reklama

Starostwo ma spory problem z doprowadzeniem do budowy sal w Andrychowie i Wadowicach

, Gospodarka, Wiadomości, 17.01.2022 09:47, eł

Powiat musi wysupłać prawie sześć dodatkowych milionów złotych albo unieważnić kolejny już przetarg.

Starostwo ma spory problem z doprowadzeniem do budowy sal w Andrychowie i Wadowicach

W przyszłym tygodniu zarząd powiatu wadowickiego podejmie ważną decyzję w sprawie budowy hal sportowych przy liceum w Andrychowie i tak zwanym „mechaniku” w Wadowicach. Odbył się już kolejny przetarg na realizację obu tych inwestycji, ale jego wyniki, podobnie, jak poprzednich, pozostawiają sporo do życzenia. Chodzi o kwoty, na jakie obie inwestycje wycenili oferenci.

Halę przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach (potocznie zwanego "mechanikiem") chce budować aż 7 firm. Najtańsza opiewa na kwotę 13,7 mln zł, najdroższa jest o ponad 4 mln zł wyższa. W przypadku obiektu przy I Liceum Ogólnokształcącym w Andrychowie rozpiętość cen sięga od 15,8 mln zł do 18,9 mln zł. Tymczasem władze powiatu zarezerwowały na budowę pierwszej z tych hal 11,7 mln zł, a drugiej - 12 mln zł. Brakuje im blisko 6 mln zł, aby zrealizować obie inwestycje po najtańszych cenach proponowanych przez oferentów.

- W związku z tym mamy dwa wyjścia, albo unieważnić przetarg z uwagi na to, że wartość najniższych ofert przekracza kwotę, jaką powiat zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, albo szukać pieniędzy. Jak na razie, zarząd nie zdecydował, w którym kierunku pójdziemy. Myślę, że na dniach zostanie podjęta decyzja. Jeśli zarząd postanowi rozstrzygnąć przetarg, konieczne będzie zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu i decyzja radnych, czy dołożą brakujące środki – informuje wicestarosta Beata Smolec.

Na zdjęciu pod nagłówkiem wnętrze istniejącej sali gimnastycznej przy andrychowskim LO.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy