reklama
reklama

Ruszyła nowa inwestycja. Ten dom zniknie z powierzchni ziemi

Gospodarka, Wiadomości, 18.01.2022 07:30, eł

Powstanie kawałek nowej drogi, ścieżka rowerowa i rondo.

Ruszyła nowa inwestycja. Ten dom zniknie z powierzchni ziemi

Jak już informowaliśmy, ul. Spółdzielców w Wadowicach, która obecnie jest ślepą przecznicą alei Wolności, zostanie rozbudowana. Po zakończeniu inwestycji będzie można nią dojechać do alei Matki Bożej Fatimskiej. Ruszyły już prace przygotowawcze. Całe przedsięwzięcie ma potrwać do końca roku.

- Jeszcze w tym tygodniu rozebrany zostanie stary, opustoszały budynek mieszkalny. Później na skrzyżowaniu alei Matki Bożej Fatimskiej z ulicą Poprzeczną rozpocznie się budowa ronda, z którego pobiegnie nowy odcinek drogi aż do ul. Spółdzielców i al. Wolności. Wzdłuż drogi wybudujemy chodniki, oświetlenie i nową ścieżkę rowerową – informuje burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Średnica zewnętrzna ronda na skrzyżowaniu ul. Poprzecznej z aleją Matki Bożej Fatimskiej wyniesie 22 m. Środkową wyspę otoczy jezdnia szeroka na 7 m. Nowy odcinek drogi, który połączy ul. Spółdzielców z tym rondem, będzie miał szerokość 5 m i długość nieco ponad ćwierć kilometra.


Foto: Facebook/Bartosz Kaliński

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy