reklama
reklama

Jakie imię dla niedźwiedzia?

MAGAZYN, Wiadomości, 24.05.2021 08:05,
Chodzi po okolicznych lasach i “uwielbia kukurydzę”.
Jakie imię dla niedźwiedzia?

Gminny Ośrodek Kultury Promocji Turystyki i Sportu gminy Bystra-Sidzina w powiecie suskim informuje, że w gminie pojawił się niedźwiedź. Chodzi po okolicznych lasach i “uwielbia kukurydzę”.

A jakie mu nadamy imię??? Prosimy o propozycje. Najlepsze propozycję nagradzamy… słoiczkiem miodu!!! – pisze ośrodek kultury na profilu facebookowym.
Przy spotkaniach z niedźwiedziem trzeba zachować ostrożność. Spacerując po lesie, najlepiej rozmawiać - zwierzę potrafi usłyszeć głos człowieka nawet z 2 kilometrów i raczej unika spotkania z człowiekiem. Niedźwiedzie są wszystkożerne, zjadają ryby, gryzonie, ptaki, owoce, nasiona a nawet dżdżownice czy ślimaki.

Jednak zdarzają się sytuacje ekstremalne, kiedy to z braku produktów naturalnych, może zbliżać się do domostw i atakować bydło, drób itp. Gdy zauważymy niedźwiedzia należy spokojnie oddalić się. Pod żadnym pozorem nie wolno iść w jego stronę. Trzeba pamiętać, że niedźwiedź też boi się człowieka i najczęściej schodzi nam z drogi.

foto: Kulturalnie Bystra-Sidzina

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy