Kto obiecał powrót dyżurów świątecznych do Andrychowa teraz musi się tłumaczyć

, Polityka, Wiadomości, 28.03.2019 20:30, PG
Kampania wyborcza w andrychowskiej radzie miejskiej trwa w najlepsze.
Kto obiecał powrót dyżurów świątecznych do Andrychowa teraz musi się tłumaczyć

Podczas czwartkowej (28.03.) sesji Rady Miejskiej ze strony radnego Władysława Żydka padło zapytanie dotyczące powrotu drugiej, całodobowej karetki z lekarzem do Andrychowa oraz nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Zaznaczył, że kandydaci na burmistrzów w swoich kampaniach wyborczych obiecywali, że właśnie takie postulaty.

Przypomnijmy, że od kwietnia 2018 roku w Andrychowie stacjonują całodobowe typu „P” czyli z ratownikami na pokładzie. Wcześniej jedna z karetek była pojazdem typu "S", czyli z lekarzem ale dyżurowała tylko od 07:00-23:00.

Burmistrz Tomasz Żak stwierdził, że on takich rzeczy w kampanii nie obiecywał, więc się nie będzie wypowiadał. Radny Maciej Kobielus przyznał, że w kampanii wyborczej kontaktował się z lekarzami, którzy mieliby pomóc mu w zorganizowaniu całodobowej opieki w gminie, jeśli zostanie burmistrzem. Obecnie ci lekarze wycofali się z tego. Jednak radny Maciej Kobielus, jako kierownik Działu Pomocy Doraźnej i Transportu Sanitarnego w Wadowicach, wierzy w to, że nadal da się te dyżury w Andrychowie zorganizować i dalej działa w tej sprawie.

Radny dodał również, że w całym kraju panuje tendencja, aby wycofywać karetki z lekarzami, którzy są potrzebni m.in. w szpitalnych oddziałach ratunkowych, a zastępować je karetkami z ratownikami. Obecnie w powiecie wadowickim jest tylko jedna karetka typu „S”, a np. w powiecie oświęcimskim od 1 kwietnia nie będzie już żadnej takiej karetki.

Czy zainteresowanym uda się przywrócić dyżury świąteczne do Andrychowa? Będziemy informować na bieżąco.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

NIE bo NIE, 02.04.2019 19:12

NIE bo NIE , obiecało niech DAJE !

budyn77, 31.03.2019 10:52

"Pogotowie całodobowe i rondo turbinowe" - brawo wójt Zak!

barte, 30.03.2019 04:55

Typowe zachowanie dla radnego Kobielusa

cath, 29.03.2019 17:36

Stek bzdur.Moze ujawni z kim załatwiał bo znalezienie chętnych do pracy w opiece całodobowej graniczy z cudem czego dowodem są pobliskie Wadowice,Kety tez miały z tym problem.Podobnie całodobowe ambulatorium, dodatkowa karetka i inne obietnice z sufitu typowe zreszta dla kampanii wyborczej.Wtedy zreszta obiecanie gruszek na wierzbie nie stanowi większego problemu.Inna sprawa ze jak taki radny trafia do szpitala to pierwsze co mówi to nie nazwisko tylko ze jest radnym jakby to był czynnik ryzyka.

Bobek, 29.03.2019 09:57

Lekarze będą Was leczyć tylko wtedy kiedy Kobielus zostanie burmistrzem. Jeśli nie to nie będą Was leczyć. Jeśli dobrze oczywiście zrozumiałem bo głowa już popsuta od starości. To takie tendencje z bliskiego wschodu. Ociera się o terror? Tylko kto kogo to już nie wiadomo.

Ca-ro, 29.03.2019 05:39

Brawo nasi radni w 2018 padł rekord umieralności polaków po II wojnie swiatowe 440tys

kaczor, 29.03.2019 00:05

Dokładnie jest jak pisze pani poniżej. Żeby tego było mało w 2010 roku jeden pan obiecywał powrót pogotowia całodobowego do Andrychowa. Tak czy siak wszyscy do roboty! od Żaka po Kubienia bo jeśli gdzie indziej może być i to prowadzona także przez prywatne podmioty to u nas też. Ale do tego trzeba woli a nie "bitki" czy kolejnych wiceburmistrzów

Czarownica , 28.03.2019 23:04

Kochani Państwo z tego co pamiętam to wszyscy kandydaci na radnych i na burmistrza obiecywali opiekę całodobową i gdzie są wasze obietnice tak można wam wierzyć