reklama
reklama

Pijany kierowca chciał uciec mundurowym i spowodował kolizję

Na sygnale, Wiadomości, 07.05.2024 10:51, eł

Pojazd, którym jechał, zderzył się z dwom innymi…

Pijany kierowca chciał uciec mundurowym i spowodował kolizję

Policjanci z komisariatu policji w Kętach zatrzymali 43-letniego mieszkańca powiatu bielskiego. Mężczyzna kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Próbując uniknąć policyjnej kontroli, doprowadził do kolizji z dwoma innymi pojazdami.

W czwartek (2 maja) tuż po godzinie 19.00 policjanci jechali ulicą Mostową w Bielanach (gmina Kęty). Zauważyli, że kierowca jadącego z naprzeciwka fiata sprawia wrażenie nietrzeźwego. Postanowili zawrócić, aby go skontrolować. Mężczyzna najprawdopodobniej zorientował się, że znalazł się w zainteresowaniu mundurowych, więc dodał gazu. Próbując wyprzedzić samochód znajdujący się przed nim, zjechał na przeciwległy pas, gdzie bocznie zderzył się z jadącym z przeciwka renaultem, a następnie wyprzedzanym oplem, po czym wpadł do rowu. Na szczęście, nikt nie doznał obrażeń ciała.

Za kierownicą fiata siedział 43-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,2 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu policji. Zgodnie z nowymi przepisami mundurowi uruchomili również procedurę przepadku równowartości pojazdu - z uwagi na to, że mężczyzna nie był jedynym właścicielem samochodu, którym kierował.

Za kierowanie autem pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz konfiskata samochodu, jeśli badanie stanu trzeźwości wykaże co najmniej 1,5 promila alkoholu.

Źródło: KPP w Oświęcmiu
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy