reklama
reklama

Policyjny pościg za kierowcą. Nie zatrzymał się do kontroli, był nietrzeźwy

Na sygnale, Wiadomości, 16.04.2024 11:52,
Podczas ucieczki mężczyzna doprowadził do kolizji z radiowozem.
Policyjny pościg za kierowcą. Nie zatrzymał się do kontroli, był nietrzeźwy
Do zdarzenia doszło w niedzielę (14.04) w miejscowości Barwałd Dolny. Policjanci ruchu drogowego pełniący tam służbę, zauważyli samochód marki Alfa Romeo, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 22 km/h. Kierowca na widok patrolu skręcił w jedną z bocznych ulic. Mundurowi pojechali za nim i próbowali zatrzymać go do kontroli drogowej, jednak kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe dawane przez policjantów.

- Funkcjonariusze rozpoczęli pościg. Kierowca uciekał przez Barwałd Dolny, Wadowice i Tomice, gdzie policjanci Rewiru Dzielnicowych zastosowali blokadę przy użyciu oznakowanego radiowozu. Kierowca alfy doprowadził do zderzenia z blokującym mu drogę pojazdem i kontynuował ucieczkę przez Witanowice, Wyźrał, Tłuczań, Nowe Dwory, Brzeźnicę, Jaśkowice i Paszkówkę, gdzie mundurowi stracili go z oczu. W trakcie pościgu dyżurny ustalił właściciela tego samochodu i skierował w jego miejsce zamieszkania patrol z kalwaryjskiego komisariatu. Policjanci na posesji zauważyli ścigany pojazd, a w budynku znajdował się mężczyzna. To 43-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, który przyznał się, że to on prowadził pojazd marki Alfa Romeo. 43-latek został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 0,69 promila alkoholu - informuje asp. szt. Agnieszka Petek, rzecznik KOmendy Powiatpowej Policji w Wadowicach.

Mężczyzna niebawem usłyszy zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

źródło: KPP Wadowice
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy