reklama

Zmarła wieloletnia kierowniczka MOPS-u

MAGAZYN, Wiadomości, Ostatnie pożegnanie, 05.01.2022 14:30, eł

Miała zaledwie 47 lat. O wiele za mało, by odchodzić...

Zmarła wieloletnia kierowniczka MOPS-u

Renata Chudziak ponad 20 lat przepracowała na rzecz osób potrzebujących wsparcia – ubogich, niezaradnych życiowo, niepełnosprawnych, chorych, starszych, uzależnionych czy dotkniętych przemocą. Znana była z empatii i łagodnego usposobienia. Niełatwo było ją wytrącić z równowagi. Zawsze starała się wspierać wszystkich, którzy przychodzili do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suchej Beskidzkiej.

Początkowo, od 1997 roku była pracownikiem socjalnym. Dzięki temu mogła od podszewki poznać trudne sytuacje, z którymi borykali się podopieczni MOPS-u. Od początku widać było, że jest osobą, która pomaganie ma we krwi. Taka sama była w życiu prywatnym – jeśli tylko ktoś z jej bliskich czy przyjaciół miał problem, zawsze próbowała zrobić wszystko, co tylko było w jej mocy, by pomóc mu się z nim uporać. Do każdego podchodziła z dużym wyczuciem.

W 2010 roku została kierowniczką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suchej Beskidzkiej, wciąż jednak pozostawała blisko ludzi, którym ta placówka udzielała wsparcia. Na tym stanowisku przepracowała 10 lat. W 2020 roku ze względu na stan zdrowia zdecydowała się z niego ustąpić. Burmistrz Suchej Stanisław Lichosyt szanował ją za sumienność, kompetentność, zaangażowanie, nieskazitelny charakter oraz umiejętność koordynowania działań i osiągania kompromisów.

Zmarła 5 stycznia, po długiej i ciężkiej chorobie. Miała tylko 47 lat.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy