reklama

Policjanci kontrolują osoby, które są objęte kwarantanną

, Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 17.03.2020 13:30, red
W czasie kwarantanny bezwzględnie trzeba przebywać w domu.
Policjanci kontrolują osoby, które są objęte kwarantanną

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach oraz jednostek podległych wspierając służby sanitarne, sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną na terenie powiatu wadowickiego przebywają w swoich domach oraz mieszkaniach.

- Kontroli raz na dobę dokonują wyłącznie umundurowani funkcjonariusze Policji, którzy kontaktują się z danymi osobami głównie przez służbowy telefon komórkowy, bądź też przez domofon, prosząc aby osoba pokazała się w oknie, co umożliwi weryfikację - informuje mł. asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Nie wiadomo, dokładnie w jakich miejscowości pochodzą takie rodziny. Policja i sanepid nie podaje takich danych. Nieoficjalnie wiadomo, że dotyczy to m.in. kilku osób w gminach Wadowice i Andrychów.

Kontrola to nie tylko potwierdzenie przez policjantów czy dana osoba faktycznie przebywa pod wskazanym adresem, ale także możliwość skorzystania przez te osoby z ich pomocy. Mundurowi w krótkim wywiadzie ustalają czy osoby czują się dobrze i nie potrzebują jakiejś pomocy i wsparcia.

- Apelujemy o rozsądek. Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, to mamy obowiązek być w miejscu kwarantanny! Ponadto pamiętajmy, że wszystkie działania związane są z troską o nasze wspólne bezpieczeństwo i zdrowie - informuje wadowicka policja.

Za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi kara do 5 tys. zł.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy