reklama

Powstają masowe punkty szczepień w regionie [FOTO]

Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 20.04.2021 16:20, PG
Kęty i Wadowice.
Powstają masowe punkty szczepień w regionie [FOTO]

W hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętach trwają przygotowania na potrzeby Powszechnego Punktu Szczepień, który niebawem tam zostanie uruchomiony.

Punkt przygotowuje gmina Kęty wraz z Gminnym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Kętach. Jak poinformował urząd, na płycie hali ustawiono już stanowiska do szczepień. Przygotowano także miejsca do obsługi pacjentów oraz wyznaczono strefy komunikacyjne.

Gdy wszystko będzie gotowe, miejsce to musi jeszcze skontrolować Narodowy Fundusz Zdrowia. Następnie wszyscy będą oczekiwać na dostawę szczepionek. Punkt ten będzie obsługiwał 400 osób na dobę. Będzie jednym z dwóch masowych punktów w powiecie oświęcimskim (drugi ma być zorganizowany na lodowisku w Oświęcimiu).


Również Wadowickie Centrum Kultury przygotowuje się na organizację Powszechnego Punktu Szczepień, które ma ruszyć w jeszcze w kwietniu. Za zespół szczepiący ma odpowiadać NeuroCentrum Wadowice.Póki co, w powiecie oświęcimskim wykonano 21 tys. szczepień a w powiecie wadowickim - 19 tys. .

foto: UG Kęty, UM Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 20.04.2021 18:23

https://www.youtube.com/watch?v=1CLWZSabTc8&ab_channel=WatchersClub masowe punkty szczepień i pandemia w tajlandii