Działo się na sesji. Stawki za śmieci w górę

, Polityka, Wiadomości, 15.12.2016 16:00, PG
Opóźnione obrady, wezwanie policji, obawy burmistrza przed wejściem na salę obrad i w końcu przegłosowanie wyższych stawek za śmieci w gminie Wadowice. Te i inne rzeczy miały miejsce na sesji Rady Miejskiej w Wadowicach. Zobaczcie co jeszcze się działo i co uchwalono.
Działo się na sesji. Stawki za śmieci w górę

W czwartek (15.12.) w Wadowicach odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, dotycząca podjęcia budzących spore emocje, uchwał.

 

Rozpoczęcie sesji nie było jednak takie proste. Obrady opóźniły się o około pół godziny. Na sali sesyjnej pojawiła się znana blogerka, która niedawno spoliczkowała burmistrza Mateusza Klinowskiego. Mimo że na miejscu znajdowało się dwóch strażników miejskich burmistrz nie chciał wejść na salę sesyjną i wezwał policję. Jak powiedział przewodniczący Rady Robert  Malik: -Burmistrz obawia się wejścia na salę.

{widget_instagram}

 

Po 30 minutach burmistrz w końcu się odważył i wszedł na salę, by przedstawić radnym projekt uchwały dotyczący wyrażenia zgody na wystąpienie Gminy Wadowice ze spółki pod firmą Przedsiębiorstwo Komunalne „EKO” SP. z o.o. z siedzibą w Choczni.

 

Na początku siedmiu radnych wnioskowało, by wycofać głosowanie tej uchwały na tej sesji. Ten wniosek jednak przepadł. Potem burmistrz znalazł się w ogniu pytań.

 

W końcu radny Paweł Janas wniósł o imienne głosowanie. I tak się stało. Żaden radny nie poparł uchwały, która jest inicjatywą burmistrza Mateusza Klinowskiego, 12 było przeciw a 9 wstrzymało się od głosu. Tym samym uchwała o sprzedaży udziałów w spółce „EKO” przepadła.

 

Jak twierdzi burmistrz radni odrzucili jego inicjatywę i teraz oni muszą przedstawić sensowne rozwiązanie tej sprawy, takie by nie wyciągać pieniędzy od podatnikówi wkładać ich w prywatną spółkę. Jak powiedział: - sam jestem ciekaw tej inicjatywy.


Druga uchwała dotyczyła ustalenia stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Tutaj decyzja przeszła 10 głosami za, 9 radnych było przeciw a 2 wstrzymało się od głosu.

 

Tym samym oplata za śmieci w gminie Wadowice, od stycznia 2017 roku, wrośnie o prawie 50%. Nowa stawka wynosi 8,60zł miesięcznie od osoby (w przypadku segragacji). To duża podwyżka. Teraz opłata wynosi 5,70 zł.

 

Na koniec burzliwej sesji, przewodniczący Rady Robert Malik, chcąc załagodzić sytuację zaprosił wszystkich radnych na spotkanie wigilijne.

 

 

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

mocarz, 16.12.2016 22:33

@stan mam nadzieje przestałeś brać czerwone i wziąłeś niebieską dobrych snów w spokoju

aleocochodzi, 16.12.2016 20:54

roko szczere wyrazy współczucia dla ciebie i twojej rodziny.

stan, 16.12.2016 09:16

@mocarz - choć ukrywasz się pod pretensjonalną ksywą ,to ty jesteś skończonym błaznem i pajacem, zresztą jak wszystkie pis ...dzielce !

mocarz, 15.12.2016 23:17

ale bochater :) błazeństwo panie Klinowski ( nazwisko jeszcze z dużej litery)

roko, 15.12.2016 22:29

cwaniaczki wymeldowują dzieci i płacą mniej następni biznesmeni przywożą śmieci z firm do domu inni zaradni z firm podrzucają do bloków z bloków w dupie maja segregacje bo kto mnie złapie że nie segreguje ale krzyk że podwyżka polak katolik zaradny tylko wydymać drugiego lub państwo na podatkach pracownika ale w kościele w pierwszej ławce katoland tfu

rafi, 15.12.2016 20:12

Komentarz usunięty przez autora.

krisu78, 15.12.2016 18:32

W Andrychowie to mamy doczynienia z kpiną z ludzi. Władza mówią - trzeba znowu ponieść ceny bo pieniądzy nie starcza. Ludzie mówią - podwyżka była w 2015 roku, teraz znowu chcieli w 2016 a jak się nie udało w 2016 to spróbują w 2017? A może tak zgk i władza poszukała by innych rozwiązań niż sięganie do kieszeni ludzi? Panie burmistrzu Żak, panie prezesie zgk, który startowałes od Żaka w wyborach a po wyborach Żak dał cię na prezesa ZGK - jak sobie człowiek nie radzi na stanowisku to zawsze może zrezygnować. I tylko proszę bez szantażu, że jak nie będzie z kasy od ludzi to zabiorą z dróg. Trzeba poszukać innych rozwiązań (skoro gdzie indziej jest taniej to znaczy że da się) albo odejść a nie szantażować.

kaczor, 15.12.2016 18:19

ciekawe że ludzie związani z PO jakoś milczą za rządów kogo ta ustawa śmieciowa była przyjmowana. Ale ludzie wiedzą. Inna sprawa że w innych gminach jakoś tę ustawę potrafią realizować tak że jest taniej niż proponuje władza w Andrychowie. Gazeta krakowska pisała że jak przejdzie podwyżka proponowana przez Żaka i zgk będziemy mieć (razem z Chrzanowem) najdroższe śmieci w całej Małopolsce zachodniej. A gmin w Małopolsce zachodniej sporo. Jak widać można taniej. Ale klakierzy zakolandii będą kłamać.

kalafior, 15.12.2016 18:18

@rafi"Co to za burmistrz co unika baby,by nie dostac w pysk :" Taka "baba" to u nas w Andrychowie przydałaby się podczas trzeciego molestowania radnych o podwyżkę na śmieci.

igor12, 15.12.2016 18:17

Biedroniowi kochającemu inaczej a mówiąc po ludzku pedał...owi wchodził w pewne miejsce ale boi się samotnej kobiety ;-))) . . Wadowice - kto Wam wybrał tego pana na burmistrza ?

kalafior, 15.12.2016 18:07

@ barte, 2016-12-15 17:49:23 "kaczor i inni czy wy nie potraficie zrozumieć że a/ Wieprz to wieś , nie ma tam osiedli mieszkaniowych jak w Andrychowie (gdzie segregacja praktycznie leży i zatem koszty są wyższe/" Czy w pozostałych wsiach są osiedla mieszkaniowe ?Dlaczego więc mieszkańcy pozostałych wiosek płaca 8 zł ?Z tego co piszesz to wnioskuję aby mieszkańcy tych wiosek dostali wyrównanie i zwrot odsetek!

ssdssd, 15.12.2016 18:02

@barte Oni nigdy nie zrozumieją. To takie polskie lokalne bagienko jak w całej Polandii. Do nich nawet potwierdzone cyfry nie trafiają bo to spisek i nieudolność. Ci radni co głosowali na nie w podwyżkach będą za niedługo głosować za przerzuceniem pieniążków z remontów dróg na pokrycie dziury śmieciowej. Reforma reforma reforma tej ustawy to podstawa bo to jedna wielka patologia !!!

marcin1970, 15.12.2016 17:53

Na wsiach taniej. W niektórych dużych miastach też jest taniej. Dużo więcej zarabiają, mniej niż w Andrychowie (propozycja Żaka) płacą za śmieci. Klakierzy zakolandii dwoja się i troją. Ale tego co wyczynia się w Andrychowie jak widać usprawiedliwić bez kłamstwa nie potrafią klakierzy.

rafi, 15.12.2016 17:52

Komentarz usunięty przez autora.

barte, 15.12.2016 17:49

kaczor i inni czy wy nie potraficie zrozumieć że a/ Wieprz to wieś , nie ma tam osiedli mieszkaniowych jak w Andrychowie (gdzie segregacja praktycznie leży i zatem koszty są wyższe/ b/ wysypisko w Andrychowie jest nieczynne i śmieci z gm Andryhców lądują w Choczni i tam trzeba płacić za składowanie Czy to tak trudno zrozumieć że Andrychów po prostu ma wyższe koszty pozbywania się śmieci?

kaczor, 15.12.2016 17:30

W Wieprzu 5 zł, w Wadowicach 8,60 a w Andrychowie chcą podnieść do 11 złotych. "Oaza spokoju" do tego "lepiej rządzona". Pozdrowienia dla opłacanych klakierów zakolandii :)

asquit, 15.12.2016 16:17

w porównaniu do Wadowic, Andrychów jest oazą spokoju i w w dodatku o wiele lepiej rządzoną