

Głosów PRZECIW - 14


Wyniki wyborów członków Rady Sołeckiej:

Grygierczyk Wojciech lat 55 – 104 głosy

Procner Wojciech lat 55 – 104 głosy

Formas Franciszek Antoni lat 69 – 90 głosów

Putek Edward Kazimierz lat 64 – 90 głosów

Zelek Wiesław Józef lat 59 – 79 głosów

Jończyk Sabina Elżbieta lat 46 – 76 głosów

Kowalczyk Zofia lat 68 – 72 głosy

Galica Alina lat 52 – 71 głosów

Handzlik Mirosław Jacek lat 57 – 70 głosów

Szabla Robert lat 52 – 69 głosów

Kizner Mirosław lat 48 – 63 głosy

Frekwencja: 4,58%

Wybranych kandydatów oznaczono kolorem zielonym.



SOŁECTWO WITKOWICE

Wyniki wyborów Sołtysa:

Luranc Andrzej lat 48 – 212 głosów

Zaręba Marian lat 65 – 123 głosy

Kawończyk Marcin Paweł lat 50 – 82 głosy

Kramarczyk Małgorzata lat 58 – 67 głosów


Wyniki wyborów członków Rady Sołeckiej:

Suski Artur Tomasz lat 46 – 254 głosy

Grzesło Łukasz Sławomir lat 36 – 246 głosów

Gąsiorek Magdalena Maria lat 42 – 220 głosów

Dudek Marcel lat 20 – 219 głosów

Bujarek Monika Janina lat 39 – 193 głosy

Niedziela Krystyna Elżbieta lat 66 – 181 głosów

Frekwencja: 4,58%

Wybranych kandydatów oznaczono kolorem zielonym.


źrodło: UG Kęty

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy