reklama
reklama

Te imiona święciły triumfy na terenie powiatu wadowickiego w minionym roku

MAGAZYN, Wiadomości, 09.01.2023 18:05, eł

Na pierwszych miejscach rankingu nie ma niespodzianek.

Te imiona święciły triumfy na terenie powiatu wadowickiego w minionym roku

Minęła już moda na nadawanie polskim dzieciom imion obcojęzycznych, pomimo że w dzisiejszych czasach może to być uzasadnione trybem życia rodziców. Wielu z nich pracuje i zarabia za granicą, więc z konieczności spędza tam więcej czasu niż w Polsce. Coraz więcej jest też małżeństw mieszanej narodowości. Jednak w powiecie wadowickim najpopularniejsze imiona w ostatnich latach to w większości te rodzime.

W minionym roku rodzice z tego terenu najczęściej wybierali dla dziewczynek imię Julia, które już od wielu lat święci triumfy w rankingach, czasami tylko ustępując pierwszeństwa któremuś innemu. Tak było na przykład w roku 2021, gdy na szczyty popularności wspięło się w powiecie wadowickim imię Laura. W 2022 roku też było nadal bardzo chętnie wybierane. Na tyle, że zajęło drugą pozycję na liście najpopularniejszych. Wybrali je w ciągu roku rodzice 14 dziewczynek (imię Julia dostało w tym czasie 16 małych dam).

Na trzecim miejscu uplasowały się ex aequo Zofia, Alicja, Zuzanna i Oliwia. Czwartą lokatę zajęła Iga, piątą Maja i Milena, szóstą Emilia oraz Pola, a kolejne Natalia, Amelia, Lena i Maria.

Jeśli chodzi o imiona męskie, w roku 2022 niepodzielnie królował Antoni, podobnie jak we wcześniejszym. Dostało je 23 chłopców z powiatu wadowickiego. Na drugie miejsce niespodziewanie wspiął się Nikodem, który w 2021 roku nie mieścił się nawet w pierwszej dziesiątce rankingu. To imię wybrali rodzice 19 maluszków. Na trzeciej lokacie uplasował się Jan, na czwartej ex aequo Mikołaj, Aleksander i Szymon, na piątej Leon, na szóstej Wojciech, Franciszek i Stanisław, zaś na następnych Adam, Jakub, Ignacy, Marcel i Wiktor.


Foto: Pixabay

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy