reklama
reklama

Śmierdzący problem na Pańskiej Górze w Andrychowie

MAGAZYN, Wiadomości, 06.05.2024 15:19, eł
Kiedyś powstaną tam porządne toalety, ale to jeszcze melodia przyszłości.
Śmierdzący problem na Pańskiej Górze w Andrychowie

W parkach toalety są bardzo potrzebne. Wszak są to miejsca, w których wiele osób spędza sporo czasu, zwłaszcza gdy są tam dostępne różne atrakcje. Wystarczą przenośne TOI TOI-e, pod warunkiem wszakże, że są one odpowiednio często opróżniane. W Andrychowie taka toaleta stała się problemem dla spacerowiczów, zamiast udogodnieniem...

W minioną majówkę pogoda rozpieszczała nas bardziej niż zazwyczaj o tej porze roku. Było nie tylko słonecznie, ale też bardzo ciepło, a nawet gorąco. Nie wszyscy jednak mieli możliwość czy chęć wyjechać na kilka dni, toteż park Pańska Góra w Andrychowie przeżywał w tym czasie prawdziwe oblężenie. Przez cały długi weekend było tam pełno spacerowiczów i rowerzystów. Podczas pobytu w parku wiele osób poszło za potrzebą do TOI TOI-a stojącego przy asfaltowej alejce wijącej się po Pańskiej Górze, zwanej przez niektórych Żakokondą.

Dobrze, że taką toaletę tam ustawiono, gorzej jednak, iż nikt nie przewidział, jak szybko może się ona przepełnić w czasie długiego weekendu. W efekcie okolice TOI TOI-a szybko zaczęły odstraszać odorem. – Przechodząc tamtędy, trzeba zatykać nos. I nie sposób zatrzymać się na odpoczynek na ławce, która znajduje się w pobliżu toalety – narzeka nasz czytelnik.

W ramach kontynuacji inwestycji na Pańskiej Górze (która, jak pisaliśmy, nie jest jeszcze zakończona) ma powstać zaplecze sanitarne dla odwiedzających park. Mają to być trwale związane z gruntem szalety nad Stawem Anteckiego, podłączone do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektrycznej. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy zostaną wybudowane.


Foto: WB

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

obserwator2012, 07.05.2024 10:59

@Konkret, Jaśnie Pan mieszkacie w dwóch różnych miastach?, bo tak to wygląda-polska tradycja od wieków, gówniany spór o miedzę, która jest wspólna.

Konkret, 07.05.2024 10:06

Rzeczywiście prawo mówi, że burmistrz pełni swoja funkcje do czasu zaprzysiężenia nowego burmistrza. PRZEPRASZAM za błędne myslenie na ten temat. Powtarzam, ze opróżnienie TOI toja to nie robota burmistrza, ale powtarzam też, że mogli by się tym zająć radni którzy są w radzie po raz kolejny. Co do tego radnego który ustawia sie frontem do wiatru, to jego należy spytać dlaczego odszedł z obozu Żaka. Chyba wszyscy doskonale wiemy, ze przed wyborami wszelacy kandydaci oceniają, kalkulują z jakiego obozu maja szansę dostać się do żłobu czy koryta, i wtedy "zmieniają program". Bywa, ze przekombinują i wracają tam skąd przyszli - jak to miało miejsce z radną która odeszła od Żaka, potem wróciła, a ostatecznie przepadła w wyborach. Są też tacy "koryciarze" jak ten który teraz nie przeszedł, ale przez kilka poprzednich kadencji zasiadał w RM ale nigdy nie zabrał głosu na żaden temat. Przecież on był świadomy tego, ze jest bezproduktywny, ale pociąg do kasy do koryta był silniejszy niz przyzwoitość.

Obserwator, 07.05.2024 00:17

Konkrecie drogi, zasięgnij wiedzy, poczytaj a potem wygłaszaj swoje androny. Do czasu złożenia ślubowania przez następcę musi pełnić swoją funkcję. Ma to zapewnić ciągłość funkcjonowania gminy.

Skalpel, 06.05.2024 22:40

https://www.prawo.pl/samorzad/pelnienie-funkcji-wojta-burmistrza-po-uplywie-kadencji,526715.html

Jaśnie Pan, 06.05.2024 21:17

Ten radny o którym mówisz, był swego czasu członkiem Waszego obozu tzw. "Żakolandii", dlaczego odszedł od Tomasza kiedy ten był przy władzy? Mogł trwać przecież jak Ty to mówisz "przy korycie", ogrzewając się blaskiem władzy.

Konkret, 06.05.2024 20:29

Fakt, ze była rozmowa, ale na tym polega przekazanie władzy. Ludzie rozmawiają ze sobą, gratulują sukcesu, przekazują sobie dokumenty, tematy do realizacji, wskazówki...Zaprzysiężenie to taka honorowa uroczystość, a życie toczy się także przed zaprzysiężeniem. Nowa pani burmistrz uczestniczyła jako burmistrz w ostatnich uroczystościach majowych bez zaprzysiężenia. W przeciwieństwie do was antyżakowców nie wymagam, żeby to burmistrz opróżniał TOI toja, ale ktoś będący już w temacie, bo kolejną kadencję w radzie miasta mógłby nowej burmistrzyni pomóc, bo to do niej ludzie będą mieć pretensje. Ten radny - o którym i ja i ty wiemy o kogo chodzi - pomimo ze zasiada w radzie kolejną kadencję, ma takie osiągnięcia, ze w kampanii wyborczej fotografował się na tle inwestycji Żaka. On może nawet zasiadać w radzie nie 5 ale 50 lat i efektów jego "pracy" będzie tyle co dotychczas czyli zero, bo chodzi tylko i wyłącznie o koryto.

Koniczynka, 06.05.2024 20:18

Zibi....czekamy na odpowiedź

Jaśnie Pan, 06.05.2024 20:10

Konkrecie, wszak to była tylko rozmowa. Zaprzysiężenia jeszcze nie było, więc obowiązków nie przejęła. Pilnuj radnego, ma jeszcze 5 lat na zrealizowanie obietnic

Konkret, 06.05.2024 19:50

Chyba raczej ty masz nie ścisłe informacje. Wszak było przekazanie władzy gdzie "stary" burmistrz podejmował "nową" burmistrzynię. Radny który obiecał parki kieszonkowe jest radnym teraz ale też był i w poprzedniej kadencji. Ba - wcześniej nawet na burmistrza startował. Zgadzam sie, ze nowa pani burmistrz wdraża się, ale doświadczony radny z jej obozu politycznego mógłby i powinien wesprzeć swoją szefową w tym cuchnącym problemie.

Jaśnie Pan, 06.05.2024 19:31

Konkrecie, żyjesz w błędzie - nowa władza jeszcze nie przejęła obowiązków po byłym burmistrzu

Konkret, 06.05.2024 18:06

Przepraszam bardzo, ale ujadanie antyżakowców jest nie trafione. TOI toja powinna już opróżniać nowa władza, bo waliło z niego w maju, a Żak zakończył burmistrzowanie z końcem kwietnia. Jeden z radnych miał w programie budowę parków kieszonkowych, wiec póki co może zabrałby się za opróżnianie TOI TOI-a. Wszak on w parku, w kieszonce, wiec akurat zgodnie z obietnicami radnego.

Koniczynka, 06.05.2024 16:56

Zibi a co mi miało przejść??? W nosie mam kto był czy jest burmistrzem Andrychowa... A swoją drogą na jakiej ulicy w Krakowie mieszka były burmistrz??? Zibi to do ciebie pytanie.

Zibi33, 06.05.2024 16:11

Koniczynka jeszcze ci nie przeszło i dalej masz taki ból d..... . Daj na wstrzymanie bo ci żyłka pęknie , czas się pogodzić że towarzystwo oświęcimsko - krakowskie to już melodia przeszłości

Koniczynka, 06.05.2024 15:37

Nie było kibli, było źle, są kible też jest źle. Nowa burmistrz narazie kieruje ruchem, bo miliony ton asfaltu i miliony sztuk płytek jedzie do sołectw gminy Andrychów. A Kobielus chodzi z łopatą po osiedlu i szuka tylko czego??? Swoich obietnic wyborczych??? Nieoficjalnie już są swoi wciskani na dobrze płatne posady. Pięć lat to faktycznie można dużo kasy nabić do kieszeni...

Obserwator, 06.05.2024 15:22

"Ja wierzę ... ,że Andrychów MOJE miasto zasługuje na dalszy rozwój, na dalsze działania które, tak na prawdę go wyprowadzają z takiej zaszłości polegającej na tym, że JEST TO ZAŚCIANKOWA GMINA... nic się nie kończy, wszystko się zaczyna... chciałem tu pogratulować mojej kontr-kandydatce ... Beata czeka Cię ciężka praca, bo plany, projekty i zadania które są przygotowane są w szufladzie, i CHCIAŁBYM, ŻEBYŚ TEMU PODOŁAŁA"…........ Chłop wyprowadzając gminę z jak to nazwał "zaszłości zaściankowej", postawił dwa Toi Toie na Pańskiej żeby śmierdziało jak z obory. Trzeba tutaj przywołać to hasło towarzyszące poprzedniej władzy "Miasto utkane z abstrakcji"