reklama

Zbiórka na Zosię nabrała tempa. Ale wciąż jeszcze potrzeba milionów złotych…

MAGAZYN, Wiadomości, 04.01.2023 08:30, eł

Tymczasem dziewczynka ciągle łapie infekcje.

Zbiórka na Zosię nabrała tempa. Ale wciąż jeszcze potrzeba milionów złotych…

Jeszcze przed końcem starego roku udało się zakończyć zbiórkę pieniędzy na lek Zolgensma dla Oliwierka Komana z Wadowic. Mimo to jego „armia”, czyli grupa osób, które kilka miesięcy poświęciły na pomoc chłopczykowi, zdecydowała się nadal działać, choć już dla kogo innego. Tym razem dla Zosi Pająk ze Skawinek, drugiego chorego na SMA dziecka z powiatu wadowickiego. Akcje Armii Oliwierka już przyniosły widoczne rezultaty.

2 stycznia rodzina Zosi ogłosiła, że na jej kontach w różnych fundacjach są już w sumie 3 mln zł. Ponad 250 tys. zł przybyło od czasu, kiedy zakończyła się zbiórka na Oliwierka. „Mamy to... mamy 3 mln zł! Jak to się stało? To dzięki Wam... Dzięki osobom, które są od początku z Zosią i dzięki Armii Oliwierka. Wasza energia i to co się dzieje… Wy wszyscy przenosicie góry” – napisali bliscy dziewczynki. Do końca zbiórki wciąż jest jeszcze bardzo daleko, ale osiągnięcie kolejnego progu dodało nadziei wszystkim, którzy troszczą się o Zosię.

A ostatnio przeżywali bardzo trudne chwile. Zosia zachorowała w Wigilię i trafiła do szpitala. Miała silne duszności, prawie nie mogła oddychać. Jak się okazało, było to zapalenie płuc, które dla dziecka chorego na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) może być śmiertelnie niebezpieczne... W Nowy Rok poprawiło jej się na tyle, że mogła już wrócić do domu. Ale nadal jest bardzo osłabiona.

Co gorsza, przez infekcje, które ostatnimi czasy Zosia ciągle łapała, już po raz czwarty przełożono podanie jej nusinersenu. To dostępny dla niej refundowany lek spowalniający działanie SMA, podawany bezpośrednio do kanału kręgowego. Dziewczynka musi go przyjmować, dopóki rodzina nie będzie mogła wykupić dla niej terapii genowej za około 10 mln zł. Kolejne dawki powinna dostawać w regularnych odstępach czasu, tymczasem trudno jest dochować terminów, gdy dziewczynka niemal nieustannie choruje. Doszło już do przeszło miesięcznego opóźnienia...

Zbiórki pieniędzy na leczenie ośmiomiesięcznej Zosi prowadzone są na różne sposoby. Można wpłacić dowolny datek na Siepomaga.pl (tutaj), wziąć udział w licytacjach, które organizuje dla niej Armia Oliwierka (tutaj) lub tych, które prowadzone są od początku specjalnie dla niej - tutaj. Można też przekazać na nią 1,5 % podatku, wpisując na formularzu rozliczenia rocznego nr KRS: 0000343690, a w rubryce „cel szczegółowy” podając imię i nazwisko dziewczynki: Zosia Pająk.

Zosia z rodziną:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy