reklama

Surowa kara za naruszenie zasad kwarantanny? Mężczyzna ma problem

Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 16.04.2021 11:00,
Kara grzywny w wysokości nawet 30 tysięcy złotych grozi 32 - letniemu mieszkańcowi gminy Kęty za złamanie zasad kwarantanny.
Surowa kara za naruszenie zasad kwarantanny? Mężczyzna ma problem

Do zdarzenia doszło w nocy z środy na czwartek (14/15.04.2021). Tuż po godzinie 02.00 dyżurny komisariatu Policji w Kętach otrzymał zgłoszenie dotyczące pijanego mężczyzny, znajdującego się przed jednym z bloków na Osiedlu Wyszyńskiego w Kętach, który swoim głośnym śpiewem zakłóca ciszę nocną mieszkańcom.

We wskazane miejsce natychmiast udał się jeden z patroli. Policjanci w trakcie legitymowania stwierdzili, że 32- letni mieszkaniec gminy Kęty mężczyzna ma zakaz opuszczania miejsca zamieszkania w związku z obowiązującą go do 17 kwietnia br. kwarantanną domową.

W związku z powyższym na mężczyznę za zakłócenie spoczynku nocnego mieszkańcom nałożony został mandat karny, natomiast za zlekceważenie zasad sanitarnych 32 - latek odpowie przed sądem, gdzie policjanci skierują wniosek o jego ukaranie. Za to wykroczenie grozi mu grzywna do 5000 zł. O sprawie zostanie powiadomiony również sanepid, który na mężczyznę może nałożyć karę pieniężną do 30 000 zł.

Przypominamy, że osoby, które lekkomyślnie naruszają przepisy wprowadzone w związku z epidemią, ryzykują zdrowiem, a nawet życiem nie tylko swoim, ale i innych osób – w tym rodzin i bliskich. Wszyscy ci, którzy umyślnie nie stosują się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi swoich zachowań.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 16.04.2021 12:33

proponuję 8 mln, ale z cesją na rzecz andrychowskiej elektrociepłowni

Burakz wiejskiej , 16.04.2021 11:50

7 mln od razu pisuar ma mało za łapówki trzeba obywateli złupić