reklama
reklama

List mieszkańca Andrychowa

Polityka, Wiadomości, 16.04.2024 11:08, OPINIE
Zamieszczamy list mieszkańca Andrychowa Kazimierza Szczepańskiego.
List mieszkańca Andrychowa

Głowę mam pełną pomysłów”

W rozmowie z pisowcem: ”Jak się sztaby Smolec i Szypuły dogadają, to Żak nie ma żadnych szans!”. Na tyle był uczciwy i przyznał, że w Andrychowie w ostatnich latach dużo się zmieniło. Na korzyść Gminy.

Dogadany projekt

Sztaby dawno się dogadały i uknuły dość wyrafinowany plan. Aby pokonać „żakolandię” i odbić Gminę Andrychów dla PiS-u należy powołać dwa konkurencyjne sztaby wyborcze i na ich czele postawić kobiety. Ponoć kobiety, kandydatki na burmistrza, są odbierane publicznie, jako mniej agresywne, bardziej koncyliacyjne. Głosy wyborców się podzielą a w drugiej turze wyborów jedna z nich uzyska wymaganą większość. Na wyborczych materiałach obu figurantek należy schować znaczek PiS-u. Nawet w tradycyjnie zacofanej Galicji znaczek pisu stał się obciachem. I „ciemny lud to kupił”. W pierwszej turze wyborów samorządowych Tomasz Żak wysoko pokonał obie konkurentki (7050 głosów). Jego rywalki w sumie uzyskały więcej – 9119 głosów. Sprytny plan andrychowskich liderów PiS-u, prawdziwych autorów pomysłu, powiódł się. Jak się zachowają wyborcy w II turze – zobaczymy?

Bój o „spalarnie

Na jednym ze spotkań Żak powiedział: „Głowę mam pełną pomysłów!”. Te już zrealizowane regularnie budziły gwałtowny sprzeciw radnych z pisowskiej opozycji. Kryta pływalnia? Przecież trzeba przykryć istniejący basen nasuwaną kopułą! Staw Anteckiego! Marnowanie pieniędzy! Modernizacja Pańskiej Góry? Niszczenie przyrody! Zakup „zamku” Bobrowskich? Po co! Strefa Przemysłowa? Ratowanie kumpli z upadającego WSW! Zakup autobusów komunikacji gminnej? Chybiony! Zakład termicznego zgazowania odpadów? Przecież to zwykła „spalarnia śmieci”! Zawsze na „nie”. Niepohamowany sprzeciw, oskarżenia, „pyskówki”, skargi, nasyłanie kontroli. Regularny brak propozycji pozytywnych rozwiązań.

Zatrzymajmy się przy temacie zakładu termicznego zgazowywania odpadów. Dla antyżakowskiej opozycji to ciągle „spalarnia”. Mimo wielokrotnych wyjaśnień, że nie będzie smrodu. Będzie za to gaz, prąd elektryczny i stały dochód dla Gminy. „Ponieważ jestem Tomasz, a Tomasze są niewierni, sprawdziłem osobiście tę technologię w Anglii i w Szwajcarii. Szwajcarską uznaliśmy za doskonalszą!” – opowiada Żak. Niestety, środki finansowe na podobne rozwiązanie zostały centralnie przyznane innym starającym się o to samo. Spór stał się bezprzedmiotowy. Nie dla radnych z PiS-u. Zarzuty, że Żak chce zatruć miasto, zasmrodzić Białą Drogę i zatrudnić kogoś z rodziny, trwają nadal. A mnie jest żal pionierskiego rozwiązania o ogromnej przyszłości. I straconych szans na niższe opłaty za gospodarkę odpadami i utracone dochody dla Gminy.

Konsekwencja w realizacji

Przez sprawowanie urzędu przez koleje kadencje burmistrz nabywa doświadczenia. Czego nie można powiedzieć o jego rywalkach. Obiektywni obserwatorzy doceniają dokonania burmistrza Żaka. Jego działania cechuje kompleksowość i konsekwencja. Pełna modernizacja oświetlenia ulicznego w Gminie przyniosła znaczne oszczędności. Andrychów w kryzysie uniknął nocnych wyłączeń. Przedstawiciele innych samorządów przyjeżdżali do nas na naukę, jak to się robi. Miejskie autobusy docierają do każdego gminnego przysiółka. Aktywne wyświetlacze z rozkładami jazdy jak w Bielsku i Oświęcimiu. Kompleksowo dokonano docieplenia wszystkich placówek szkolnych i przedszkolnych. Powszechnie zmodernizowano tereny wokół szkół i przedszkoli. Cieszą oczy przyszkolne place zabaw, zewnętrzne obiekty sportowe i parkingi dla rodziców i nauczycieli. Zwiedzałem wewnętrzne wyposażenie szkół w miastach partnerskich. Nie mamy się czego wstydzić! Cieszą zmodernizowane ulice Osiedla z powiększoną ilością miejsc parkingowych. Ścieżki rowerowe. Nocne oświetlenie przejść dla pieszych. Modernizacja Osiedla Olszyny w toku. Budzi zazdrość kompleks rekreacyjny na Pańskiej Górze i wokół Stawu Anteckiego. Mieszkańcy Andrychowa zagłosowali nogami! Szczególnie w soboty i niedziele roi się tam od spacerowiczów. A to przecież początek procesu uatrakcyjniania parku miejskiego.

Zwracam się z apelem do obiektywnych i sprawiedliwych mieszkańców Andrychowa. Tomasz Żak okazał się dobrym gospodarzem. Ma energię i doświadczenie. „Ma głowę pełną pomysłów!” Jestem głęboko przekonany, że je zrealizuje. Z pożytkiem dla rozwoju i urody naszej „Małej Ojczyzny”! Oddajmy na niego głos w drugiej turze wyborów samorządowych!


Kazimierz Szczepański
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Konkret, 18.04.2024 13:24

Nie ma żadnego związku operatywność, profesjonalizm... z tym gdzie kto mieszka. Polscy trenerzy nic nie mogli zdziałać z siatkarzami, a zagraniczni trenerzy 2 razy z tymi samymi siatkarzami zostali mistrzami świata. Nie znam pani Smolec, nie znam jej dokonań bo ona nie pokazała tych dokonań. Mogła chociaż pójść w ślady Kobielusa i sfotografować się na tle basenu, stawu Anteckiego czyli dokonaniach Żaka. Wcześniej ten Kobielus był zaciekłym wrogiem obiektów na tle których potem się sfotografował. Sądzisz, że jak burmistrzem zostanie pani Smolec to urzędnicy w magistracie bedą pracowali za friko ? Przypomnę tylko, ze za rządów Jaśka i Krzyśka był nawet pracownik magistratu który dodatkowo był wynagradzany za kontakt z miastami partnerskimi. Ja nie oceniam pani Smolec negatywnie, tylko porównując dokonania, doświadczenie pani Smolec i pana Żaka jest to jakby porównując kopczyk kreta z Himalajami. Dzisiaj znowu jest filmik jak pani Smolec użala sie na stan drogi w Inwałdzie. I znowu tam "mieszkańcami" są ludzie z obozu pani Smolec - tak jak pan Gołba. Nadal uważam, ze kredyt to nie grzech. Ważne żeby go dobrze zainwestować. Zakład utylizacji śmieci z pewnością pozwoli ten dług spłacić. Zarzucasz, ze Andrychów się nie rozwija ? Jesli tak to zapewne też dlatego, ze za rządów Jaśka i Krzyśka firmy odeszły z Andrychowa do Zatora, bo w andrychowskiej w strefie przemysłowej warunki były nie do spełnienia przez przedsiębiorców. Poszli tedy tam gdzie lepiej. Dzisiaj mamy tego efekty. Porównaj dzisiejszą ilość firm na ul. Przemysłowej z ilością przed rządami Żaka - a strefa także wtedy była. Podobne efekty mamy negatywnym podejściem do tematu śmieci. Krytykantów jest wielu, ale żaden nie zaproponował lepszego rozwiązania niż beztlenowa utylizacja. Nic tylko nie bo nie. Bzdur typu "stworzono kilka spółek mających za zadanie drenować kieszenie mieszkańców..." nie komentuje, bo to nie mój poziom. Kończę. Pozdro.

andrychów_góra, 18.04.2024 10:31

https://www.mamnewsa.pl/magazyn/chcial-rozbudowac-zaklad-musi-walczyc-z-biurokracja-aktualizacja- konkret- Jezeli chodzi o Pana Gołbę , to znalazłem dla Ciebie konkret , bo sprawa była bardzo głośna w 2016 roku. Był chyba nawet reportaż TV Kraków. W sieci nic nie ginie :https://www.mamnewsa.pl/magazyn/chcial-rozbudowac-zaklad-musi-walczyc-z-biurokracja-aktualizacja-

andrychów_góra, 18.04.2024 10:03

Konkret- piszesz , że nie znasz Pani Smolec. To dlaczego ją negatywnie oceniasz? Zwolnienie jej , miało miejsce 10 lat temu, a dzieci już studiują . Pani Beata jest mieszkanką Naszej Gminy, nie z Krakowa , tak jak Żak. Za pożyczone pieniądze i Nasze podatki, to żadne dokonania. Dla przypomnienia , to co napisałem wcześniej: W nawiązaniu do listu Kazimierz Szczepański ,wielbiącego pod niebiosa burmistrza Żaka, to proponował bym mu ściągnięcie okularów i spojrzenie na rzeczywistość. Stworzenie kilku spółek gminnych , które mają za zadanie drenować kieszenie mieszkańców. Wszystkie przynoszą straty liczone w milionach. Strefa na osuwisku stworzona dla kilku firm ponad 30 mln, niepotrzebnie wydanych pieniędzy. Basen 12 mln droższy niż zakładano. Pańska Góra i Staw Anteckiego prawie 30 mln.złotych i jeszcze chcą wpakować tam ponad 4mln złotych. Pensje prezesów, rad nadzorczych i zarządów spółek liczone w milionach rocznie. Obsługa samego długu to ponad 6mln złotych , samych odsetek rocznie plus raty. Obligacje, które nie wliczone są do długu 43 mln złotych, a zaplanowane następne za 33mln złotych . Łączny dług to 143 mln, przy 254 mln budżecie gminy. Mamy najniższy wzrost pośród wszystkich sąsiadujących z Nami miejscowości. Gmina wydaje miliony złotych na prawników, z kancelarii zewnętrznych, bo ci z gminy nie dają rady. 280 spraw sadowych. Co jeszcze trzeba temu mieszkańcowi pokazać , żeby zmądrzał? Ludzie już mają dość propagandy jak z PRL-u i 21 kwietnia ,Żak dostanie czerwoną kartkę. Głosujmy na Panią Beatę Smolec, żeby w Naszej Gminie przywrócić normalność. Urzędnicy będą zachwyceni porażką swojego pryncypała- oczywiście niektórzy nie będą , ale to już będzie nieistotne.

Konkret, 17.04.2024 21:13

Do Bento. Ja nie ukrywam swoich sympatii do Żaka, pani Smolec nie znam, nie znam jej dokonań, a jako że się nie pochwaliła to pewnie ich nie ma. Dokonania Żaka jako burmistrza są faktami, widać je na każdym kroku i właśnie widząc te fakty uważam Żaka za dobrego gospodarza Andrychowa. W każdym razie znacznie lepszego gospodarza niż widziałbym panią Smolec, bo głosując na panią Smolec musiałbym opierać się tylko na wierze w jej skuteczność, w jej profesjonalizm. Nie bardzo rozumiem zarzut, że "nie chciała startować z twoich list to ją zwolniłeś". Myślę, że tym bardziej nie nadaje się na burmistrza kobieta mająca dwójkę małych dzieci. To ohydne, że piastując stanowisko burmistrza byłaby zmuszona po godzinach w urzędzie uczestniczyć w różnych popołudniowych czy wieczornych zebraniach, spotkaniach z mieszkańcami, z interesantami w sołectwach, firmach, uroczystościach... zaniedbując wychowanie dzieci.

Skalpel, 17.04.2024 20:45

https://www.mamnewsa.pl/artykuly-sponsorowane/przeprosiny

Bento, 17.04.2024 20:32

Do Konkret. No właśnie to tym napisałem, pole do dywagacji. "Nie bardzo wierzę, ze burmistrz utrudniał Gołbie budowe firmy." To nie jest kwestia wiary tylko faktów, a jeśli jest kwestia wiary to stąd nasze kłopoty jeśli wybieramy wójta na zasadzie wiary, a nie faktów. Dlatego tak cenne są fakty i obiektywna prawda. A tak to już zdążyłeś właśnie wysnuć i publicznie przedstawić niepotwierdzoną teorię o "rzekomych prześladowaniach"... czyli pokazujesz SWOJE nastawienie do pani Smolec i pana Żaka. Szkoda. A propos FAKTÓW co Ty na to? " Jeżeli chodzi o Panią Beatę Smolec , to nie tylko praca w Starostwie . To kilkanaście lat pracy w Andrychowie w Pomocy Społecznej. Kiedy nie chciała startować z Twoich list , to ją po prostu zwolniłeś. Została beż pracy, z dwójką małych dzieci. Takie postępowanie było ohydne ..." Pozdrawiam

bot, 17.04.2024 19:10

https://niezalezna.pl/polityka/michal-tusk-byl-w-spolce-amber-gold-teraz-zatrudnil-go-marszalek-z-po-ktory-te-firme-promowal/515929

Konkret, 17.04.2024 18:37

Do Bento. Nie bardzo wierzę, ze burmistrz utrudniał Gołbie budowe firmy. Przecież Gołba miał firmę na terenie AZPB. Chyba nawet miał to na własność, bo wybudował do niej most przez Wieprzówkę, czyli żaden burmistrz (ani Pietras, ani Żak) mu nie przeszkadzał. Mógł budować tam halę, mógł kupić na Przemysłowej działkę i zbudować halę tak jak to zrobiło wiele firm. Myślę, ze ta "krzywda" jaka spotkała go ze strony Żaka podyktowana jest tym, ze pan Gołba występuje w obozie pani Smolec i stąd te rzekome prześladowania ze strony burmistrza. Chciał zbudować w Wieprzu to zbudował. Może nie chciał zapłacić tyle ile żądał urząd miasta, może w Wieprzu było taniej ? Przecież burmistrz szuka chętnych na zakup działek, więc nie logiczne jest jakieś uniemożliwianie zakupu. Takie jest moje zdanie chociaż wiem trochę więcej.

Konkret, 17.04.2024 18:16

Do Bento. Nie bardzo wierzę, ze burmistrz utrudniał Gołbie budowe firmy. Przecież Gołba miał firmę na terenie AZPB. Chyba nawet miał to na własność, bo wybudował do niej most przez Wieprzówkę, czyli żaden burmistrz (ani Pietras, ani Żak) mu nie przeszkadzał. Mógł budować tam halę, mógł kupić na Przemysłowej działkę i zbudować halę tak jak to zrobiło wiele firm. Myślę, ze ta "krzywda" jaka spotkała go ze strony Żaka podyktowana jest tym, ze pan Gołba występuje w obozie pani Smolec i stąd te rzekome prześladowania ze strony burmistrza. Chciał zbudować w Wieprzu to zbudował. Może nie chciał zapłacić tyle ile żądał urząd miasta, może w Wieprzu było taniej ? Przecież burmistrz szuka chętnych na zakup działek, więc nie logiczne jest jakieś uniemożliwianie zakupu. Takie jest moje zdanie chociaż wiem trochę więcej.

Skalpel, 17.04.2024 18:05

https://www.mamnewsa.pl/magazyn/chcial-rozbudowac-zaklad-musi-walczyc-z-biurokracja-aktualizacja-

Turboplazmotron, 17.04.2024 17:58

W ostatnim czasie SSE nie jest już tak atrakcyjna podatkowo dla przedsiębiorców, bardziej atrakcyjna jest infrastruktura i położenie, które w Andrychowie jest nie z tej strony Białej Drogi co powinno być. "Podsumowując, spółki działając w ramach PSI/SSE muszą mierzyć się z wygórowanymi warunkami dot. stosowania zwolnienia, licznymi obowiązkami sprawozdawczymi, wątpliwościami interpretacyjnymi w zakresie regulacji strefowych, w tym wprowadzonych od 2022 r. Wobec tego warto poważnie zastanowić się, czy w chwili obecnej – estoński CIT nie stanowi lepszego rozwiązania. Oczywiście ostateczna ocena wymaga indywidualnego podejścia."

Bento, 17.04.2024 17:31

@Konkret - bardzo ciekawy komentarz. Ten filmik też. Najbardziej mnie osobiście ciekawi w jaki sposób został konkretnie zniechęcony do działania w strefie pan Andrzej Gołba. Szkoda, że zostają nam domysły i własne drogi dochodzenia do faktów i prawdy (podobnie jak w wielu sprawach z udziałem burmistrza Żaka). Bo stwierdzenie: "...rozwój mojej firmy w Andrychowie był nielegalnie blokowany przez burmistrza..." zostawia duży niedosyt i pole do dywagacji. Ciekawe jak się odniosą inne osoby w komentarzach.

Konkret, 17.04.2024 17:05

Ponieważ nie ma możliwosci odpowiedzieć pani Smolec o strefie ekonomicznej pod jej filmikiem, to ja tutaj napiszę jak to było. Strefa ekonomiczna w Andrychowie istnieje od dawna. Stworzył ją burmistrz Pietras i przew. rady miejskiej Kubień. Burmistrz Żak tylko ją poszerzył i spowodował, ze stała sie do przyjęcia. Pietras i Kubień - czyli polityczni patroni czy przodkowie Pani Smolec - owszem - utworzyli strefę, ale postawili warunki nie do spełnienia, bo minimalna liczba zatrudnionych w firmach andrychowskiej strefy miała wynosić 1000 pracowników. Dzisiaj nie wiele jest takich firm i dlatego z Andrychowa do Zatora odeszło wiele firm, bo tam warunki były dla przedsiebiorców korzystne, nie było tak drakońskiego wymogu co ilości do zatrudnienia. Myśle, ze nie trudno było zmienić te warunki, ale przecież nie mogli na to wpaść nauczyciele Pietras i Kubień i strefa w Andrychowie niby była ale naprawdę jej nie było. Pani Smolec obracająca się głównie w sferze budżetowej i wyznająca podobne zasady do PiS, nic nie zwojuje w temacie strefy.

Feel Free, 16.04.2024 20:19

@koniczynka - nie wiem czy zauważyłaś, ale coraz więcej osób zauważa na forum Twoja podejrzaną fascynację osobą, która zniknęła z przestrzeni publicznej już tydzień temu... możesz to przemyśleć, albo nadal epatować nas tym co Ci się przykleiło... Nie wiem kto sponsorował kampanię Szypułowej, podobnie jak nie wiem kto sponsoruje Żaka i pani Smolec, jak wiesz to napisz proszę, w tym zakresie po prostu nie wiem, i nie zajmuje mnie to zbytnio; a plotek nie zamierzam powtarzać. Wiem, że odpowiedzi na te pytanie znają: Renata Małgorzata Malarz, Edward Górski i Aleksander Kasperek, czyli pełnomocnicy finansowi komitetów wyborczych, oraz sami kandydaci. Może ich zapytaj ? P.S. Po części wiem jak jest finansowana kampania Tomasza Żaka, ale akurat wolałbym o tym tutaj i teraz nie pisać, bo dotyczy to poprzednich kampanii, a nie wiem jak jest w obecnej. Ale drąż temat, drą, chętnie bym o tym poczytał, natomiast nie zamierzam poświęcać na to swojego czasu. P.S. Nie wiem jak Ty, ale ja piszę komentarze w czasie wolnym od zajęć zawodowych i rodzinnych.

kwiat, 16.04.2024 19:28

Tez te schody mnie marwia a raczej zamkniete wejscie do szkoly przez nie.Marwi mnie to ,ze gdyby trzeba bylo ewakuowac uczniow np.w przypadku pozaru to ile wejsc do szkoly byloby otwartch? Teraz chyba od strony szatni jest tylko jedno otwarte.

bonifacy, 16.04.2024 19:23

Bez nerwów wajcha poszła w drugą stronę i pora się pogodzić z tym że będzie inne rozdanie.

Turboplazmotron, 16.04.2024 19:19

Koniczynko droga Aniu masz jakąś obsesję na punkcie pani Eweliny?

Koniczynka, 16.04.2024 18:58

Schody przed szkołą podstawową nr 3 wykona ten, który sponsorował kampanię Szypułowej, wydał ogromne tysiące złotych na bilbordy, ulotki, jak się okazało wyrzucił pieniądze w błoto. Teraz chociaż będzie pożytek jak zrobi schody. Feel Free czekamy na odpowiedź kto sponsorował kampanię Szypułowej.

Turboplazmotron, 16.04.2024 17:56

Ile jeszcze potrzeba kadencji żeby naprawić schody?

Turboplazmotron, 16.04.2024 17:54

A moich oczu nie cieszą zniszczone schody przed byłą już SP3. Niby prosta rzecz ale dla naszych burmistrzów trudna "Pani dyrektor zgłaszała ten problem. Remont schodów będzie realizowany przez wydział inwestycji, trzeba ogłosić przetarg. Jest to mankament naszego klimatu - gorące lata i mroźne zimy powodują, że nie można „łatać”. Położymy płytki- zaraz odpadną, dlatego też należy zrobić to porządnie. Te schody tak naprawdę są duże a ich kształt powoduje, ze prace remontowe nie są łatwe - mówi wiceburmistrz Andrychowa Wojciech Polak."

Feel Free, 16.04.2024 17:26

Bardzo ładnie i rzeczowo ujęte: "Pan Tomasz Żak już po pierwszej kadencji powinien zrezygnować i jako fachowiec przejść do innych wielkich projektów. Jego trwanie na tym samym stanowisku przez cztery kadencje, z punktu widzenia teorii zarządzania, jest najgorszym z możliwych błędów i nigdy nie powinien mieć miejsca." Dodałbym, że te jego wielkie dzieła tak zwane Żako-projekty powinny czynić dobro w innych gminach, aby jak najwięcej Mieszkańców niebieskiej planety miała możność osobiście poznać dobrodziejstwa płynące z jego ogromnego i marnującego się u nas potencjału... (lub potraktować go po krótkim okresie weryfikacji kompetencji, tak jak burmistrz i radni Sanoka potraktowali pana Marka Karasia - tego, który nie jest szwagrem w sensie bardzo bliskiej rodziny). Panie Tomaszu Żak z tym potencjałem to nie Andrychów, Sanok, pana celem powinna być raczej Warszawa, Toronto lub nawet Tokio ! Mierz pan wysoko ! Andrychowianie nie bądźmy egoistami, nie zatrzymujmy już Tomasza Żaka dla siebie! Podzielmy się nim z resztą świata, tu część osób nie jest w stanie nawet po części objąć swoim rozumem jego genialnych, uczciwych, bezinteresownych, futurystycznych zamiarów. On dla nas nawet poświęcił swojego szwagra i zdradził swoje wartości etyczne, i ściągnął go tutaj, a właściwie ubłagał, zamiast pozwolić mu realizować potencjał w budowaniu o wiele większej, nowocześniejszej, po prostu lepszej spalarni niż ta nasza bidna instalacja na 17 tys. ton przy Białej Drodze za marne 190 baniek. Pomóżmy im się rozwijać, nie ograniczajmy ich aspiracji, które sięgają gwiazd ! Wybierzmy panią Smolec, dała radę w powiecie, da radę i u nas, na swoim podwórku. A wielcy ONI niech budują lepszą przyszłość w mieście, które bardziej na to zasługuje i bardziej doceni ich geniusz i finezję. Ratujmy Tomasza Żaka przed Andrychowem, głosujmy Wszyscy na panią Smolec ! Tak, drogi Wyborco Tomasza Żaka, do Ciebie właśnie piszę, Ty, który teraz zdziwiony czytasz te słowa ! Przestań swoimi głosami więzić Tomasza Żaka w tej gminie ! To mu się po 13 latach rządzenia po prostu należy ! Uratuj go ! On sam o to nigdy nie poprosi ! Uwolnijmy wszyscy wspólnie Żaka od marazmu Andrychowa ! Bądźmy w tym jednogłośni ! Jesteśmy mu to wszyscy winni ! Zasługuje na dużo więcej niż bycie wójtem gminy Andrychów ! ( Streszczenie dla osłupiałych i zdezorientowanych: Pisząc te słowa mam na myśli: "spakuj się pan Tomaszu Żaku w najbliższą niedzielą i tu nie wracaj tu nigdy, oraz nie zapomnij zabrać ze sobą szwagra"). Pozdrawiam. Sławomir M.

Tadek, 16.04.2024 16:03

Kazek czy ty wiesz ile taki zakład mineralizacji odpadów kosztuje? I ile kredytu trzeba na to zaciągnąć? Jaki masz interes w tym żeby Andrychów został najbardziej zadłużoną gminą w Polsce? Jaka jest gwarancja że ten zakład/spalarnia to złoty biznes dla Andrychowa? Dlaczego inni rezygnują z tego pomysłu?. Pomyśl logicznie i pomyśl o przyszłych pokoleniach nie o sobie. Młodszymi ani ja ani Ty już nie będziemy

janeczek, 16.04.2024 16:02

W internecie nie koniecznie jest sie anonimowym. Przykro będzie za pomówienia własnym nazwiskiem i gębą świecić. Jak policja i prokurator sie tym zajmą.

Zibi33, 16.04.2024 14:44

Radio.Ma.Ryja jak można być tak wredną świnią.

Zibi33, 16.04.2024 13:52

Ha ha ha normalnie żenada redakcjo porażka co odwalacie jakie macie zadania każdy myślący i czytający ten portal doskonale wie ale przyzwoitość to raczej słowo które niewiele wam mówi

andrychów_góra, 16.04.2024 13:38

List normalnego mieszkańca Andrychowa. Pozwolę sobie przytoczyć część wpisu Zakolog:Pan Tomasz Żak już po pierwszej kadencji powinien zrezygnować i jako fachowiec przejść do innych wielkich projektów. Jego trwanie na tym samym stanowisku przez cztery kadencje, z punktu widzenia teorii zarządzania, jest najgorszym z możliwych błędów i nigdy nie powinien mieć miejsca. Ten teoretyczny model zresztą został potwierdzony doświadczalnie, w każdej kolejnej kadencji i kończy się ponad 100 milionowym długiem, przy całkowitym braku zwiększenia dochodów Gminy z przeprowadzonych w okresie wszystkich kadencji przez pana Żaka inwestycji. Mówiąc językiem potocznym z całą pewnością można stwierdzić, że ten Burmistrz już do niczego się nie nadaje i tylko będzie pogłębiał stworzony przez siebie marazm. I to ku chwale typowo polskiej metod zarządzania, określanej w literaturze przedmiotu jako „metody na Szwagra”. List podstawionego Pana, być może także współpracownika SB ale pewnie o innym pseudonimie niż TW Zdzisław, świadczy o strachu jaki padł na Żaka. Te wszystkie zobowiązania jakie przyjął na siebie Żak , od pewnej grupy ludzi, mogą zostać niespełnione, jak przegra wybory. Zbyt dużo zainwestowali w niego , więc będą oczekiwać na spełnienie tych obietnic. Nie chciałbym być w jego skórze po przegranej. W nawiązaniu do listu Kazimierz Szczepański ,wielbiącego pod niebiosa burmistrza Żaka, to proponował bym mu ściągnięcie okularów i spojrzenie na rzeczywistość. Stworzenie kilku spółek gminnych , które mają za zadanie drenować kieszenie mieszkańców. Wszystkie przynoszą straty liczone w milionach. Strefa na osuwisku stworzona dla kilku firm ponad 30 mln, niepotrzebnie wydanych pieniędzy. Basen 12 mln droższy niż zakładano. Pańska Góra i Staw Anteckiego prawie 30 mln.złotych i jeszcze chcą wpakować tam ponad 4mln złotych. Pensje prezesów, rad nadzorczych i zarządów spółek liczone w milionach rocznie. Obsługa samego długu to ponad 6mln złotych , samych odsetek rocznie plus raty. Obligacje, które nie wliczone są do długu 43 mln złotych, a zaplanowane następne za 33mln złotych . Łączny dług to 143 mln, przy 254 mln budżecie gminy. Mamy najniższy wzrost pośród wszystkich sąsiadujących z Nami miejscowości. Gmina wydaje miliony złotych na prawników, z kancelarii zewnętrznych, bo ci z gminy nie dają rady. 280 spraw sadowych. Co jeszcze trzeba temu mieszkańcowi pokazać , żeby zmądrzał? Ludzie już mają dość propagandy jak z PRL-u i 21 kwietnia ,Żak dostanie czerwoną kartkę. Głosujmy na Panią Beatę Smolec, żeby w Naszej Gminie przywrócić normalność. Urzędnicy będą zachwyceni porażką swojego pryncypała- oczywiście niektórzy nie będą , ale to już będzie nieistotne.

edi, 16.04.2024 13:17

I jeszcze jeden gatunek zdrajczyni żeby dobrą posadkę mezusiowi załatwić i nie przyznać się co narozrabial. W zamian stołek dodatkowo dla siebie. Poczekajcie co będzie działo się w piatek. Dawid zaciera ręce bo ma pomagac. W zamian zarządzał pomocy w wylotce jakiegoś księdza. Przynajmniej on wie w co gra i nie kryje sie. Koszmarek w co ludzie weszli i dali się wodzic za nos.

kuna, 16.04.2024 12:38

Nowy gatunek ŻakoKaraś. Tego chcemy? https://drive.google.com/file/d/1oNu4JuqwqAxddeib2TNUOkWZQFRtnyII/view?usp=sharing

kuna, 16.04.2024 12:31

Nowy gatunek ŻakoKaraś. Tego chcemy? https://drive.google.com/file/d/1oNu4JuqwqAxddeib2TNUOkWZQFRtnyII/view?usp=sharing

Zakolog, 16.04.2024 12:30

Szanowny Panie Kazimierzu, jako człowiek niewątpliwie starannie wykształcony i życiowo doświadczony na pewno znasz akronim DARPA, ten wywodzący się z języka angielskiego skrótowiec można przetłumaczyć na język polski jako Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych i Obronnych. Ta agencja badawczo-rozwojowa Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych stworzyła takie narzędzia jak satelity pogodowe, GPS, komputery osobiste, Internet, interfejsy głosowe a nawet technologię stealth. Ale nie te imponujące wynalazki są jej największym osiągnięciem, tylko jest nim zapis w statucie głoszący, że zarząd Agencji jest powoływany na czteroletnią kadencję, z kategorycznym zastrzeżeniem o braku możliwości ponownego powołania osób już sprawujących tę funkcję. Przy czym należy stwierdzić, iż osoby powołane do zarządu, to jest absolutny szczyt fachowości i profesjonalizmu. Jeśli zatem kolejny raz proponuje Pan społeczeństwu Andrychowa pana Tomasza Żaka, to Twoje intencje drastycznie rozmijają się z powszechnie uznawaną wiedzą naukową z dziedziny zarządzania. Pan Tomasz Żak już po pierwszej kadencji powinien zrezygnować i jako fachowiec przejść do innych wielkich projektów. Jego trwanie na tym samym stanowisku przez cztery kadencje, z punktu widzenia teorii zarządzania, jest najgorszym z możliwych błędów i nigdy nie powinien mieć miejsca. Ten teoretyczny model zresztą został potwierdzony doświadczalnie, w każdej kolejnej kadencji i kończy się ponad 100 milionowym długiem, przy całkowitym braku zwiększenia dochodów Gminy z przeprowadzonych w okresie wszystkich kadencji przez pana Żaka inwestycji. Mówiąc językiem potocznym z całą pewnością można stwierdzić, że ten Burmistrz już do niczego się nie nadaje i tylko będzie pogłębiał stworzony przez siebie marazm. I to ku chwale typowo polskiej metod zarządzania, określanej w literaturze przedmiotu jako „metody na Szwagra”.

Wolny Człowiek, 16.04.2024 12:20

Tego Pana to my doskonale znamy i nie wierzymy w żadne słowo

Feel Free, 16.04.2024 12:20

Jak widać z treści artykułu do Tomasza Żaka coraz bardziej powoli dociera, że chyba będzie radnym (nie licząc powtórnego liczenie głosów). Przez najbliższe dni dowiemy się do jakich chwytów jest jeszcze zdolna w takie sytuacji Żakolandia. A reszty się dowiemy pewnie po wyborach. To znaczy jakiejś tam części tej reszty, bo nie wszystko nadaje się jak widać do publicznego pisania. Mieszkańcu Gminy Andrychów: OTWÓRZ OCZY NA TO CO SIĘ DZIEJE I W CZYM BIERZESZ UDZIAŁ I PRZESTAŃ UDAWAĆ, ŻE TO CIĘ WSZYSTKO NIE DOTYCZY I NIE OBCHODZI. NIE WIERZ W KŁAMSTWA. SZUKAJ PRAWDY. POWODZENIA

beskidmaly, 16.04.2024 12:16

Pan Kazimierz jest bardziej uczciwy i szlachetny niż wy razem wzięci do kupy. Burak troszeczkę więcej kultury bo na TY to tramwaj staje!

bonifacy, 16.04.2024 12:13

Są tacy co wbijają szpilki ,panie prezesie to nie ludzie to wilki.To ja Jarząbek trener drugiej klasy.

Burakz wiejskiej , 16.04.2024 12:05

hej kazek , to wszystko na kredycie zrobione , czym się tak podniecasz????

Archanioł Michał, 16.04.2024 11:58

Panie Kaziu pan też był TW czy tylko szeregowym KOMUCHEM ? Teraz jesteśmy kwita za tego Pisowca.

bonifacy, 16.04.2024 11:47

Niech żyje nam prezes naszego klubu .Niech żyje nam????????????

Kola, 16.04.2024 11:39

Zapomnij

Jaśnie Pan, 16.04.2024 11:37

Opinia tego mieszkańca wydaje się tak obiektywna jak wynik Lewicy w poprzednich wyborach, czyli w 6,8%

Skalpel, 16.04.2024 11:31

To już taka nowa świecka tradycja :) https://www.mamnewsa.pl/artykuly-sponsorowane/wspomnienia-bylego-radnego-art-sponsorowany-

Skalpel, 16.04.2024 11:31

Materiał sponsorowany przez KWW Nasza Gmina Andrychów.

nick1, 16.04.2024 11:30

Po drugie - jeśli to prawda a wiadomość sprawdzałem w dwóch źródłach że taka jedna pani współpracuje już z nami i przed cisza wyborcza wyda oświadczenie a nawet podobno pomoże "pozbyć się" " Stasia" z Andrychowa to dajmy już sobie spokój z listani i świętujmy :))))))

nick1, 16.04.2024 11:26

Panie Kazimierzu - po pierwsze Pan Burmistrz nie wypiera się osoby szwagra w spółce to nie uszanujmy to. Czemu mamy zaprzeczać że przy pionierskim pomyśle pracuje świetny fachowiec??? Z całym szacunkiem ale absolutnie nie zgadzam się z taką Pana postawą

Jarosław Kaczyński, 16.04.2024 11:22

Kazimierz Szczepański - SLD , Lewica i wszystko jasne

Jarosław Kaczyński, 16.04.2024 11:21

https://www.mamnewsa.pl/polityka/co-sie-komu-nie-podoba-czyli-ida-wybory