reklama
reklama

W urodziny stracił cały dobytek

MAGAZYN, Wiadomości, 01.01.2022 17:04, eł

Ruszyła pomoc dla pogorzelca z Osieka.

W urodziny stracił cały dobytek

60-letni Ireneusz z Osieka żył skromnie, ale potrafił cieszyć się wszystkim, co miał. Dom, który odziedziczył po rodzicach, dawał mu nie tylko schronienie. Przede wszystkim był miejscem pełnym pięknych wspomnień z przeszłości. Mężczyzna miał nadzieję dożyć w nim kresu swych dni, lecz 30 października, gdy akurat obchodził urodziny, jego plany poszły z dymem. Spłonął cały jego dobytek...

Ireneusz nie ma życiowej partnerki, ale samotność nigdy mu nie doskwierała. Jest do niej przyzwyczajony, umie też czerpać zadowolenie z drobnych spraw. Niemałe źródło radości stanowił dla niego dom po rodzicach. Mężczyzna mieszkał w nim od dzieciństwa, znał każdy jego zakątek, dbał o budynek, jak tylko umiał. Ale 30 października doszło do nieprzewidzianej tragedii. Nie wiadomo, czy doprowadziła do niej iskra z pieca kaflowego, czy rozżarzony węgielek, który niepostrzeżenie wypadł, gdy Ireneusz dokładał opał do paleniska.

W nocy ze snu wyrwał go zapach dymu. Gdy mężczyzna zorientował się, że doszło do pożaru, ogień szalał już na dobre. Mężczyzna nie zdążył nawet zabrać pieniędzy i dokumentów. Z trudem udało mu się wydostać z płonącego budynku. Zanim na miejsce dojechali strażacy, nie było już czego ratować.

- Taki prezent od losu Ireneusz dostał na urodziny... Obecnie przebywa w ośrodku dla osób bezdomnych lub pomieszkuje u sąsiadki, kiedy sprząta gruzowisko. Została mu tylko sterta niedopalonych przedmiotów i resztki konstrukcji domu. Ireneusz miał wiele pasji, którym chętnie oddawał się w wolnym czasie. Jedną z nich była jazda na rowerze, ale i ten spłonął w pożarze. Mimo nieszczęścia, które go spotkało, Ireneusz stara się patrzeć w przyszłość pozytywnie. Chociaż wie, że nie odbuduje swojego prawdziwego domu, żyje nadzieją, iż jeszcze kiedyś będzie miał własny dach nad głową – mówi Anna Konopka-Wolanin, która postanowiła zorganizować zbiórkę pieniędzy na jego rzecz.

Ireneusz nie ma bowiem oszczędności, a jego dochody są bardzo skromne. Po odliczeniu kosztów utrzymania, miesięcznie zostaje mu około 345 złotych. Anna Konopka-Wolanin liczy na to, że uda jej się uzbierać kwotę, za którą można będzie kupić kontener mieszkalny lub domek holenderski.

Prosi też o pomoc rzeczową – AGD i sprzęty potrzebne do urządzenia mieszkania. Aby otrzymać listę potrzebnych przedmiotów, można napisać do niej na adres e-mail: [email protected] lub zadzwonić pod numer 796 152 570. Internetowa zbiórka pieniędzy odbywa się tutaj.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy