reklama

Zakonnicy już budują szopkę. Znów wprowadzili do niej nowości

MAGAZYN, Wiadomości, 24.11.2022 16:35, eł
Bądzie na co popatrzeć!
Zakonnicy już budują szopkę. Znów wprowadzili do niej nowości

W Kalwarii Zebrzydowskiej rozpoczęła się już budowa szopki bożonarodzeniowej, która z całą pewnością jest najbardziej znaną i najwspanialszą w regionie. Zalicza się też do największych ruchomych w Polsce.

Choć jej tło i spora część elementów od lat są niezmienne, co roku pojawiają się jakieś nowe figury. Zatem, nawet jeśli ktoś wiele razy widział szopkę w kalwaryjskim sanktuarium, zapewne z przyjemnością zobaczy ją ponownie. Ci zaś, którzy jeszcze nie mieli okazji jej obejrzeć, powinni zrobić to chociaż raz.

Szopka jest bowiem naprawdę ogromna. Podest, na którym powstanie Betlejem z jego mieszkańcami, ma powierzchnię małego mieszkania w bloku- 30 m2. Zaś wymiary panoramy stanowiącej tło miasteczka to 8 na 11 metrów. Szopka będzie składała się z ponad 150 elementów, w tym 50 poruszanych za pomocą mechanizmu. Nowe figury, jak co roku, przyjechały z Włoch.

Budowa całości potrwa kilka tygodni. Tyle, by wszystko było gotowe na Wiglię, bowiem zgodnie z kalwaryjską tradycją, inauguracja szopki nastąpi tuż przed pasterką. Gdy już można będzie ją podziwiać, z niejednego dziecięcego gardła wyrwie się okrzyk zachwytu. Również dorośli oglądają ją zawsze z niekłamanym podziwem.Foto: Sanktuarium Pasyjno-Maryje w Kalwarii Zebrzydowskiej

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy