reklama
reklama

Wybrano najważniejsze osoby w nowej Radzie Miejskiej. Samorząd złożył ślubowanie

Polityka, Wiadomości, 07.05.2024 13:39, eł
Obrady trwały długo, ze względu na głosowania niejawne.
Wybrano najważniejsze osoby w nowej Radzie Miejskiej. Samorząd złożył ślubowanie

Uroczysta pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej w Andrychowie odbyła się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury. Najważniejszymi jej punktami było ślubowanie burmistrza i radnych, a także wybór przewodniczącego i wiceprzewodniczących. Nie obyło się bez gratulacji i chwil wzruszenia.

Jak doskonale wiedzą wszyscy mieszkańcy gminy Andrychów, po blisko czternastu latach nastąpiła zmiana na stanowisku jej burmistrza. Od 2010 roku w fotelu włodarza zasiadał Tomasz Żak, który teraz musiał ustąpić miejsca Beacie Smolec. Podczas dzisiejszej sesji odbyło się jej zaprzysiężenie.

Ślubowali też wszyscy radni, którymi są obecnie: Roman Babski, Isaac Bada, Bożena Drabczyk, Andrzej Góra, Jakub Guzdek, Sławomir Jończy, Józefa Kapela, Maciej Kobielus, Paweł Łysoń, Danuta Magiera, Seweryn Niemczyk, Agnieszka Perończyk-Adamek, Stanisław Prus, Czesław Rajda, Zbigniew Rzadek, Michał Stokłosa, Alicja Studniarz, Ewelina Szypuła, Kamil Trzaska, Ewa Wątroba oraz Tomasz Żak.

Na przewodniczącego Rady Miejskiej wybrano Macieja Kobielusa, który w głosowaniu niejawnym zdobył 11 głosów (był jedynym zgłoszonym kandydatem). Jego zastępczyniami zostały Ewelina Szypuła oraz Danuta Magiera. Na obydwie, tak samo jak na przewodniczącego, zagłosowało po 11 radnych. 10 osób było przeciwnych ich wyborowi.
Foto i wideo: WB

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

bot, 07.05.2024 21:08

https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/28/82/5bf5d9d087247_o_large.jpg

Koniczynka, 07.05.2024 18:28

Czy Kobielus widzi jaki jest parking przed szkołą podstawową nr 5????.. czy Kobielus widzi że dzieci do przedszkola nr 3 chodzą po błocie i po kamieniach?????? Tyle lat jest radnym a kompletnie nic nie zrobił... Może pora zrzec się diety radnego!!!!

Jarosław Kaczyński, 07.05.2024 18:00

Jedyne co się może uwstecznić to Twoja premia

PracownikUrzedu, 07.05.2024 17:54

Panie Burmistrzu Żak, tęsknimy! Ten Urząd bez Pana, ta Gmina ...to już nie to samo, uwstecznimy się. Będziemy wyglądać jak busy Janiso, W Urzędzie syf, brak doświadczenia z pijarem połączony! Sekretarzem będzie "kopiuj wklej" apa, a jeszcze lepsze Wam powiem do Urzędu przyszła świętować z nimi G.Ł ! ale wstyd, jak ona ludziom popatrzy w oczy, ale jazda...ale fałszywiec, będzie uczyć "kopiuj wkleja" ale wstyd!

Obserwator, 07.05.2024 16:47

"Najpiękniejsza dziewczyno o włosach blond, Idź bardzo proszę daleko stąd, Zabierz mnie dziś na nieznany ląd, Najpiękniejsza dziewczyno o włosach blond"