reklama

Radny skontrolował andrychowską szkołę, na prośbę nauczycieli

, Polityka, Wiadomości, 16.04.2021 20:20, PG
Jaki jest wynik tej kontroli?
Radny skontrolował andrychowską szkołę, na prośbę nauczycieli

Radny powiatowy Jacek Jończyk złożył wniosek do starosty wadowickiego o przeprowadzenie kontroli w Zespole Szkół nr 2 w Andrychowie, czyli popularnej Bawełniance. Chodzi między innymi o sprawy kadrowe, finansowe a także atmosferę panującą w szkole.

Radny chce aby pracownicy szkoły podczas kontroli mieli "nieskrępowaną" możliwość wypowiedzenia się.

Starosta postanowił, że wyśle do szkoły audytora, czyli jednego z pracowników starostwa, by ten do końca maja sprawdził co się dzieje.

Postanowiliśmy zapytać radnego skąd ta interwencja.

- Dotarła do mnie grupa nauczycieli i powiadomiła, że relację pomiędzy nimi a dyrektor nie są dobre. Chodziło o uchybienia związane z naliczaniem nadgodzin i innymi prawami pracowniczymi. – poinformował nas radny, który postanowił jednak nie czekać i sam udał się do szkoły, żeby na własne oczy zobaczyć jak kto wszystko wygląda.

Po tym jak radny zobaczył jak szkoła się zmieniła, stwierdził że nareszcie widać w niej gospodarza i mimo że obecna dyrektor nie była jego faworytką na to stanowisko (Grażyna Gwoździewicz przejęła tę funkcję w 2017 roku, po Jolancie Kocembie), to widzi teraz ogromne zmiany wizualne, jakie zostały tam wprowadzone.

Audyt przeprowadzony przez pracowników starostwa ma zostać wykonany do końca maja br. Ma to na calu zdiagnozować zaistniały problem. O wynikach poinformujemy na portalu mamNewsa.pl


Wniosek radnego i odpowiedź starosty:


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy