reklama
reklama

Spór o drogę, mieszkańcy zaprosili na miejsce władze Andrychowa

Gospodarka, Wiadomości, 16.04.2024 17:03, GM / WB
Momentami było nerwowo.
Spór o drogę, mieszkańcy zaprosili na miejsce władze Andrychowa
We wtorek (16.04) mieszkańcy zaprosili władze Andrychowa na ulicę Jawornicką w Targanicach. Droga nie posiada odwodnienia. Spływająca z pól woda prowadzi do stopniowego niszczenia nawierzchni. Najgorzej jest w ziemie, kiedy na tej stromej ulicy tworzy się gruba pokrywa lodowa. Mieszkańcy wielokrotnie nie mogą dojechać do swoich domów. W razie potrzeby problemy miewają również służby ratownicze.


Mieszkańcy domagają się od władz gminy Andrychów pilnych działań w kierunku budowy odwodnienia ulicy.

Na spotkanie zaproszony był burmistrz Tomasz Żak, ale nie przyjechał. Magistrat w Andrychowie reprezentował Szymon Wnęczak, kierownik wydziału inwestycji i drogownictwa. Obiecał pomoc, choć przyznał, że sprawa spływającej z pól wód, powinna być rozwiązana przez właścicieli pól. Zapowiedział, że do miesiąca uzupełnione zostaną pobocza tej ulicy, a kompleksowa przebudowa możliwa będzie w przyszłości, ponieważ takie prace wymagają pozwoleń i uzgodnień i... większych pieniędzy.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Targanicznin, 18.04.2024 11:06

@ Feel Free zacznę ot tego: "Te wszystkie inwestycje to zasługa wielu, wielu, wielu, wielu, wielu anonimowych osób, których imiona i nazwiska nawet nie przyszły Ci do głowy, ciężko codziennie pracujących... te wszystkie inwestycje zostały sfinansowane z naszych podatków czyli z naszej pracy. " Tu masz 100% racji, pełna zgoda. Płacimy za to my obywatele. Więc powinniśmy wymagać i rozliczać wybranych w wyborach. To nie jest tak że jestem za Panem Żakiem, ale nie można mu zarzucić bezczynności itp. Może sobie mieszkać nawet i w Brukseli. Ale u nas ma być dobrze zarządzanie w każdym aspekcie potrzeb mieszkańców. Trzeba być krytycznym w opinii do każdego, nawet jak się z nim sympatyzuje. Niestety, funkcja publiczna to nie kolega z pracy. I głosujesz bo lubisz. Ale nie każdy patrzy w ten sposób. Zauważ PIS zrobił też sporo dobrego, ale też uwikłał się w afery itp. Nie jestem sympatykiem tej partii. Ale trzeba wiedzę czerpać z wielu źródeł, bo sam wiesz że media wcisną Ci wszystko. I będziesz łykać jak pelikan. Byłem na wakacjach w Hiszpanii, jedyną telewizją którą miałem w hotelu (polską) było TVP info, i uwierz mi że wystarczyło by zostać tydzień dłużej, oglądać to dalej i bym się do partii zapisał, taka propaganda szła z ekranu. To nie tyczy się tylko PISU, każda partia ma swoje interesy i swoją propagandę. Nam brakuje w narodzie żeby obywatele żądali rozliczania każdego rządu, samorządu itp na każdym szczeblu. I politycy powinni być rozliczani ze swoich działań, słów, bezczynności poświadczeniem majątkowym, odpowiedzialnością finansową. Wiem wiem to jest RUBIKON niestety... ale pomarzyć można. Wybierajcie mądrze w każdych wyborach i głosujcie.

Feel Free, 18.04.2024 09:01

Każdy głos oddany na Tomasza Żaka to gwóźdź do trumny budżetu gminy Andrychów - RIO ostrzega z ważnych powodów ! Każdy głos na Żaka to głos na zgazowywanie tworzyw sztucznych technologią, której nikt na oczy nie widział za 190 mln, które należy wydać na POTRZEBY MIESZKAŃCÓW, a nie na instalację, którą ma zarządzać szwagier Żaka. Każdy głos na Żaka to uprawomocnianie krzywd wyrządzonych lokalnej społeczności za jego rządów takich jak likwidacja Ś.P. Szkoły Podstawowej nr 3 im. Polskich Noblistów. Każdy głos na Żaka to dalsze popieranie niesprawiedliwości społecznej, zaniedbywanie podstawowych potrzeb Mieszkańców wsi, kosztem luksusów w centrum miasta. Każdy głos na Żaka to głos na człowieka, który jest odnotowany przez IPN jak tajny współpracownik Służb Bezpieczeństwa PRL, i który wbrew deklaracjom nie poddał się autolustracji. MIESZKAŃCU Gminy Andrychów: OTWÓRZ OCZY NA TO CO SIĘ DZIEJE W TWOIM MIEŚCIE I W CZYM BIERZESZ UDZIAŁ ! PRZESTAŃ UDAWAĆ, ŻE TO CIĘ WSZYSTKO NIE DOTYCZY I NIE OBCHODZI. NIE WIERZ W KŁAMSTWA. SZUKAJ PRAWDY. GDY JĄ ZNAJDZIESZ: IDŹ GŁOSOWAĆ. TWOJA PRZYSZŁOŚĆ W TWOICH RĘKACH. POWODZENIA. WSZYSTKO CO NAJLEPSZE DOPIERO PRZED WAMI

Feel Free, 18.04.2024 09:00

@Targaniczanin - fajnie, że napisałeś. Te wszystkie inwestycje to zasługa wielu, wielu, wielu, wielu, wielu anonimowych osób, których imiona i nazwiska nawet nie przyszły Ci do głowy, ciężko codziennie pracujących... te wszystkie inwestycje zostały sfinansowane z naszych podatków czyli z naszej pracy. Zostały kupione za czas naszego życia poświęcony na pracę. I to jest problem tej społeczności, że część osób wierzyła i część nadal wierzy, że którąś z tych rzeczy zrobił dla nich Tomasz Żak. To nie prawda. Żak jest tylko naszym pracownikiem, wybranym do zarządzania naszym majątkiem. I zarządza nim źle, bo zadłużył miasto, a faktycznym mózgiem tych wydatków jest Mirek Wasztyl z Oświęcimie. Tam od 13 lat blokowana jest skutecznie budowa spalarni, stąd ich pomysł aby znaleźć na tyle biernych Mieszkańców, którzy nic nie zrobią aby szkodliwy plan powstrzymać. I stąd pomysł na instalację, którą być może uda się przedstawić ludziom nie jako spalarnię, tylko eko-instalację, jedyną taką na świecie. Nie dostrzegasz ściemy, zuchwałości, przebiegłości, bezczelności w tym planie? Nie dziwie się, bo przeciętny, przyzwoity człowiek nigdy by na to nie wpadł, więc nie spodziewa się tego po innych. Wójt w dodatku często wydaje nasze pieniądze w sposób niezgodny z naszymi podstawowymi potrzebami, jak droga, o której mowa. Pieniądze, poszły na strefę ekonomiczną, więc ich nie ma na drogi, proste. I sołtys nie ma nic do gadania, zwłaszcza jak jest sługusem Żaka. Żak od lat spełnia swoje wizje, nie słucha mieszkańców. Wisienką na jego torcie miała być spalarnia śmieci za 190 mln, z rodziną w zarządzie. Pomyśl zanim zagłosujesz, o tyle tylko proszę.

Targanicznin, 17.04.2024 22:00

btw. Tak wygląda spalarnia, gazowanie śmieci w Italii, bo tylko tam się z tym spotkałem. Duży nasyp, powleczony folią, szpeci strasznie krajobraz, a jaką ma to wydajność tego nie wiem. Każdy w was może sobie zobaczyć jak to wygląda. Autostrada A1 Milano-Napoli, na wysokości Romy. GPS: 41.98180730626327, 12.683571674261174

Targanicznin, 17.04.2024 21:31

*przesadziłem z tym 20-30 lat :) chodziło mi o jego (Pana Żaka) kadencje vs jego poprzedników. żeby była jasność.

Targanicznin, 17.04.2024 21:26

@Feel Free, każdy ma swoje zdanie, ale pomyśl przez ostatnie 20-30 lat jedyny Burmistrz który cokolwiek zrobił. Zabieram głos, masz rację bo Pan Żak zrobił dużo. (każdy Burmistrz zadłuża gminę, to nie jest firma, niestety dostają takie nie inne dotacje, mają środki jakie mają, skąd ta gmina ma pozyskać pieniądze? jedna inwestycja jest strzałem w dziesiątkę a inna totalną klapą. Tego nie zmienimy) Nie ma takiego burmistrza który by wszystkim dogodził. Nie znam Pani Szypuły, Pani Smolec. Może zrobią więcej, będą bardziej "dla ludu", tego nie wiem i nie oceniam. Ale mniejsza... nie o tym dyskusja. Nie o to chodziło w mojej wypowiedzi. Mówię o postawie naszego sołtysa,Tacy ludzie nie powinni sprawować takich funkcji. Chcesz byś społecznikiem to działaj, reaguj na wydarzenia w miejscowości itp. Zobacz film widać go chwilę i widać ze ma to w dupie, mieszkańcy się produkują, rozmawiają, dają konkretne argumenty a on tylko tam BYŁ. Może bym nie napisał gdyby nie to że ten gość mieszka może 400m od tej drogi, był kościelnym, chodzi tam codziennie (powtarzam SOŁTYS, kurła osoba która powinna walczyć w radzie miejskiej o sprawy ważne dla swojej miejscowości) Mam nadzieje że w tej kwestii rozumiemy ... bo później właśnie są RADNI-BEZRADNI (też z TARGANIC, bo kilku takich było) gdzie przez całą kadencję potrafią tylko w każdym głosowaniu wstrzymać się od głosu, zamiast starać się zrobić, przyczynić do poprawienia komfortu życia mieszkańców swojej miejscowości. Pomyślcie o tym czytelnicy... BTW. kto będzie Burmistrzem mnie to ... ważne by więcej robił niż mówi, niezależnie od opcji politycznej. Pozdrawiam kolegę @Feel Free :)

MrWilson, 17.04.2024 21:00

Na pierwszym zdjęciu kierownik wydziału przygotowuje sie chyba do tańca znanego jako "krakowiak" :)

Feel Free, 17.04.2024 13:24

@Targaniczanin - oczywiście masz rację: " Temat powinien być rozwiązany i tyle, niezależnie od opcji politycznej", ale tak nie jest. To tak nie działa. Przynajmniej w gminie Andrychów. A takich spraw jest w naszej gminie wiele, to artykuł w jednej tylko sprawie. W kształtowaniu i podejmowaniu decyzji bierze udział wójt, którego za kilka dni wybierzemy. I ma znaczenie kto nim jest. Zasadnicze. Wójt mieszkający pod Krakowem zajmować się będzie nadal spalarnią śmieci za 190 mln. To jest jego oczko w głowie ( i Wasztyla i grupki innych osób). A wójt z Sułkowic raczej zajmie czymś innym. Pomyśl ile takich dróg w gminie byłoby już dawno zrobionych gdyby Tomasz Żak nie rozp******** pieniędzy na luksusy w centrum miasta, kosztem wsi i zadłużenia. Pomyśl ile można zrobić za 6 mln rocznych kosztów naszego zadłużenia. Banki na nas zarabiają... a my mamy takie drogi jak na zdjęciach, ta po której codziennie jeżdżę jest w znacznie gorszym stanie. Myślisz, że przypadkiem Żak startował z okręgu wyborczego nr 1 ? dobrze wie co i po co tam robił, żeby dostać głosy... w Targanicach by nie wszedł nawet na radnego. Możesz udawać, że nie bierzesz udziału w polityce... no bierzesz. Choćby zabierając tu głos. A termin spotkania tylko "przypadkiem" zbiegł się z wyborami co nie ;-)

Targanicznin, 17.04.2024 12:38

Artykuł dotyczy problemu mieszkańców Targanic. A komentujący prowadzą batalię wyborczą. Serio? Gówno mnie interesują wojny polityczne. Temat powinien być rozwiązany i tyle, niezależnie od opcji politycznej

Feel Free, 17.04.2024 00:01

@koniczynka - nie wiem czy zauważyłaś, ale coraz więcej osób zauważa na forum Twoja podejrzaną fascynację osobą, która zniknęła z przestrzeni publicznej już tydzień temu... możesz to przemyśleć, albo nadal epatować nas tym co Ci się przykleiło... Nie wiem kto sponsorował kampanię "Szypułowej", podobnie jak nie wiem kto sponsoruje Żaka i pani Smolec, jak wiesz to napisz proszę, w tym zakresie po prostu nie wiem, i nie zajmuje mnie to zbytnio; a plotek nie zamierzam powtarzać. Wiem, że odpowiedzi na te pytanie znają: Renata Małgorzata Malarz, Edward Górski i Aleksander Kasperek, czyli pełnomocnicy finansowi komitetów wyborczych, oraz sami kandydaci. Może ich zapytaj ? P.S. Po części wiem jak była finansowana kampania Tomasza Żaka, ale akurat wolałbym o tym tutaj i teraz nie pisać, bo dotyczy to poprzednich kampanii, a nie wiem jak jest w obecnej.

czas na zmianę, 16.04.2024 22:49

TAK dla Pani Beaty Smolec. Przyszedł czas na zmiany w Andrychowie, a Beata Smolec jest gotowa, by nimi pokierować! Jej determinacja, doświadczenie i oddanie sprawie społecznej czynią ją idealnym kandydatem na Burmistrza. Beata Smolec to osoba, która wie, jak stawić czoła wyzwaniom i przynieść pozytywne zmiany do naszej społeczności. Razem możemy budować lepszą przyszłość dla naszego miasta. #CzasNaZmiany #BeataSmolec #Andrychów

Targanicznin, 16.04.2024 22:22

A pan sołtys, przedstawiciel miejscowości wybrany w wyborach uwaga przez MIESZKAŃCÓW, ani pół słowa nie powiedział, stoi w samym końcu jak ta PIZD*, co u niego niestety normalne, a ludzi którzy walczą o rozwiązanie problemu muszą wziąć wszystko na siebie. Wstydź się człowieku, powinieneś walczyć i wstawiać się o takie sprawy... ba wiedzieć jakie są problemy w Targanicach, i interweniować. Ale niestety po za zbieraniem na tace i bycie figurantem nie nadajesz się nawet do tarcia chrzanu, co udowadnia Pan już kilku lat... pensje radnego, dietę sołtysa fajnie się pobiera. Ale są jeszcze obowiązki.

Targanicznin, 16.04.2024 22:22

A pan sołtys, przedstawiciel miejscowości wybrany w wyborach uwaga przez MIESZKAŃCÓW, ani pół słowa nie powiedział, stoi w samym końcu jak ta PIZD*, co u niego niestety normalne, a ludzi którzy walczą o rozwiązanie problemu muszą wziąć wszystko na siebie. Wstydź się człowieku, powinieneś walczyć i wstawiać się o takie sprawy... ba wiedzieć jakie są problemy w Targanicach, i interweniować. Ale niestety po za zbieraniem na tace i bycie figurantem nie nadajesz się nawet do tarcia chrzanu, co udowadnia Pan już kilku lat... pensje radnego, dietę sołtysa fajnie się pobiera. Ale są jeszcze obowiązki.

tomekx, 16.04.2024 20:29

Tak na Żaka!

Feel Free, 16.04.2024 20:21

@koniczynka - nie wiem czy zauważyłaś, ale coraz więcej osób zauważa na forum Twoja podejrzaną fascynację osobą, która zniknęła z przestrzeni publicznej już tydzień temu... możesz to przemyśleć, albo nadal epatować nas tym co Ci się przykleiło... Nie wiem kto sponsorował kampanię Szypułowej, podobnie jak nie wiem kto sponsoruje Żaka i pani Smolec, jak wiesz to napisz proszę, w tym zakresie po prostu nie wiem, i nie zajmuje mnie to zbytnio; a plotek nie zamierzam powtarzać. Wiem, że odpowiedzi na te pytanie znają: Renata Małgorzata Malarz, Edward Górski i Aleksander Kasperek, czyli pełnomocnicy finansowi komitetów wyborczych, oraz sami kandydaci. Może ich zapytaj ? P.S. Po części wiem jak była finansowana kampania Tomasza Żaka, ale akurat wolałbym o tym tutaj i teraz nie pisać, bo dotyczy to poprzednich kampanii, a nie wiem jak jest w obecnej. Ale drąż temat, drąż, chętnie bym o tym poczytał, natomiast nie zamierzam poświęcać na to swojego czasu. P.S. Nie wiem jak Ty, ale ja piszę komentarze w czasie wolnym od zajęć zawodowych i rodzinnych.

Jeremiasz, 16.04.2024 19:59

Ludzie, po co wy zapraszanie tych urzędasów jak oni i tak nic innego nie umieją powiedzieć że albo nie ma pieniędzy albo trzeba pozwoleń... ręce opadają a tam wystarczyło by włożyć poprzeczne korytko z kratką przez szerokość drogi aby woda wpadała do tego korytka i odpływała do betonowych korytek z boku drogi, roboty aż na kilka godzin....dramat!

bonifacy, 16.04.2024 19:16

Widzę że nerwy puszczają.Bez stresu, pora się pogodzić z tym co nieuniknione.

leon, 16.04.2024 19:15

Koniczyna siejesz propagandę nie od dziś !!!

Koniczynka, 16.04.2024 18:34

A to woda płynie od dziś??? Dziwni ci mieszkańcy. Feel Free miałeś napisać kto sponsorował kampanię Szypułowej, kto wydał ogromne tysiące złotych na bilbordy, ulotki i sianie propagandy.

Jaśnie Pan, 16.04.2024 18:08

Wybory w niedzielę są idealną okazją do oceny tego, czy działania aktualnie rządzących nam sie podobały i były wystarczające w mijającej kadencji, czy trzeba coś zmienić w Andrychowie.

Feel Free, 16.04.2024 17:45

P.S. Te ważniejsze sprawy na dzisiaj to aktualnie załatwiania decyzji środowiskowej pod spalarnię śmieci, oraz sądzenie się z radną Studniarz o list otwarty. ZAPRASZAMY DO URN W NIEDZIELĘ ! to jedyna okazja raz na 5 lat do wyrażenia opinii o działaniach wójta gminy.

Feel Free, 16.04.2024 17:42

Streszczenie artykułu: BURMISTRZ ŻAK NIE PRZYJECHAŁ... zawsze miał i nadal ma jakieś ważniejsze sprawy niż drogi do domów w Gminie Andrychów, zwłaszcza, że nimi nie jeździ bo tu nie mieszka.