reklama

Ludzie listy piszą. Spór posła z wojewodą o sytuację w wadowickiej służbie zdrowia

Polityka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 21.04.2021 10:25, DK
Dramat wadowickiej służby zdrowia i spór pomiędzy posłem a wojewodą.
Ludzie listy piszą. Spór posła z wojewodą o sytuację w wadowickiej służbie zdrowia
Poseł Koalicji Obywatelskiej Marek Sowa ujawnił jeden z listów, jaki napisała do niego zbulwersowana postawą wadowickich rządzących 69-letnia kobieta.

List otwarty, którego adresatem jest Bartosz Kaliński, zawiera mnóstwo pejoratywnie nacechowanych uwag do działań władz Wadowic, które zdaniem kobiety - nic nie robią, aby sytuacja epidemiologiczna w regionie się zmieniła. Zarzuca burmistrzowi brak wsparcia dla szpitala, oskarża kierownictwo o brak odpowiednich działań. Wspomina, że prywatne lecznice są świetnie zorganizowane i prężnie działają w dobie pandemii.


Kobieta pisze: Zapewniono mnie, że po otrzymaniu e-skierowania, będę mogła umówić się na szczepienie w wybranym przeze mnie punkcie szczepień i wybranym przeze mnie terminie. 9 marca 2021 otrzymałam informację o 3 możliwych terminach szczepień w Krakowie (czyli ktoś wybrał mi miejsce i termin) (...). 8 kwietnia 2021 wyznaczono mi następne terminy- w Krakowie, Krynicy Zdrój i Limanowej. Informując mnie jednocześnie, że zaszczepienie w Wadowicach jest niemożliwe.
A wie pan dlaczego? Bo w Wadowicach szczepieniami zajmują się tylko dwie prywatne przychodnie i jeden lekarz ginekolog"

Poseł Marek Sowa twierdzi, że takich listów otrzymuje dziennie dziesiątki.

- Od seniorów lub ich krewnych codziennie dowiadujemy się, jak niewydolny jest system opieki zdrowotnej pod rządami PiSu. Fakt, może nigdy nie było najlepiej, ale czas pandemii uwypuklił wszystkie problemy służby zdrowia, od braku kadry począwszy. Do problemów z dostępnością do specjalistów, doszły problemy ze szczepieniem - pisze na swoim facebookowym profilu poseł. - List od seniorki i odpowiedź Wojewody powinien przeczytać każdy, ale w szczególności tzw. zwolennicy „dobrej zmiany” (choć w rzeczywistości to skorumpowana i zepsuta zmiana).

Poseł poinformował również, że odpowiedź wojewody jest bulwersująca.

- Pragnę stwierdzić, że podejmowane przez Pana działania nie mają charakteru merytorycznego, a są jedynie nieudolną próbą podejmowania populistycznych działań politycznych - napisał w odpowiedzi do posła Marka Sowy Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 21.04.2021 13:49

@ kyfy Do złego mechanika nikt nie przyjdzie do szpitala musisz iść albo cię zawiozą.Żadne stanowisko w powiecie nie jest obsadzone inaczej niż politycznie stad wersja ze BB to PO jest nieprawdziwa bo bez zgody regionu PIS nie wygrałaby tego konkursu.Co do służby zdrowia to wszyscy działają na korzyść tylko ze to działa jak działa czyli praktycznie nie działa.Po prostu to gorący kartofel.O wyczynach wojewody wiem właśnie przy okazji tych werbunkow na tymczasowy i zabezpieczenia województwa.Kiedy przychodzi nakaz a w radiu jest ze dobrowolnie .

kyfy, 21.04.2021 12:20

Pani Bulanowska wykończyła szpital uniwersytecki teraz wykańcza wadowicki a opcje polityczne nie mają z tym nic wspólnego.Czy jak jedziemy naprawiać samochód pytamy mechanika na kogo głosował ?

Zakolog, 21.04.2021 11:40

@cath - Nie znam tego młodego wojewody, jedyne co wiem, to jego skłonność do celebracji i pożegnań medyków, którym wydał nakazy pracy do szpitali, czym odciąga potrzebną kadrę od chorych na oddziałach. Ale również dostrzegam uczestnictwo w kongresach anestezjologicznych i nawet zabieranie na nich głosu, co Jego zramolałym poprzednikom nigdy się się nie zdarzało. Oczywiście, że PO i PiS w równym stopniu odpowiadają za zapaść ochrony zdrowia, ale przynajmniej ci z PiS się tym nie chwalą, jak nasz wieloletni działacz Sowa !

cath, 21.04.2021 10:26

A Kmita? Tragedia

cath, 21.04.2021 10:24

Przyganiał kocioł garnkowi. @ Zakolog Kulig te idealny nie był.

Zakolog, 21.04.2021 10:15

Panie Sowa, pan jaja sobie robi z emerytek. Może przypomni Pan emerytkom, z czyją pomocą rozwalono Szpital Uniwersytecki, tak że do dziś nie może się pozbierać. Pan szukasz specjalistów ? SU ich nie ma bo powyrzucaliście najlepszych, pozostawiając jakieś medyczne bidy. Zwolniliście dr Kuliga i przyjęliście Basie Bulanowską wybitnego managera zdrowia waszego układu. A może przypomni pan jak nawet architekci tego bubla za miliard dwieście przy ul. Jakubowskiego pozwali „was” i wypłacono im ponad milion odszkodowania. Wy z PO o szpitalnictwie macie takie pojęcie jak burmistrz Andrychowa o geologii i transporcie miejskim.