reklama
reklama

150 osób znajdzie pracę w nowym zakładzie w Andrychowie

Gospodarka, Wiadomości, 21.04.2021 19:40, DK
Powstaje pierwszy zakład w andrychowskiej strefie ekonomicznej. Nowoczesny budynek zaprojektowany został z myślą o zatrudnieniu około 150 osób.
150 osób znajdzie pracę w nowym zakładzie w Andrychowie
Techplast to producent wysokociśnieniowych zbiorników kompozytowych. W strefie ekonomicznej w Andrychowie rozpoczął budowę nowoczesnego zakładu produkcyjnego wraz z biurowcem.

- Inwestycja jaką aktualnie realizujemy będzie mieć około 4500m2 powierzchni, z czego 800m2 będzie przeznaczone na część biurową. Główna część inwestycji będzie przeznaczona pod innowacyjne linie produkcyjne, do wytwarzania 4 (czwartego) typu zbiorników wysokociśnieniowych kompozytowych. Dodatkowo w obszarze produkcji będzie znajdować się laboratorium przeznaczone do wykonywania badań na produkowanych zbiornikach wg. międzynarodowych norm i standardów - informuje nas dyrektor zarządzający w Techplast Sp. z.o.o. Dawid Saferna.


Techplast, jako pierwsza firma rozpoczęła budowę zakładu w strefie przy ulicy Biała Droga w Andrychowie. Aktualnie firma zatrudnia około 52 pracowników i ta liczba cięgle się zwiększa. Nowy zakład został zaprojektowana do możliwości zatrudnienia około 150 osób.

- Wzrost zatrudnienia będzie zależny od zainteresowania naszymi produktami, które z biegiem czasu robi się coraz większe. Firma Techplast jest firmą rodzinną, bardzo związaną z lokalną społecznością. Dodatkowo wykwalifikowana kadra pracownicza pochodzi z pobliskich miejscowości i uważamy, że nowa lokalizacja powinna umożliwić im łatwiejszy dostęp do nowego zakładu. A najważniejszym powodem, dla którego budujemy właśnie w tym miejscu jest piękna panorama Andrychowa - informuje D. Saferna.

Planowany termin zakończenia prac to początek roku 2023. Koszt budowy oszacowany jest na ok 20.mln zł. Finansowanie odbędzie się częściowo ze środków UE oraz głównie poprzez kredyt z udziałem Andrychowskiego Banku Spółdzielczego.

- Jak wiadomo posiadamy jeszcze jedną działkę w strefie inwestycyjnej, która sąsiadują z obecnie zabudowywaną od strony północnej. W przyszłości planujemy na jej terenie wybudować centrum wodorowe, którego głównym zadaniem będzie prowadzenia działań rozwojowych związanych z magazynowaniem wodoru pod wysokim cienieniem - dodaje Dawid Safena.

Techplast Andrychów
foto: materiały firmy

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

zdzislaw, 22.04.2021 00:13

Na tym osuwisku jeszcze się nie da nic budować. Chyba, że ma się zawalić. Burmistrz już drży. Panie Żak niech się pan przyzna do tej porażki.

Lolipop, 21.04.2021 22:25

Trzymam kciuki, szczerze. A pół żartem szkoda, że inwestycja nie Wieprzu, na pewno by się władza zgodziła by postawić firmę centralnie między jakimś osiedlem domkow jednorodzinnych... A co tam, ważne że koło siebie już nie ma miejsca... Na pewno jest jeszcze gdzies zakątek tak uroczy, że można tam jakiegoś molocha postawić... By żyło się lepiej...