reklama
reklama

Andrychowski Orlik bez dotacji na remont?

Gospodarka, Wiadomości, 07.03.2023 13:10, eł

Boisko wymaga już remontu, a można było pozyskać dofinansowanie na ten cel.

Andrychowski Orlik bez dotacji na remont?

Kompleksy sportowe, które powstały w ramach programu „Moje Boisko – ORLIK 2012” mają już swoje lata, a ponieważ z reguły są intensywnie eksploatowane, wiele z nich wymaga już remontu. Dlatego też Ministerstwo Sportu i Turystyki rozdaje pieniądze na poprawę stanu technicznego tych obiektów.


Ministerstwo uruchomiło program modernizacji Orlików i przeznaczyło na ten cel kilkadziesiąt milionów złotych. Jak już pisaliśmy, dofinansowanie w nim udało się zdobyć gminom Wadowice i Wieprz. Ale o środki w ramach tego programu ubiegała się również gmina Andrychów. - Z zażenowaniem przeczytałem, że tych pieniędzy nie dostała. Dlaczego? - dociekał radny Krzysztof Kubień podczas ostatniej ostatniej sesji andrychowskiego samorządu.

- Faktycznie pojawiła się lista podmiotów, których wnioski zostały zaopiniowane negatywnie lub odrzucone z przyczyn formalnych i pewnie na taką informację pan radny się powołuje. Natomiast z najnowszych wiadomości wynika, że nasz wniosek jest dalej w trakcie rozpatrywania i oceny – odpowiedział wiceburmistrz Mirosław Wasztyl.

Andrychowski Orlik znajduje się przy Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie, ale – oczywiście – jak wszystkie tego typu kompleksy sportowe, jest ogólnodostępny.


Foto: Edyta Łepkowska

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Polityk, 07.03.2023 17:21

W Andrychowie nie tylko boiska czy szkoły place zabaw dla dzieci też się sypią a jak przyjedzie wielka ekipa np na taki plac zabaw w trzech chłopa to jedna chustawke robią trzy godziny oczywiście prowizorka która raptem za tydzień odpada no cóż a luki w budżecie są no cóż były lepsze rozdania mam nadzieję że ci co teraz będą głosować to pomyślą o tych brakach o((*^▽^*))o

Kola, 07.03.2023 15:47

Remontu to wymaga szkoła redaktorku. Podziękujcie burmistrzowi