reklama
reklama

Będzie nowy chodnik przy ruchliwej drodze

Gospodarka, Wiadomości, 21.01.2022 08:05, eł

Na razie podpisana została umowa na zaprojektowanie trotuaru.

Będzie nowy chodnik przy ruchliwej drodze

Nieprędko jeszcze nastaną czasy, gdy wszędzie tam, gdzie to jest potrzebne, powstaną chodniki. Ale powoli ich przybywa. Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński pochwalił się krokami, które podjął, by doprowadzić do budowy kolejnego, tym razem w Kleczy Dolnej.

Budowa nowego odcinka chodnika planowana jest od skrzyżowania za młynem w Kleczy Dolnej, wzdłuż drogi prowadzącej w kierunku dworu, na terenie którego mieści się obecnie Interaktywne Centrum Pszczelarstwa Apilandia i Przedsiębiorstwo Pszczelarskie Tomasz Łysoń. Starsi mieszkańcy Kleczy nazywają to miejsce POM-em, bowiem niegdyś znajdował się tam Państwowy Ośrodek Maszynowy. Trotuar będzie miał długość około 400 metrów i zostanie doprowadzony do skrzyżowania z drogą wiodącą do przysiółka Zarąbki.

- Przedsiębiorstwo Pszczelarskie zatrudnia ponad ćwierć tysiąca pracowników. Wielu z nich chodzi do pracy właśnie tym odcinkiem drogi, docierając z sąsiednich domów bądź okolicznych przystanków. Nowy chodnik znacznie poprawi bezpieczeństwo. I połączy się z istniejącym chodnikiem prowadzącym w stronę kościoła i szkoły w Kleczy Dolnej. Projektowanie tej inwestycji i załatwianie wszelkich pozwoleń budowlanych potrwa do końca tego roku. W kolejnym planujemy rozpoczęcie budowy – zapewnia burmistrz Bartosz Kaliński.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy