reklama

Po zaledwie jednym dniu zmiana na ważnym stanowisku. Poszło o wpisy w internecie?

, Polityka, Wiadomości, 20.01.2022 13:03, red
Dominika Długosz ważne stanowisko pełniła tylko jeden dzień. Poszło o polityczne wpisy w internecie?
Po zaledwie jednym dniu zmiana na ważnym stanowisku. Poszło o wpisy w internecie?

Zaledwie wczoraj, 19 stycznia, dr inż. arch. Dominika Długosz została powołana na stanowisko Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Już... nim nie jest.

Media informują, że Dominika Długosz w czwartek "została odwołana".


- Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy do odwołania Dominik Długosz przyczyniły się jej polityczne wpisy w mediach społecznościowych. Udostępniała w nich m.in. tekst, który zatytułowano „Słowo ojczyzna cuchnie mordem”. Udostępniała również kontrowersyjne grafiki i komentarze dotyczące rządzących obecnie w Polsce oraz Kościoła - pisze Dziennik Polski.

Oficjalny przekaz jest taki:

"dr inż. arch. Dominika Długosz z powodów osobistych złożyła rezygnację ze stanowiska" - czytamy w komunikacie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Od czwartku (20.01) obowiązki Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków będzie pełnić Joanna Florkiewicz-Kamieniarczyk

- Na wniosek Generalnego Konserwatora Zabytków, wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego, dr. Jarosława Sellina wojewoda małopolski Łukasz Kmita powołał Joannę Florkiewicz-Kamieniarczyk na pełniącą obowiązki Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków po tym, jak dr inż. arch. Dominika Długosz z powodów osobistych złożyła rezygnację ze stanowiska

- informuje urząd wojewódzki.

Joanna Florkiewicz-Kamieniarczyk jest wieloletnią dyrektor Wydziału Rewaloryzacji Zabytków Krakowa i Dziedzictwa Narodowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. Z wykształcenia jest historykiem sztuki. Całe swoje zawodowe życie związała z rewaloryzacją krakowskich zabytków. W okresie kierowania przez Joannę Florkiewicz-Kamieniarczyk Wydziałem Rewaloryzacji Zabytków Krakowa i Dziedzictwa Narodowego od 2009 roku jednostka ta obsłużyła i rozliczyła ponad 1600 zadań konserwatorskich, restauratorskich i budowlanych w obiektach zabytkowych Krakowa objętych finansowaniem z Narodowego Funduszu Rewaloryzacji Zabytków Krakowa, a w wielu przypadkach także z innych źródeł krajowych i funduszy europejskich. W uznaniu zasług na rzecz ochrony dziedzictwa narodowego i odnowy zabytków Krakowa prezydent RP Andrzej Duda odznaczył dyrektor Joannę Florkiewicz-Kamieniarczyk Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Z kolei dr inż. arch. Dominika Długosz pracuje w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Krakowie od 12 lat. Pracę w WUOZ rozpoczęła od stanowiska inspektora ds. zabytków nieruchomych. Od 2018 r. zajmowała stanowisko zastępcy małopolskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków.

foto: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 25.01.2022 18:14

@FF Homo sovieticus

FeelFree, 25.01.2022 10:50

https://www.google.pl/amp/s/jacextudzinski.com/2020/09/19/co-mial-na-mysli-nietzsche-piszac-kiedy-patrzysz-w-otchlan-ona-patrzy-na-ciebie/amp/

FeelFree, 25.01.2022 10:49

@Zakolog - taki link 4you

FeelFree, 24.01.2022 11:30

@cath - i jak to rozumiesz? dlaczego tak jest? jak sądzisz?

cath, 24.01.2022 10:14

Ciekawe ze ci którzy walczyli z komuna( nie wszyscy vide Piotrowicz) teraz odtwarzają ja na potęgę.I tak samo powołują się na demokracje i praworządność

FeelFree, 20.01.2022 14:48

"Ze wszystkich możliwych rodzajów cenzury uznaję tylko jeden. Cenzurę na głupotę." Stanisław Lem [tł. z rosyjskiego]

FeelFree, 20.01.2022 14:47

@mamNewsa - Из всех возможных видов цензуры я признаю лишь один. Цензуру на глупость. (Монолог в конце тысячелетия, 1990)

FeelFree, 20.01.2022 14:43

Wersja dla osób z małą ilością czasu na czytanie, o Krystynie Starczewskiej: "W 1958 r. ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim i rozpoczęła pracę nauczycielki w szkole podstawowej. Nie było jej łatwo zaakceptować zasady panujące w szkole, więc w następnej pracy, w liceum im. Słowackiego, wprowadziła nowe zasady, umożliwiające dyskusję. Była także opiekunką koła filozoficznego. Otwartość promowana przez Krystynę Starczewską „zemściła się” w 1967 r., kiedy na egzaminie maturalnym dwie uczennice napisały nieprawomyślne prace dotyczące patriotyzmu socjalistycznego. „Jedna napisała (…) o tradycjach chrześcijańskich Polski i Europy i o tym, dlaczego dochodzi do wojen. Powołała się na lektury. Piękna praca o zakorzenieniu. Zaczęła tą pracę od słów polskich biskupów, które wtedy były bardzo potępiane, „wybaczamy i prosimy o wybaczenie”. Ona to zrobiła jako motto i potem pięknie o tych tradycjach. (…) Druga (..) zaczęła swoją pracę od zdania, „słowo ojczyzna, czy to w ataku, czy to w zagrożeniu, zawsze cuchnie mordem”. Uzasadniała (…), że patriotyzm jest zgubną ideą, bo wywołuje przywiązanie tylko do swoich, nienawiść do obcych”. Sekretarz Partii zażądał ocen niedostatecznych – kiedy Krystyna Starczewska odmówiła, została zwolniona bez prawa zatrudnienia w innej placówce. Rozpoczęła więc studia doktoranckie na filozofii na Uniwersytecie Warszawskim."

FeelFree, 20.01.2022 14:41

https://www.newsweek.pl/krystyna-starczewska-co-czeka-polska-szkole-wywiad/xl0n34y

FeelFree, 20.01.2022 14:41

https://www.pametnaroda.cz/pl/starczewska-krystyna-20140728-0

FeelFree, 20.01.2022 14:39

Czyli, że ta Pani została uznana, za zagrożenia dla obecnej władzy? No to bardzo się muszą już bać jej utraty... znaczy władzy, czują, że to blisko. Warto sprawdzić jakie brzmienie, kontekst i znaczenie miał pierwotnie przywołany cytat o ojczyźnie. Bo bez tego można odnieść mylne wrażenie. Szczerze mówiąc nie znałem go. Zakładam więc, że nie cały Naród go zna. Pozwolę sobie więc wkleić dwa ciekawe linki... i oczywiście coś z Lema. @Rysiek - tak. Władza spolaryzowała społeczeństwo, a to zawsze rodzi radykalizację. Za komuny radziliśmy sobie z tym podobno plotkami i żartami politycznymi właśnie; między innymi.

FeelFree, 20.01.2022 14:14

"Nie ma wiecznych imperiów i nie trzeba tu proroctw - trzeba tylko cierpliwości."

Rysiek, 20.01.2022 13:57

art. 54 polskiej Konstytucji ,, każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji ,, , art, 60 ,, obywatele polscy maja prawo dostępu do służby publicznej na jednakowych zasadach ,, . Partyjna nomenklatura z czasów PRL wróciła .