reklama
reklama

Rozstrzygnięcie naszego konkursu. Ilość odpowiedzi przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania!

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 09.01.2023 11:50, eł
Rozdajemy książki o dwóch dziewczynkach z Andrychowa.
Rozstrzygnięcie naszego konkursu. Ilość odpowiedzi przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania!

Przed końcem starego roku opublikowaliśmy konkurs, w którym do wygrania były książeczki Zofii Koczur z Andrychowa. Autorka niedawno wydała ciekawą publikację pod tytułem „Mama na biegunach”. Jest to książkowa wersja blogu, który andrychowianka prowadzi od dwóch lat.

Zofia Koczur zawarła w niej wiele ciekawostek ze swego życia rodzinnego, związanych głównie z jej dwiema młodszymi pociechami – córeczkami Kasią i Magdą (na zdjęciach). Są to zarówno zabawne anegdoty, jak i głębokie spostrzeżenia. Tytuł książki nawiązuje do choroby afektywne dwubiegunowej, z którą zmaga się autorka. To zaburzenia nastroju, polegające na tym, że pacjent łatwo popada w skrajności – raz jest w euforii i rozpiera go energia, innym razem ogarnia go głębokie przygnębienie i zniechęcenie do wszystkiego. Tak więc rzeczywiście chory bywa na biegunach. Zofia Koczur bierze leki, dzięki którym rzadko zdarzają jej się takie skrajne stany, jednak cały czas musi mieć swoje zdrowie pod kontrolą.

Nasze pytanie konkursowe dotyczyło właśnie tych problemów zdrowotnych, z którymi autorka bynajmniej się nie kryje. Zapytaliśmy, skąd wziął się tytuł „Mama na biegunach?”. Część osób odpowiedziała, że od choroby Zofii Koczur, a część, że od nazwy jej blogu. Obie odpowiedzi potraktowaliśmy jako prawidłowe, bo faktycznie takie są. Nie doprecyzowaliśmy w pytaniu, że chodzi nam o pochodzenie tytułu zarówno książki, jak i blogu...

Niestety, nie możemy nagrodzić wszystkich, którzy przysłali te odpowiedzi, bowiem była ich nadspodziewanie duża ilość. Książki „Mama na biegunach” otrzymują:

Katarzyna Pietraszek z Andrychowa

Anna Graca z Choczni

Aneta Chmiel z Targanic

Tomik wierszy Zofii Koczur „Jesiennie nastrojona” wygrała:

Anna Małecka z Inwałdu

Po odbiór nagród zapraszamy do naszej redakcji, która mieści się w Andrychowie, przy ul. Starowiejskiej 22B, lok. 412 (na czwartym piętrze). Redakcja czynna jest od poniedziałku do piątku od 9.00 do 15.00.


Foto: Zofia Koczur

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy