reklama
reklama

TOP 5 najlepszych modeli butów roboczych - obuwie BHP, na jakie zasługują Twoje stopy

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 26.02.2024 08:57,
Główną funkcją obuwia roboczego BHP jest zapewnienie stopom pracownika zabezpieczenia przez urazami, jakie mogą powstać w miejscu pracy. Ale to nie wszystko, gdyż równie istotne jest dostarczenie komfortu i wygody, które również wpływają na poziom bezpieczeństwa wykonywania zadań.
TOP 5 najlepszych modeli butów roboczych - obuwie BHP, na jakie zasługują Twoje stopy

Bezpieczeństwo wykonywania pracy jest sprawą podstawową, toteż niezbędne jest przestrzeganie norm i procedur BHP. Część spośród nich dotyczy odzieży roboczej i ochronnej BHP, która ma za zadanie ochraniać ciało pracownika przed czynnikami potencjalnie szkodliwymi i niebezpiecznymi. Jednym z jej najważniejszych elementów jest odpowiednio dobrane obuwie robocze. Musi ono zapewniać nie tylko ochronę przed zagrożeniami występującymi na danym stanowisku pracy, ale również komfort noszenia. Innymi słowy, buty robocze powinny być wygodne - przecież pracownicy spędzają w nich długie godziny każdego dnia.

Wygodne buty robocze - cechy

Podobnie jak reszta odzieży, także buty robocze muszą być dopasowane do stanowiska pracy i panujących na nim warunków. Mogą to zatem być półbuty, trzewiki, sandały, zimowe buty robocze, itd. Co istotne, najwygodniejsze buty robocze gwarantować muszą pracownikom komfort pracy w utrudnionych warunkach. Przykładowo, może to być obuwie dedykowane do pracy na wysokości, której specyfika wymaga utrzymania stabilnej pozycji. Buty takie powinny być wyposażone w odpowiednio wyprofilowaną podeszwę antypoślizgową, która zminimalizuje ryzyko poślizgnięcia na drabinie bądź rusztowaniu. Z kolei pracownicy zatrudnieni w miejscach, gdzie panują bardzo niskie (np. chłodnie) lub bardzo wysokie (np. huty) temperatury muszą nosić obuwie, które zapewnia im odpowiedni komfort termiczny, czyli z jednej strony zapobiegnie odmrożeniom, a z drugiej pozwoli stopom oddychać. Dlatego w miejscach, gdzie panują wysokie temperatury albo do pracy w letnich miesiącach często stosowane są oddychające buty robocze - mogą to być buty robocze męskie oddychające lub obuwie damskie. Popularnością cieszą się modele skórzane, ale na rynku znaleźć można także modele gumowe lub precyzyjnie zaprojektowaną mieszankę softshellu i innych materiałów zapewniających komfort i bezpieczeństwo pracowników. Rzecz jasna, oddychające buty robocze cechować się muszą bardzo wytrzymałą konstrukcją i antypoślizgową podeszwą.

Poziom wygody butów roboczych podwyższają też odpowiednio wyprofilowane wkładki. Sprawiają one, że obuwie świetnie dopasuje się do kształtu stopy danej osoby. Ponadto miękkie, wygodne wkładki zapewniają nie tylko komfort noszenia obuwia, ale minimalizują także ryzyko powstawania odcisków na stopach. W przypadku butów zakrytych oraz posiadających dodatkowe ocieplenie należy regularnie wymieniać wkładki, co pozwala pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z obuwia oraz zminimalizować ryzyko rozwoju różnego rodzaju wirusów i bakterii.

Buty robocze - wybór

Jak wybrać najlepsze buty robocze? Oczywiście, powinny nie być dostosowane do warunków panujących w danym miejscu pracy i spełniać obowiązujące tam normy BHP. Należy zwracać uwagę na jakość, która powinna być potwierdzona certyfikatami - zależy od niej poziom ochrony stóp. Obuwie trzeba dokładnie przymierzyć i sprawdzić dopasowanie do kształtu stopy.

Zdecydowanie warto jest postawić na wyroby doświadczonych, uznanych na rynku producentów. Wymienić tu można takie marki, jak:

1) Bearfield;

2) MAX-POPULAR;

3) BSport;

4) Galmag;

5) Urgent;

i wiele innych.

Wszystkie one cechują się wysoką jakością wykonania oraz spełnianiem norm w wymogów BHP. Zapewniają też szeroki wybór modeli, dostosowanych do poszczególnych branż i środowisk pracy.


- artykuł sponsorowany -

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy