reklama
reklama

Nowy zakład w Andrychowie będzie produkował prawie 30 tys. mebli rocznie

Gospodarka, Wiadomości, 26.05.2021 20:10, PG
To już drugi zakład produkcyjny, który powstanie w strefie ekonomicznej w Andrychowie.
Nowy zakład w Andrychowie będzie produkował prawie 30 tys. mebli rocznie

W 2019 roku firma T.J.Kasprzak sp. j. z Barwałdu Średniego za około 2 mln zł, jako jedna z pierwszych, kupiła działkę w strefie ekonomicznej w Andrychowie. Teraz wiadomo, co tam powstanie.

W poniedziałek (24.05.) burmistrz Andrychowa powiadomił o uzyskaniu decyzji środowiskowych na budowę nowego zakładu w Andrychowie. Po konsultacjach m.in. z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Krakowie oraz sanepidem, postanowiono nie stwierdzać obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla tego przedsięwzięcia.

Co powstanie w strefie?

Będzie to zakład zajmujący się tapicerowaniem mebli. W ramach inwestycji planuje się budowę hali produkcyjnej, gdzie prowadzony będzie proces produkcji mebli tapicerowanych. Inwestor wybuduje też chodniki, drogi wewnętrzne place manewrowe, parkingi, mur oporowy itp.

Budynek o powierzchni 6,7 tys. m2 będzie składał się z dwóch części: produkcyjnej i administracyjno – socjalnej.

Firma będzie produkowała w Andrychowie około 29 000 tapicerowanych mebli w ciągu roku. Do zakładu będą dostarczane surowce w postaci stelaży, pianek tapicerskich i tkanin tapicerskich, które będą tam montowane aż do uzyskania gotowego produktu, który finalnie zostanie przewieziony do magazynu.

Jak czytamy w uzasadnieniu decyzji, w przedmiotowym zakładzie nie będzie prowadzona obróbka drewna. W procesie technologicznym nie będzie miało miejsce termiczne przekształcanie odpadów. Zakład będzie ogrzewany z miejskiego źródła ciepła.

Przypomnijmy, że w strefie realizowana jest już inwestycja innej firmy – Techplast sp. z o.o., produkującej zbiorniki wysokociśnieniowe kompozytowe. Więcej na ten temat tutaj: Techplast

Ale to tyle z dobrych informacji. Gmina Andrychów nadal nie może uporać się z naprawą części strefy, gdzie popękał mur oporowy a nowopowstała droga się zapadła. Sprawa jest w sądzie.

Więcej tutaj: Sprawa andrychowskiej strefy w prokuraturze, sądzie i CBA. Kto zawinił?

Tymczasem na razie w strefie trwa budowa nowego zakładu firmy Techplast - zdjęcia poniżej.

strefa andrychów

techplast andrychów

kasprzak andrychów
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 27.05.2021 11:31

@Andrychowianie - SPROSTOWANIE do słów wójta Żaka wypowiedzianych przez niego podczas dzisiejszej sesji. Burmistrz powiedział, że centrum handlowe też powstaje na osuwisku. To nie jest prawda. Ten teren nie jest tak zaznaczony w rejestrze osuwisk. W przeciwieństwie do terenu strefy ekonomicznej. Proszę więc w swoim interesie brać poprawkę, że burmistrz Żak bez zająknięcia, publicznie, podczas sesji weryfikującej jego pracę mówi nieprawdę próbując wmówić coś obecnym w celu usprawiedliwienia swoich decyzji. Mało tego; centrum handlowe powstaje na prywatnym terenie (chyba właściciele fabryki ceramiki Pilch z Jasienicy sprzedawali ten teren) i z prywatne pieniądze. Natomiast w strefę ekonomiczną na osuwisku mają swój wkład wszyscy Obywatele Gminy Andrychów. Myślmy o tym słuchając jego deklaracji, obietnic, zapewnień itd. itp.

FeelFree, 27.05.2021 08:12

@Archanioł Michał - ciekawy wynik faktycznie; jak to czasem się zmienia wszystko w tym życiu jak kalejdoskopie... No ale jak to mawiał pan Kazimierz Górski: "Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe". Chyba karma zaczyna wracać...

Zakolog, 27.05.2021 07:12

Nasz Tomuś Żak jest geniuszem ekonomicznym, wpakował kilkanaście milionów w strefę ekonomiczną, tylko po to, aby firmy płacące dotychczas w innych gminach podatki, zostały zwolnione i nie musiały ich płacić w Andrychowie. Uważam, że na dzisiejszej sesji, klub żakotłuków powinien podjąć uchwałę o bezzwłocznym skierowaniu wniosku do Komitetu Noblowskiego, w celu nadania Tomusiowi nagrody Nobla z ekonomii. Byłby to wyraz szczególnych osiągnięć tego środowiska w dziedzinie światowej ekonomii.

tomekx, 27.05.2021 06:44

PIS z Andrychowa zawsze jest na NIE.Choćby i 100 zakładów wybudowano w Andrychowie

Archanioł Michał, 27.05.2021 06:21

@FeelFree Gratuluje czujności i mobilizacji ! :) Czy redakcja napisze coś o tym skoro takie wyniki? https://gazetakrakowska.pl/p/kandydaci/osobowosc-roku-2020%2C1009389/?groupId=85023

dekar, 26.05.2021 22:40

Powinien być zakaz produkcji śmieci

Archanioł Michał, 26.05.2021 21:38

To "już drugi"( sic! redakcjo !!!) Jakieś mikro ma tam w tej "bezpiecznej strefie" kupione i KONIEC. CMC rozbuduje, a pewnie drży o to nad nimi. BRW ciągle poszukuje tapicerów. Montownia tapicerska jest "nam wybitnie potrzebna" . No ale tysiące są medialne :). Więcej tysięcy ! Właściwie same tysiące !