reklama
reklama

Ruszyła zbiórka na zakup środków ochrony dla ratowników medycznych

Na sygnale, Wiadomości, 18.03.2020 07:15, red
W ostatnich dniach w szpitalach i ośrodkach zdrowia brakuje podstawowych środków ochrony, choćby masek i kombinezonów, a szczególnie narażeni są ratownicy medyczni.
Ruszyła zbiórka na zakup środków ochrony dla ratowników medycznych
W ostatnich dniach w całym kraju mnożą się akcje pomocy dla pracowników służby zdrowia, którzy codziennie mają styczność z chorymi, a nigdy nie ma pewności czy pacjent jest zarażony groźnym koronawirusem czy nie. Pracownicy służby zdrowia skarżą się chociażby, że zapasy podstawowych środków ochrony, jak maseczki czy kombinezony ochronne, są bardzo ograniczone.

Akcję pomocy dla ratowników medycznych z powiatu wadowickiego zainicjowali kibice Beskidu Andrychów

"Koledzy i koleżanki, oraz wszyscy ludzie dobrej woli - w naszym imieniu prosimy Was o pomoc dla Ratowników Medycznych z Powiatu Wadowickiego, którym już dziś brakuje profesjonalnego sprzętu ratującego życie Wasze oraz Waszych bliskich. Jak dobrze wiecie każdej godziny, w całym kraju przybywa osób zarażonych Koronawirusem (COVID-19) i na te chwilę liczba ta rośnie w niepokojącym tempie

Sprawa jest bardzo poważna, paramedycy potrzebują na te chwilę 10000 masek z filtrami FFP3, 5000 kombinezonów ochronnych, a także żele i płyny dezynfekujące oraz gogle w ogromnej ilości. Posiadana ilość tych niezbędnych rzeczy to obecnie zaledwie kilkanaście sztuk. Czas na szybką reakcję z naszej strony i pomoc ludziom, dla których pomoc drugiemu człowiekowi to nie tylko praca i sposób na życie, ale prawdziwa misja oraz pasja, podobnie jak dla nas kibicowanie swojemu klubowi.

(...) Wszystkie zebrane środki przekażemy niezwłocznie Ratownikom lub zakupimy we własnym zakresie potrzebne rzeczy i dostarczymy do jednostki w Wadowicach."

- informują organizatorzy zbiórki

Zbiórka przeprowadzana jest na stronie: zrzutka.pl/kibiceratownikom

Akcję dla pracowników służby zdrowia prowadzi także restauracja "Nad Basenem" w Andrychowie., która zaoferował darmowe posiłki dla pracowników służby zdrowia.

"Postanowiliśmy, że nie przejdziemy obojętnie obok akcji #gastropomaga i również pragniemy zaoferować pomoc dla wszystkich lekarzy i całego personelu przychodni lekarskich w naszej okolicy w tym trudnym czasie walki o Nasze zdrowie!
Gorące zupy dla pracowników będą wydawane od jutra i jedynie na wynos w godzinach pracy Restauracji, czyli weekend 12:00-17:00, w tygodniu 11:00-15:00.
Uprzejmie prosimy Kierownictwo danego ośrodka o kontakt i przesłanie nam liczby osób, którym wydamy posiłki"

- informują właściciele restauracji

Zobacz także:

inne informacje z regionu w sprawie zagrożenia koronawirusem: www.mamnewsa.pl/koronawirus-wiadomosci


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy