reklama
reklama

Starostwo ma spory problem z doprowadzeniem do budowy sal w Andrychowie i Wadowicach

Gospodarka, Wiadomości, 17.01.2022 09:47, eł

Powiat musi wysupłać prawie sześć dodatkowych milionów złotych albo unieważnić kolejny już przetarg.

Starostwo ma spory problem z doprowadzeniem do budowy sal w Andrychowie i Wadowicach

W przyszłym tygodniu zarząd powiatu wadowickiego podejmie ważną decyzję w sprawie budowy hal sportowych przy liceum w Andrychowie i tak zwanym „mechaniku” w Wadowicach. Odbył się już kolejny przetarg na realizację obu tych inwestycji, ale jego wyniki, podobnie, jak poprzednich, pozostawiają sporo do życzenia. Chodzi o kwoty, na jakie obie inwestycje wycenili oferenci.

Halę przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach (potocznie zwanego "mechanikiem") chce budować aż 7 firm. Najtańsza opiewa na kwotę 13,7 mln zł, najdroższa jest o ponad 4 mln zł wyższa. W przypadku obiektu przy I Liceum Ogólnokształcącym w Andrychowie rozpiętość cen sięga od 15,8 mln zł do 18,9 mln zł. Tymczasem władze powiatu zarezerwowały na budowę pierwszej z tych hal 11,7 mln zł, a drugiej - 12 mln zł. Brakuje im blisko 6 mln zł, aby zrealizować obie inwestycje po najtańszych cenach proponowanych przez oferentów.

- W związku z tym mamy dwa wyjścia, albo unieważnić przetarg z uwagi na to, że wartość najniższych ofert przekracza kwotę, jaką powiat zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, albo szukać pieniędzy. Jak na razie, zarząd nie zdecydował, w którym kierunku pójdziemy. Myślę, że na dniach zostanie podjęta decyzja. Jeśli zarząd postanowi rozstrzygnąć przetarg, konieczne będzie zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu i decyzja radnych, czy dołożą brakujące środki – informuje wicestarosta Beata Smolec.

Na zdjęciu pod nagłówkiem wnętrze istniejącej sali gimnastycznej przy andrychowskim LO.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy