reklama
reklama

Czego andrychowianie życzą swoim mamom? [SONDA]

MAGAZYN, Wiadomości, 26.05.2021 14:20,
W środę (26.05) poprosiliśmy andrychowian o złożenie życzeń dla mam.
Czego andrychowianie życzą swoim mamom? [SONDA]

W środę (26.05) poprosiliśmy Andrychowian o złożenie życzeń dla mam. Dzień Matki obchodzony jest na całym świecie, ale w różnych dniach.
W Polsce święto obchodzone jest 26 maja.

Początki święta sięgają czasów starożytnych - kultem otaczano wtedy matki-boginie, symbole płodności i urodzaju. W późniejszych czasach cesarstwo rzymskie przyjęło chrześcijaństwo i tym samym zabroniono wyznawania innych bogów.

Zwyczaj ten powrócił w siedemnastowiecznej Anglii pod nazwą "Niedziela u matki". Początkowo co roku w czwartą niedzielę postu odprawiano modły w najbliższej katedrze. W zwykłe niedziele odbywały się one w pobliskich kościołach. Dzień, w którym obchodzono to święto, był wolny od pracy.(źr.wikipedia)

Zobaczcie nasz materiał, w którym wzięli udział także podopieczni fundacji Promyczek.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy