reklama

Nawet w mieście rządzonym przez PiS podnoszą podatki!

, Gospodarka, Wiadomości, 22.11.2022 17:50, eł / red

Jak wszędzie, to tu też.

Nawet w mieście rządzonym przez PiS podnoszą podatki!

Pisaliśmy już o podwyżkach podatku od nieruchomości w gminach Kęty i Andrychów, ale nie tylko tam stawki podskoczą do góry. 23 listopada nad przyjęciem nowych stawek zagłosuje Rada Miejska w Wadowicach, w której większość mają radni PiS, a burmistrzem tego miasta jest Bartosz Kaliński - też przedstawiciel tej partii.

Projekt uchwały w tej sprawie zakłada podwyżkę o 11,8 %, czyli o tyle, ile wzrosły ceny towarów i usług w pierwszym półroczu tego roku w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego (według komunikatu prezesa Głównego Urzędu Statystycznego). Mniej podrośnie tylko stawka dla budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej – tylko o 6 %. Ogólnie podwyżka jest mniejsza niż w gminie Andrychów.

Tam niektóre stawki podskoczą nawet o 20 i więcej procent, o ile oczywiście radni zdecydują się przyjąć je w proponowanej w projekcie uchwały wysokości.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Archanioł Michał, 22.11.2022 22:01

Ależ wspaniały tytuł ! Pani Elu, kolego Gawęda GRATULUJĘ. Mistrz propagandy lokalnej trafia w Wasze ręce.

tomekx, 22.11.2022 19:49

Halo halo.Tu Emenual,andżej to ty,co u ciebie słychać?????

Jeremiasz, 22.11.2022 19:17

Jeśli komuś się wydaje że PO rządziło by lepiej od PiS to jest grubym frajerem i nieukiem, na lewo od tych lewicowych partii już nie wspominając bo PO i PiS to co najwyżej centrum. Wystarczy spojrzeć na Andrychów. Ani PO ani PiS nie jest dobrym wyborem a przecież obie partie były już u steru. Może w końcu czas na partię która jeszcze nie rządziła?

Kola, 22.11.2022 18:39

W Andrychowie mieście rządzonym przez lewactwo również wszystko drożeje nie ma znaczenia. Nie dość, że drożeje to na dodatek niespełnione obietnice Żaka, przelewane są tylko na papier. Nie dziwię się dlaczego miasto się wyludnia.