reklama
reklama

Majówka na drogach powiatu wadowickiego – sporo kolizji, ale mało nietrzeźwych kierowców

Na sygnale, Wiadomości, 07.05.2024 11:46, eł

Policjanci uznali, że długi weekend był spokojny.

Majówka na drogach powiatu wadowickiego – sporo kolizji, ale mało nietrzeźwych kierowców

Za nami długi weekend majowy. Dla mieszkańców powiatu wadowickiego był to czas wypoczynku, a dla policjantów okres intensywnej pracy. Prze całą majówkę prowadzili oni działania pod nazwą „Bezpieczny weekend majowy 2024”, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa, porządku i płynności w ruchu drogowym.

Policyjna akcja rozpoczęła się 30 kwietnia i trwała do 6 maja. W tym czasie funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców, a także na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania i wymuszania pierwszeństwa przejazdu, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego.

W trakcie trwania „majówki” na terenie powiatu wadowickiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci odnotowali natomiast 23 kolizje drogowe. Podczas weekendowych kontroli przebadali na trzeźwość 320 kierowców, z których tylko trzech, jak się okazało, wsiadło za kierownicę pojazdu będąc w stanie nietrzeźwości. Ponadto mundurowi zatrzymali 183 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość, w tym sześciu osobom zatrzymali prawo jazdy.

Nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach powiatu wadowickiego czuwało łącznie 74 funkcjonariuszy z wadowickiej drogówki. Policjanci podkreślają, że w tym roku weekend majowy był na tym terenie spokojny i w jego trakcie nie odnotowano gwałtownego wzrostu zdarzeń drogowych lub interwencji.


Źródło: KPP w Wadowicach
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy