reklama

Przejazd kolejowy pokryty farbą. Przez to będzie bezpieczniej?

, Gospodarka, Wiadomości, 16.04.2021 12:40, PG
PKP Polskie Linie Kolejowe postanowiły zwiększyć bezpieczeństwo i dodatkowo oznakowały przejazd kolejowo-drogowy w Suchej Beskidzkiej. Powierzchnię między rogatkami pomalowano czerwoną farbą.
Przejazd kolejowy pokryty farbą. Przez to będzie bezpieczniej?

Na przejeździe kolejowo-drogowym na trasie Kraków – Zakopane, przy ul. Zamkowej w Suchej Beskidzkiej wykonano dodatkowe oznakowanie. W kwietniu obszar skrzyżowania pomiędzy rogatkami pokryto czerwoną chemoutwardzalną farbą. Takie zabieg przypomina kierowcom, że nie można wjeżdżać na skrzyżowanie kolejowo-drogowe bez zapewnionego miejsca do zjazdu. W miejscu pokrytym czerwoną farbą nie można się zatrzymywać.


Przejazd w Suchej Beskidzkiej jest wyposażony w rogatki oraz sygnalizatory świetlne i dźwiękowe. Nowa nawierzchnia z płyt gumowych pozwala kierowcom płynnie przejeżdżać przez tory. Niecierpliwość kierowców, jazda bez uwzględnienia terenu do zjazdu ze skrzyżowania, wjeżdżanie na tory pomimo czerwonych świateł, to popełniane przez kierowców błędy.

Aby zapobiec niewłaściwym sytuacjom na przejeździe kolejowo-drogowym w Suchej Beskidzkiej - PLK poza rogatkami, znakiem „Kierowco! Zachowaj ostrożność" oraz działaniami policji i Straży Ochrony Kolei, wprowadziły dodatkowe czerwone oznakowanie jezdni. Niewłaściwe zachowania kierowców spowodowały na przejeździe w ubiegłym i bieżącym roku 13 incydentów.

Wszystkie przejazdy kolejowo drogowe w Małopolsce zapewniają bezpieczny przejazd przez tory. Na 20 przejazdach dodatkowo wykonano czerwone wibracyjno-akustyczne pasy, m.in. w Trzebini, w Goszczy, Sidzinie, w Grybowie, Kalwarii Zebrzydowskiej, Poroninie. Zmiana warunków jazdy, którą odczuwa kierowca, dodatkowo przypomina o właściwym zachowaniu przed przejazdem kolejowo-drogowym.


źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy