reklama

Nielegalni pracownicy z Ukrainy w jednym z zakładów

, Na sygnale, Wiadomości, 28.03.2019 11:00, red
Otrzymali decyzję, że w ciągu 20 dni muszą opuścić Polskę.
Nielegalni pracownicy z Ukrainy w jednym z zakładów
W środę (27.03) funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem podczas kontroli legalności zatrudnienia w jednym z zakładów na terenie powiatu suskiego zatrzymali ośmiu nielegalnie pracujących ob. Ukrainy.

- Okazało się, że ośmiu spośród szesnastu poddanych kontroli cudzoziemców pracowało nielegalnie przy obróbce produktów żywnościowych. Cztery kobiety i czterech mężczyzn w wieku od 21 do 56 lat, wykonywało prace bez wymaganych zezwoleń na wykonywanie pracy w Polsce wydanych przez Wojewodę, oraz nie posiadało podpisanych umów z pracodawcą - informuje mł. chor. SG Michał Tokarczyk z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Jak dodaje, cudzoziemcy za nielegalne wykonywanie pracy zostali ukarani mandatami karnymi oraz Komendant Placówki SG w Zakopanem wydał decyzje zobowiązujące do opuszczenia Polski w terminie 20 dni. Dodatkowo cudzoziemcy zostali objęci rocznym zakazem ponownego wjazdu do wszystkich krajów strefy Schengen.

Natomiast w stosunku do przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie w sprawie nielegalnego powierzenie pracy cudzoziemcom, czyn ten zagrożony jest karą grzywny (art. 120 ust. 1 Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, kto powierza cudzoziemcowi nielegalne wykonywanie pracy podlega karze grzywny od 1000 zł do 30 000 zł.)
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

specnarz, 28.03.2019 13:18

Przedsiębiorca na każdym z nich "oszczędzał" 2-3 tys miesięcznie, jeśli pracowali 3 miesiące to i tak wyjdzie na swoje... nawet przy najwyższym wymiarze kary.

Jepetto, 28.03.2019 12:02

Ojoj