reklama
reklama

Znany cukiernik z Andrychowa pomaga Zosi. Wystawił na licytację szkolenie, które sam poprowadzi

MAGAZYN, Wiadomości, 10.01.2023 13:06, eł
Można jeszcze wziąć w niej udział.
Znany cukiernik z Andrychowa pomaga Zosi. Wystawił na licytację szkolenie, które sam poprowadzi

Odkąd udało się zgromadzić pełną kwotę potrzebną na terapię genową Oliwierka Komana z Wadowic, ze zdwojoną siłą ruszyła zbiórka na leczenie Zosi Pająk ze Skawinek, która również choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Z ciekawą propozycją dla pomagających dziewczynce wyszedł cukiernik z Andrychowa Jacek Stuglik. Postanowił przekazać część swojej wiedzy osobie, która zaoferuje najwyższą kwotę w wystawionej przez niego licytacji.

Nazwisko tego andrychowskiego króla słodkości znają nie tylko mieszkańcy Andrychowa. Jacek Stuglik, niegdyś nauczyciel (dorabiający też jako ochroniarz), kilka lat temu wystąpił w programie kulinarnym „Bake Off – Ale Ciacho”, co okazało się przełomowym wydarzeniem w jego życiu. O jego wypiekach zrobiło się głośno, dzięki czemu w dwa lata później mężczyzna otworzył w Andrychowie cukiernię Słodki Zakątek u Jacka, która od razu stała się bardzo popularna.

Ostatnio cukiernik postanowił w ciekawy sposób wesprzeć zbiórkę na leczenie Zosi Pająk, ośmiomiesięcznej dziewczynki ze Skawinek, chorej na rdzeniowy zanik mięśni. Na lek Zolgensma dla niej potrzeba około 10 mln zł. Choć wydaje się to kolosalną kwotą, przykład Oliwierka Komana pokazuje, że można zebrać takie pieniądze i to w zaledwie pół roku. Chłopczyk zmaga się z tą samą chorobą i jego rodzice potrzebowali równie wielkiej kwoty na jego terapię. Na leczenie Zosi zebrano już ponad 3 mln zł.

Jacek Stuglik na facebookowej grupie „Armia Oliwierka wspiera Zosię” wystawił na licytację indywidualne czterogodzinne szkolenie cukiernicze, które sam zamierza poprowadzić. Zwycięzca aukcji zadecyduje, czy chce się nauczyć piec torty, bezy lub ciasta drożdżowe, wykonywać dekoracje z masy cukrowej albo czekolady, czy też wykonywać wydruki na opłatkach. „Kochani, takie szkolenia nie należą do tanich. Jeżeli ich poszukać i posprawdzać, zaczynają się od ponad 1000 zł wzwyż” - zachęca cukiernik do udziału w aukcji, która zaczęła się od 500 zł. Licytujący przebili tę kwotę już do 1000 zł, ale do końca licytacji są jeszcze ponad dwa dni, więc zwycięzca pewnie zapłaci więcej. Aukcja odbywa się tutaj.

Licytacje dla Zosi prowadzone są również na innej grupie: Zosia SaMosiA. Zosia Pająk kontra SMA.

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy