reklama

32-letni kierowca zatrzymany. Złamał sądowy zakaz, jest podejrzany o jazdę po pijanemu

, Na sygnale, Wiadomości, 21.04.2021 09:47, red
Kierowca podejrzany o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami
32-letni kierowca zatrzymany. Złamał sądowy zakaz, jest podejrzany o jazdę po pijanemu
Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali 32 – letniego kierowcę podejrzanego o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami.

Jak informuje policja, do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór (16.04). Po godzinie 20.00 policjanci otrzymali zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112, dotyczące pijanego kierowcy. Z relacji zgłaszającej, która kierowała innym pojazdem wynikało, że nietrzeźwy mężczyzna wsiadł do samochodu marki Peugeot i odjechał z parkingu jednego ze sklepów spożywczych w Witkowicach w gminie Kęty.


We wskazany rejon natychmiast ruszył jeden z patroli. Policjanci poszukiwanego peugeota odnaleźli na posesji w jednej z miejscowości gminy Kęty.

Policjanci ustalili, że kierował nim 32 – latek nie posiadający stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,9 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że Sąd Rejonowy w Oświęcimiu w 2019 roku orzekł wobec niego zakaz kierowania do 2022 roku. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny. Za złamanie zakazu kierowania grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

- Szczególne podziękowania za prawidłową reakcję, należą się zgłaszającej, która dbając o bezpieczeństwo, zareagowała i powiadomiła policjantów. W ten sposób pomogła wyeliminować kolejnego drogowego przestępcę stwarzającego duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego - Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 21.04.2021 11:25

kolejny punkt ściemy w Roczynach