reklama
reklama

Kaczyński w Wadowicach o niszczeniu autorytetu papieża i tych, którym zawrócono w głowie [FOTO]

Polityka, Wiadomości, 12.11.2022 16:40, GM / foto: WB
Było sporo policji.
Kaczyński w Wadowicach o niszczeniu autorytetu papieża i tych, którym zawrócono w głowie [FOTO]

Na przyjazd Jarosława Kaczyńskiego do Wadowic sympatycy PiS z powiatu wadowickiego czekali od dawna. Choć sobotnie (12.11) spotkanie było z mieszkańcami, to nie można było na nie wejść „z ulicy”. Do sali kinowej WCK wchodziły tylko osoby, które wcześniej u któregoś z lokalnych działaczy PiS załatwili sobie „wejściówkę”.

Gościa z Warszawy pilnie strzegli ochroniarze i liczne siły policyjne. Przed Wadowickim Centrum Kultury zgromadziło się sporo przeciwników prezesa PiS. Skandowali różne hasła, a po kilkudziesięciu minutach zgromadzenie zostało przerwane "z powodów bezpieczeństwa". Wnioskowała o to policja, a decyzję podjęły władze Wadowic.W swoim przemówieniu Jarosław Kaczyński nawiązał do miasta, w którym przebywa, mówiąc autorytecie Jana Pawła II, który jest niszczony.

- Jan Paweł II jest dzisiaj w naszym kraju, w jego ojczyźnie, bardzo ostro i konsekwentnie atakowany - atakowany brutalnie, atakowany skrajnie niesprawiedliwie, atakowany za różne grzechy, które jednak nie były jego grzechami. (...) Jest niszczony jako wielki autorytet. Jest niszczony w wielkiej mierze dlatego, że jego postać wpisała się do polskiej historii, jak może żadna inna, ale także dlatego, że stała się częścią tej historii, częścią polskiej tożsamości i o to właśnie chodzi, żeby ten element polskiej tożsamości, fundament tożsamości związanej z chrześcijaństwem, podważyć, by w ten sposób zmienić nasz kraj, zmienić Polskę, by odrzucić wartości, na których opieraliśmy się, dzięki którym po prostu jesteśmy – mówił Kaczyński.


Odniósł się do także swojej wypowiedzi sprzed tygodnia o piciu kobiet przed 25 rokiem życia:
- Kiedy ja powiedziałem, że młode dziewczęta, takie do 25 lat, piją tyle, co ich rówieśnicy, a organizm mężczyzny i organizm kobiety inaczej reaguje na alkohol, mężczyźni są tutaj dużo odporniejsi, to naprawdę nie chciałem nikogo urazić. Chciałem tylko powiedzieć pewną prawdę o pewnym szkodliwym zjawisku (...) Bo jestem głęboko za 100-procentowym równouprawnieniem kobiet i mężczyzn, we wszystkich dziedzinach życia, ale to nie oznacza, że kobiety mają udawać mężczyzn, a mężczyźni kobiety – mówił.

W przemówieniu Jarosława Kaczyńskiego często osoby, które nie popierają PiS, określane były jako „lewica, lewactwo”. Apelował do swoich sympatyków na sali, o przekonywanie przed przyszłorocznymi wyborami tych „którym naprawdę zawrócono w głowie”.

- Droga do zwycięstwa jest naprawdę otwarta. Nie bójcie się, że oni mówią w telewizji, że już wygrali. Już nie raz to mówili, a przegrywali. (...) Musimy stworzyć Korpus Ochrony Wyborów. Wygraliśmy już dwa razy, ale tym razem będzie trudniej, bo to ostatni bój tamtej strony. Droga do zwycięstwa jest otwarta, potrzebny jest wysiłek. Zwyciężymy dla Polski – mówił Kaczyński.

Jako priorytet swojej partii wymienił: „zbrojenia i socjal”.
- Stawką przyszłorocznych wyborów jest normalność i jej brak, polityka socjalna i rozwoju, albo stawka godzinowa za pracę sprzed 2015 r. Zmierzamy do tego, by nie było różnic, by płace wzrastały - mówił J. Kaczyński.

Poniżej kilka wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego w Wadowicach (za twitter / pis)
- Tylko wtedy, gdy będziemy dobrze uzbrojeni będziemy bezpieczni. Niemcy chcą przewodniczyć w Europie, ale nie zapłacili nam odszkodowań za zbrodnie z czasów II wojny światowej. To jest sprawa naszej godności.

- Trudny czas kryzysu jest spowodowany wojną na Ukrainie. Ta wojna trwa 9 miesięcy i Ukraińcy odnoszą sukcesy. To oznacza, że trzeba budować silną armię i budować spójność, i gotowość Narodu do walki.

- Nie ulegliśmy strachowi i pokazaliśmy się z wielkiej strony. Przyjęliśmy miliony uchodźców bez obozów dla nich, bo zostali przygarnięci przez Polaków, samorządy, organizacje - wszystko z pomocą państwa.


- Na wprowadzone przez nas programy znaleźliśmy pieniądze. Nie podwyższyliśmy podatków, a je obniżyliśmy. Ograniczyliśmy rabunek kraju, który był częścią postkomunizm.

- Powstało wiele programów dla Polski gminnej i powiatowej. Do tego regionu trafiło ponad 1,4 mld zł. My dążymy do tego, żeby wyrównywać szanse. Chcemy zlikwidować wykluczenie komunikacyjne i by kultura się rozwijała.

- Naprawiliśmy polską gospodarkę. Podjęliśmy inwestycje takie, jak przekop #MierzejaWiślana, jak CPK, które są w dużej mierze realizowane ze środków państwowych firm.

W czasie kryzysu staramy się pomagać seniorom, bo jest to wyjątkowo wrażliwa grupa społeczeństwa. Podnosimy płacę minimalną, która przez lata była zahamowana.

- Przez lata likwidowano państwowe przedsiębiorstwa, dzieci chodziły głodne. Tej trudnej rzeczywistości Polacy doświadczyli za czasów L. Balcerowicz i D. Tusk. My w kryzysie wprowadziliśmy tarcze pomocowe.

- Nie będziemy walczyć z inflacją poprzez zwiększenie bezrobocia i zahamowania gospodarki. Władza musi robić wszystko, by Polacy po raz trzeci po roku 89. nie doświadczyli kryzysu.

- My uważamy, że środki od UE nam się należą, byliśmy elastyczni i walczymy o nie - jestem przekonany, że je dostaniemy. Ale to nie oznacza, że mamy opowiadać się za agendą antychrześcijańską.
Spotkanie trwało 1,5 godziny. Całość do obejrzenia poniżej.
W niedzielę Kaczyński ma spotkania w Bielsku-Białej (godz. 13:00) i Żywcu (godz. 16:00)


foto: WB
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

bot, 15.11.2022 23:51

https://encyklopedia.interia.pl/gwara-uczniowska/news-sprzedaj-twarz-po-co-ci-dwie-dupy,nId,2126169

mark7, 15.11.2022 22:34

Tylko jeden z komentarzy nawiązuje do tematu. Inne , jak zwykle mówią nie o meritum newsa lecz o kondycji intelektualnej autorów opinii. Nie daje im spokoju Tusk, Platforma Obywatelska , lub zablokowany Caps Lock . Ekonomista , niejaki Panda swą twórczość opiera na przekonaniu ,że gdy swe brednie napisze wielkimi literami , to automatycznie staną się bestsellerami . Inny wyznawca nazywa użytkownika ścierwem ,lub znawca problemów niemieckich tworzy rzeczywistość w której można by go było zapytać : Du bist Idiot , oder? Wracając do tematu newsa, autorytety są pojęciem względnym. Dla jednych był nim Hitler, a dla innych Jan Paweł sekundo, szef księdza z Porąbki i wielu podobnych szlachetnych kapłanów o podobnych zainteresowaniach. Nie chcę pisać że takie informację mam w d...e, napiszę że mnie nie interesują . Szalom Wyznawcy!!!!

tomekх, 13.11.2022 12:07

A potem się obudziłeś i pielucha pełna.

obserwator2012, 13.11.2022 08:35

Zostałem wylegitymowany przez jakiegoś anonimowego policjanta , bo zapytałem czy Ci co jeżdżą z wodzem też protestowali w Warszawie, tylko patrzeć jak będą wyprawy krzyżowe robić.Uwstecznione państwo-zacofane Wadowice-dziura w ziemi z Sądem i szpitalem.

Kola, 12.11.2022 21:57

Niemcy są politycznym kierownikiem, w Polsce i w innych krajach Europy Środkowej realizowany jest niemiecki projekt Mitteleuropa, który gospodarkom tych krajów wyznacza funkcje poślednie: mają być one trwałe niezdolne do konkurowania na żadnym polu z gospodarką niemiecką, a jedynie mają pełnić rolę uzupełniającą. Unia Europejska coraz bardziej upodabnia się do tworu o gospodarce centralnie sterowanej, z coraz głębszym interwencjonizmem państwowym, na czym najbardziej zyskują Niemcy.

tomekх, 12.11.2022 20:23

Tylko PAN Donald może przywrócić ład na tej ziemi i znowu dziad będzie dziadem a pan panem. I pamiętajcie że według mnie: 500+, 300+, 13 emerytura, 14 emerytura, bon wakacyjny, tarcze takie, tarcze owaki, dodatki węglowe, podwyżki wynagrodzeń, obniżki podatków, obniżenie wieku emerytalnego (kobietą o 7 lat), zerowy PIT dla młodych, rekordowa waloryzacja emerytur, zamrożenie cen prądu, MILIARDY ZŁOTYCH NA POMOC DLA PRYWACIARZY !!! itd. itd. itd. to czysta propaganda !!! A prawdą jest tylko to co mówi PAN Donald, Niemcy, Bruksela i TVN. Amen a nawet Amendt.

Delpiero, 12.11.2022 19:16

rzygać się chce tym pisiorstwem...

zorro, 12.11.2022 19:04

@tomekx ścierwo z PO zabrało głos

zorro, 12.11.2022 19:03

@

tomekx, 12.11.2022 18:54

Całe szczęście że za rok te pajace już nie będą rządzić

andrychowianin1, 12.11.2022 18:23

panda - firmy płacą podatki na socjal z którego ty się utrzymujesz

panda, 12.11.2022 18:12

CACH PRZEDSIĘBIORCY JAK NIE ROZUMIEJĄ WARUNKÓW NIECH SPADAJĄ

panda, 12.11.2022 18:10

JAK WIDZE TEGO GNOJA OD BRATA NIBY KSIĘDZA/TEŻ GNOJA/ TO BIERZE MNIE NA WYMIOTY.LUDZIE OPAMIETAJCIE SIE LEPIEJ NIE BEDZIE ,A JAK PRZYJDĄ ZŁODZIEJE Z PO,LEWICY ,ZSL,TO NASZE DZIECI ,WNUKI ZAPOMNĄ O DOBROBYCIE.JAK KTOŚ NIE POTRAFI GOSPODAROWAĆ SWOIMI FINANSAMI ZAWSZE BĘDZIE MIAŁ DEBET

cath, 12.11.2022 18:04

O dobijaniu przedsiębiorców cicho.

tomekх, 12.11.2022 18:03

Czyli jak ktoś z "lotnych brygad" chce wejść i krzyczeć "wypie......" albo "jeb.. PIS" to nie może ?