reklama
reklama

Burmistrz Kęt zostanie wojewodą małopolskim?

Polityka, Wiadomości, 01.11.2023 08:00, eł
Ma na to niemałe szanse.
Burmistrz Kęt zostanie wojewodą małopolskim?

Łukasz Kmita, który dostał się do sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości, pożegnał się z fotelem wojewody małopolskiego. Na razie jego obowiązki pełni pierwszy wicewojewoda Ryszard Pagacz, ale jest to sytuacja tymczasowa. Zgodnie z przepisami wojewodę powoła nowy premier. Kto ma szanse objąć to stanowisko?

W zakulusowych rozmowach wśród kandydatgów na to stanowisko wymieniany jest Krzysztof Klęczar (PSL), obecny burmistrz Kęt. W wyborach parlamentarnych ubiegał się on o mandat senatora z okręgu nr 30 (powiaty: oświęcimski wadowicki, suski, chrzanowski i myślenicki), jako przedstawiciel paktu senackiego (który stworzyły Koalicja Obywatelska, Lewica oraz Trzecia Droga). Uzyskał bardzo dobry wynik, zdobywając 146 189 głosów. Dla porównania, na Andrzeja Pająka z Zawoi, który już po raz kolejny został senatorem z tego okręgu, zagłosowało 152 286 osób.

Krzysztof Klęczar jest szefem PSL w Małopolsce.

Ponieważ większość w Sejmie i Senacie jest zbudowana wokół partii, które tworzyły pakt senacki, a wśród nich jest koalicja Trzecia Droga (czyli PSL i Polska 2050 Szymona Hołowni), wszystko wskazuje na to, że Krzysztof Klęczar rzeczywiście ma spore szanse na zostanie wojewodą albo przynajmniej wicewojewodą.

Co on sam mówi na ten temat? - Dla każdego z nas samorządowców byłoby to ogromne wyzwanie i wielki zaszczyt. Ja jestem w tym momencie bardzo otwarty na to, co będę robił dalej, gdyż niebawem kończę kadencję na stanowisku burmistrza. Ale na razie trzeba poczekać, bo żeby o czymś rozmawiać, najpierw muszą zapaść pewne decyzje – twierdzi Krzysztof Klęczar.

Wszystko będzie wiadomo po wyborze nowego rządu i wojewodów, którzy są przedstawicielami rządu w terenie. A to stanie się prawdopodobie pod koniec tego roku.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Ktos, 01.11.2023 22:57

Może jak burmistrz Kęt będzie wojewodą to zadba o powiat oświęcimski i zrobi Brzeszcze karetkę całodobową. A i może Libiąż uda się też że karetka będzie całą dobę a nie będzie tylko dyżur 7-23 .