reklama
reklama

Dla męża i dzieci walczy o powrót do sprawności

MAGAZYN, Wiadomości, 07.01.2023 17:00, eł

Teraz postawiła dzielić się z innymi tym, co zdołała osiągnąć.

Dla męża i dzieci walczy o powrót do sprawności

W 2021 roku spełniło się wielkie marzenie Joanny Buckiej z Barwałdu Dolnego. Doczekała się narodzin drugiej córeczki, o którą bardzo długo starała się z mężem. Ale jej szczęście nie trwało długo. Gdy dziewczynka miała zaledwie trzy miesiące, u kobiety doszło do pęknięcia tętniaka. Od tamtej pory jej życie zmieniło się diametralnie. Stało się nieustanną walką o powrót do dawnej sprawności...

Po tygodniach śpiączki Joasia (której historię opisaliśmy tutaj) była wrakiem samej siebie. Miała niedowład lewej strony ciała, nie mówiła, była bezradna nawet bardziej niż jej maleńka córeczka Emilka. Choć od tamtej pory minęło półtora roku, kobieta wciąż żmudnie uczy się tego wszystkiego, co większości z nas nie sprawia żadnych problemów - poruszania się, mówienia, samodzielnego jedzenia i picia. Postępy, które robi, są tak powolne, że Joasię nierzadko ogarnia zwątpienie w sens dalszych starań. Siłę do kontynuowania walki daje jej rodzina – mąż Jacek oraz córeczki Emilka i Wiktoria. To dla nich kobieta z determinacją i ogromnym samozaparciem ćwiczy, by odzyskać choć część dawnej sprawności.

Odkąd zaczęły się zmagania Joasi, wspierało ją wiele osób, często zupełnie jej obcych. Teraz kobieta założyła stronę na Facebooku, by informować wszystkich zainteresowanych o swoich postępach i pokazać, że pomoc finansowa, której jej nie szczędzili, nie poszła na marne. „Za pośrednictwem tego profilu chciałabym również podziękować Wam za dotychczasowe wsparcie – zarówno to finansowe, jak i psychiczne. Daliście mi siłę i nadzieję na to, że jeszcze kiedyś znowu będę mogła być takim samym wsparciem dla innych, a przede wszystkim dla moich ukochanych dzieci i męża. To oni nadają mojemu życiu sens i dla nich walczę każdego dnia. Dziękuję, że pomagacie mi w tej bitwie” – napisała. Jej profil można śledzić tutaj.

Nadal potrzeba niemało pieniędzy na jej dalszą rehabilitację. Zgromadzone dzięki dotychczasowym zbiórkom środki już prawie się wyczerpały. Kto chciałby pomóc Joasi, może wpłacić dowolną kwotę tutaj lub przekazać na rehabilitację kobiety 1,5 % podatku. Wystarczy na deklaracji rocznej wpisać nr KRS: 0000389968, a w rubryce „cel szczegółowy” podać pełne imię i nazwisko Asi: Joanna Bucka.


reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy