reklama

Kiedy otwarcie restauracji, szkół, siłowni? Kiedy wrócą wesela?

, Gospodarka, Wiadomości, 20.04.2021 12:11, foto: pixabay
Minister zdrowia zabrał głos w tej sprawie.
Kiedy otwarcie restauracji, szkół, siłowni? Kiedy wrócą wesela?
- Być może w maju przywrócona zostanie możliwość organizacji wesel, w ograniczonym zakresie, z limitem na początek w okolicach 25 osób - stwierdził we wtorek (20.04) w radiu Zet minister zdrowia Adam Niedzielski.


Zapowiedział, że w dalszej kolejności odmrażanie będą usługi (m.in. salony urody), handel wielkopowierzchniowy, hotele, a na końcu - restauracje i siłownie. Są szanse, że nastąpi to w maju.

Minister dodał, że dla rządu w pierwszej kolejności priorytetem jest przywrócenie edukacji, a więc na początek powrót do szkół uczniów klas I-III. Zdaniem ministra "jest szansa", że przed końcem roku do szkół wrócą także starsi uczniowie.

Pytany o zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu, minister A. Niedzielski stwierdził, że "musi być mała częstotliwość występowania wirusa i można się tego spodziewać bliżej końca maja".

W środę (21.04) rząd ma ogłosić co dalej z aktualnie obowiązującymi obostrzeniami. Prawdopodobnie restrykcje stopniowo będą łagodzone, ale na razie w wybranych województwach, w których notowanych jest najmniej zakażeń koronawirusem.

źródło: Radio Zet

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy