reklama

Radni będą głosować wotum zaufania dla burmistrza. Sesja Rady Miejskiej na żywo w internecie

, Polityka, Wiadomości, 27.05.2021 09:00, PG
Szykuje się gorąca dyskusja.
Radni będą głosować wotum zaufania dla burmistrza. Sesja Rady Miejskiej na żywo w internecie

Na czwartek (27.05.) na godz. 10:00 zaplanowano sesję Rady Miejskiej w Andrychowie, która odbędzie się w trybie zdalnym.

Są to obrady, podczas których radni będą głosować w sprawie udzielenia wotum zaufania dla burmistrza Tomasza Żaka oraz absolutorium za 2020 rok. Dyskutowane będą sprawozdania finansowe gminy dotyczące budżetu gminy oraz innych instytucji tj.: centrum kultury.

Radni podejmą też szereg uchwał, między innymi dotyczących budowy chodników w Andrychowie i w Rzykach.

Sesję można oglądać na żywo w internecie pod linkiem: SESJA

Porządek obrad: link

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 27.05.2021 09:54

Bajkę dedykuję laureatce plebiscytu Gazety Krakowskiej "Osobowość Roku 2020" Pani Alicji Studniarz. Oczywiście nie dla zrozumienia przesłania, bo od dawna o nim wie i pamięta, ale z nadzieją, że jak troskliwy ojciec ze starej, chińskiej przypowieści objaśni innym radnym i burmistrzom we właściwy sposób rzeczywistość, na którą mają wpływ swoimi działaniami.

FeelFree, 27.05.2021 09:41

W pewnym państwie żył raz młody książę, który zapragnął zrobić sobie na zamówienie parę pałeczek służących do jedzenia. Miały być wykonane z kawałka kości słoniowej wielkiej wartości. Gdy dowiedział się o tym jego ojciec i wielki mędrzec, pospieszył do syna, aby wytłumaczyć mu rzecz następującą: nie powinieneś tego robić, synu, gdyż ta kosztowna para pałeczek może Ciebie i Twoje cesarstewko doprowadzić do upadku! Książę, zbity z tropu, nie wiedział, co ma myśleć o tych słowach. Nie był pewien, czy ojciec mówi poważnie, czy się może z niego naśmiewa i drwi jak to miewał na starość w swoim zwyczaju. Ojciec widząc, że syn nie rozumie przestrogi tak mu to zaczął tłumaczyć: kiedy będziesz już miał pałeczki z kości słoniowej, zdasz sobie sprawę, że nie pasują one do kamionkowych naczyń na naszym stole. Zapragniesz filiżanek i miseczek z jaspisu. Ale przecież miseczki z jaspisu i pałeczki z kości słoniowej nie ścierpią pospolitych dań. Zapragniesz więc ogonów słoni i zarodków lampartów. To wszystko nie będzie pasowało do naszego starego, drewnianego stołu, zapragniesz jedynego takie na świecie stołu wykonanego ze złota. Człowiek, który skosztował ogonów słoni i zarodków lampartów, nie umie zadowolić się ubraniami z konopi ani prostym, surowym domostwem. Zapragniesz jedwabnych szat, nowych parkietów, wspaniałych pałaców gdzie będziesz się chciał spotykać z innymi władcami. Aby mieć to wszystko, ogołocisz skarbiec państwa, a twoje pragnienia nie będą miały końca. Twoi poddani będą coraz biedniejsi i smutniejsi. Ty szybko przyzwyczaisz się do życia w nieustannym luksusie i życia okupionego wydatkami, które nie mają granic. Na głowę naszej rodziny spadnie nieszczęście, a cesarstwo pogrąży się w ruinie, rozpaczy i długach... Twoje pałeczki z kości słoniowej są więc jak ta cienka rysa na murowanej tamie, która zapowiada zniszczenie całej konstrukcji i sprowadzi na nas potop.

FeelFree, 27.05.2021 09:30

Z cyrku, przepraszam z CYKLU "Bajki dla Radnych", tym razem w związku z obserwacją działania radnych przez ostatni rok podaję wersję krótką, uproszczoną i od razu z morałem. Oczywiście -póki co- nic to na dzisiaj nie zmieni, ale i tak myślę, że warto próbować. Pozdrawiam Radnych. Tylko pamiętajcie, że karma wraca...