reklama
reklama

Na co chcą zdobyć pieniądze mieszkańcy naszego regionu? Nietuzinkowe zbiórki w Internecie

MAGAZYN, Wiadomości, 19.01.2022 21:00, eł

Pomysły są różne.

Na co chcą zdobyć pieniądze mieszkańcy naszego regionu? Nietuzinkowe zbiórki w Internecie

Ludzie, którym brakuje pieniędzy na jakiś cel, a bardzo chcą je zdobyć, mają dziś różne sposoby na ich pozyskanie. Niekoniecznie muszą w tym celu harować nad siły, pracować na dwa etaty czy regularnie brać nadgodziny. Mogą po prostu założyć zbiórkę internetową, nagłośnić ją i czekać, aż zaczną spływać pieniądze. O ile zaczną, bo nie zawsze się to zdarza.

Wiele serwisów crowdfundingowych umożliwia zbieranie pieniędzy na dowolny cel. Nie tylko na leczenie, rehabilitację czy odbudowę zniszczonego domu, ale również na wszelkiego rodzaju zachcianki, na przykład wymarzony wyjazd wakacyjny czy upragniony prezent urodzinowy lub imieninowy. Niektórzy zadziwiają inwencją w wymyślaniu nietuzinkowych zbiórek.

Na portalu zrzutka.pl można znaleźć zestawienie takich niezwykłych pomysłów. Na przykład trzej badacze twierdzą, że okryli nieznany dotąd biegun zimna Polski i chcą zdobyć pieniądze na zakup sprzętu, który umożliwi im zbadanie jego mikroklimatu. Inna nietypowa zbiórka ma na celu uratowanie życia... krowy hermafrodyty, której właściciel chce ją oddać na rzeź, żeby nie „kłuła w oczy” swą odmiennością.

A jakie niecodzienne zbiórki wymyślili mieszkańcy naszego regionu? Młody człowiek z Zawadki chce poprosić ukochaną o rękę w niezwykłej scenerii. „Planuję zabrać moją dziewczynę w podróż jej marzeń i oświadczyć się jej w Japonii, niestety ciężka sytuacja finansowa i słabe zarobki mi w tym nie pomagają” - napisał z opisie zbiórki. Inny mężczyzna założył zrzutkę na... kremówki. Chciałby zebrać ponad 2000 zł, by zabrać rodzinę do Wadowic i posmakować papieskiego specjału.

Do niebanalnych zbiórek można też zaliczyć inicjatywy, o których już pisaliśmy. Nietypowe, ale zorganizowane w szczytnym celu. Jedna to zrzutka założona przez Elżbietę Kurek na utworzenie kociego hotelu w Brodach koło Kalwarii Zebrzydowskiej, w którym będzie też miejsce na ratowanie porzuconych, niechcianych kociąt. Zbiórka na ten cel odbywa się tutaj. Drugą ciekawą zrzutkę w ważnym celu utworzył Radosław Banaś z Wadowic. Mężczyzna zbiera pieniądze na doposażenie Straży Rybackiej działającej nad Skawą (link do zrzutki).

Foto: Pixabay

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zibi33, 20.01.2022 07:12

po prostu dramat