reklama
reklama

Wiktor z Wieprza potrzebuje naszej pomocy

MAGAZYN, Wiadomości, 07.03.2023 20:36, eł

Jego życie to nieustanna walka.

Wiktor z Wieprza potrzebuje naszej pomocy

Dwunastoletni Wiktor Mazur z Wieprza to chłopiec, dla którego w 2021 roku zbierane były pieniądze w ramach Biegu po Serce Zbója spod Złotej Górki. Ale pozyskane wtedy środki zostały już wykorzystane, a chłopiec wciąż wymaga rehabilitacji i leczenia. Każdy jego dzień to ciężka walka o lepsze jutro.

Gdy Wiktor przyszedł na świat, nic nie wskazywało na to, że grozi mu niepełnosprawność. Wydawał się okazem zdrowia. Również jego rozwój przez dwa pierwsze lata nie dawał rodzicom żadnych powodów do niepokoju. Chłopiec robił takie same postępy, jak większość jego rówieśników. Był małym indywidualistą, ale mimo to bardzo lubił bawić się innymi dziećmi. Chętnie kolorował obrazki i budował konstrukcje z klocków.

Ale w wieku 2,5 roku zachorował na zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, które położyło kres jego dalszemu rozwojowi. Wiktor stracił praktycznie wszystkie nabyte wcześniej umiejętności - przestał chodzić, mówić i samodzielnie jeść. Nie był już w stanie utrzymać kredki ani tworzyć budowli z klocków. Z czasem zdiagnozowano u niego niedowład czterokończynowy spastyczny i padaczkę objawową.

Mimo upływu lat i intensywnej rehabilitacji, jego stan się nie poprawia. Wręcz przeciwnie – pogorszył się, gdy chłopiec ciężko przeszedł COVID-19. Od tamtej pory Wiktor ma założoną rurkę tracheotomijną, która pozwala oddychać z pominięciem górnych dróg oddechowych. Poza tym od 2020 roku chłopiec jest karmiony dojelitowo przez PEG.

Niewielkie są szanse na to, że kiedykolwiek odzyska utraconą sprawność, ale jego rodzice nie załamują rąk. Robią wszystko, by ich syn rozwijał się na tyle, na ile jest to możliwe w jego sytuacji. Widzą przecież, że Wiktor usilnie próbuje pokonać swoje ograniczenia. Dbają zatem o to, by miał zapewnioną rehabilitację i opiekę tych specjalistów, którzy mogą w jakimkolwiek stopniu mu pomóc.

Niestety, to wszystko słono kosztuje. – Przed nami jeszcze długa, wyboista droga, którą możemy przejść tylko z pomocą innych ludzi. Każdy pomocny gest daje nam nadzieję na lepsze jutro naszego synka – apelują.

Zbiórka na leczenie i rehabilitację Wiktora odbywa się tutaj.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy